• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » برجام تامین تجهیزات مجتمع گاز پارس جنوبی را سهل کرد
  کد خبر : 2044327

  برجام تامین تجهیزات مجتمع گاز پارس جنوبی را سهل کرد

  برجام تامین تجهیزات مجتمع گاز پارس جنوبی را سهل کردReviewed by on Sep 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی روز سه شنبه به نقل از علمدار بابایی اعلام کرد: هرچند براساس گزارش‌ها توسعه پارس جنوبی تا سال ۹۷ تمام می‌شود اما این آغاز یک زنجیره…

  برجام تامین تجهیزات مجتمع گاز پارس جنوبی را سهل کردReviewed by on Sep 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی روز سه شنبه به نقل از علمدار بابایی اعلام کرد: هرچند براساس گزارش‌ها توسعه پارس جنوبی تا سال ۹۷ تمام می‌شود اما این آغاز یک زنجیره ارزش آفرینی خواهد بود.
  وی یادآورشد: بین ۶۰ تا ۶۳ میلیارد دلار هزینه تجهیزات مختلف به کار رفته در توسعه پارس جنوبی بوده است و در نتیجه آنچه از این پس مهم است راهبری مناسب این تاسیسات عظیم است.
  مدیرعملیات مجتمع گاز پارس جنوبی گفت:در فرهنگ جدیـد صنعتی، امـور نگهداری و تعمیرات جزء لاینفک مدیریت بهره‌برداری صحیح و اقتصادی از تجهیزات و تاسیسات است و در این راستا استفاده‌ حداکثری از زمان، منابع، امکانات و مدیریت مصرف که از ارکان اصلی اقتصاد مقاومتی هستند، بسیار اهمیت دارد.
  بابایی تصریح کرد: این موضوع زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که عدم برداشت و تولید در داخل کشور باعث پیشی گرفتن رقیب در برداشت از یک مخزن مشترک شود.
  وی گفت:مجتمع گاز پارس جنوبی نیز در این راستا تمام اهداف خود را مطابق برنامه مصوب محقق کرده و آنچه برای بهره‌برداری پایدار از این مجتمع و تولید حداکثری اطمینان‌بخش است، تاثیر شرایط پس از برجام در زنجیره تامین است.
  این مقام مسئول اضافه کرد:در واقع باید گفت امروز علاوه بر توانمندی سازندگان داخلی با حمایت بخش‌های مختلف دولت از جمله پالایشگاه‌های گاز پارس جنوبی، تامین قطعات از خارج مرزها نیز مقدور شده است و پالایشگاه‌های پارس جنوبی این امکان را دارند که تمام نیازهای خود را در زمانی کوتاه و البته با اولویت تامین از داخل کشور تامین کنند.
  وی گفت:در راستای حمایت از سازندگان داخلی در سال ۹۵ همه خریدهای مجتمع از داخل کشور انجام شد و برای تامین موجودی انبارها در این مدت در بخش‌های مختلف ۵۴۰ میلیارد ریال خرید داخلی انجام شده است.
  بابایی افزود:این خریدها شامل ۱۵۲ میلیارد ریال در بخش ابزار دقیق، ۹.۳ میلیارد ریال در بخش ایمنی و آتش‌نشانی، ۳۱ میلیارد ریال در بخش برق، ۱۲۸ میلیارد ریال متفرقه، مواد شیمیایی حدود ۷۰ میلیارد ریال، تجهیزات مکانیک عمومی ۸.۵ میلیارد ریال و تجهیزات مکانیک یدکی حدود ۱۴۱ میلیارد ریال بوده است.
  وی یادآورشد:میزان خریدهای مصرفی نیز هزار و ۴۷۰ میلیارد ریال بوده که عمده این اقلام نیز از داخل کشور تامین شده است.
  بابایی تصریح کرد: از طرف دیگر این مجتمع در برنامه‌‌های خود، ساخت داخل را همواره پیگیری کرده است به‌طوریکه کارگاه مرکزی شرکت دستاوردهای فراوانی داشته است و ساخت و تعمیر بیش از ۹۰ درصد قطعات و تجهیزات پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی از آن جمله است.
  وی گفت:تعمیر به موقع تجهیزات در حداقل زمان ممکن برای تولید مستمر و بدون وقفه پالایشگاه‌ها و صرفه‌جویی اقتصادی و عدم وابستگی به شرکت‌های خارجی در زمینه تهیه قطعات و تجهیزات پالایشگاهی با توجه به شرایط تحریم از دیگر دستاوردهای کارگاه مرکزی است.
  بابایی یادآورشد:در همین زمینه قطعات حوضچه API پالایشگاه ششم با هزینه کمتر از یک سوم نمونه خارجی در کارگاه ساخته شده و مهندسی معکوس تیپ فلرهای پالایشگاه‌های پنجم، ششم و هفتم و مهندسی معکوس پمپ سولفور پالایشگاه دوم از دیگر نکات مثبت در کارنامه کارگاه مرکزی است.
  میدان گازی پارس جنوبی، بزرگترین میدان گازی جهان است، که در خلیج فارس و در آبهای سرزمینی ایران و قطر واقع شده‌است. این میدان گازی بین ایران و قطر مشترک بوده و در کشور قطر، میدان گازی گنبد شمالی نام دارد.
  ۷۲۱۲/۶۰۴۵** خبرنگار: عبدالصمد شهریاری ** انتشار دهنده: اکبر اقبال مجرد

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.