• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » فرانس پرس:بشاراسد درحال پایان دادن به جنگ در سوریه و شکست دشمنانش است
  کد خبر : 2044156

  فرانس پرس:بشاراسد درحال پایان دادن به جنگ در سوریه و شکست دشمنانش است

  فرانس پرس:بشاراسد درحال پایان دادن به جنگ در سوریه و شکست دشمنانش استReviewed by on Sep 11Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، ‘آرون لوند’ یک کارشناس امور سوریه در گفت وگو با فرانس پرس تاکید کرد: بشار اسد در زمان حاضر بخش بزرگی از خاک سوریه را تحت کنترل دارد که بیشترین…

  فرانس پرس:بشاراسد درحال پایان دادن به جنگ در سوریه و شکست دشمنانش استReviewed by on Sep 11Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، ‘آرون لوند’ یک کارشناس امور سوریه در گفت وگو با فرانس پرس تاکید کرد: بشار اسد در زمان حاضر بخش بزرگی از خاک سوریه را تحت کنترل دارد که بیشترین جمعیت سوریه در آن ساکن هستند.
  وی افزود: جنگ همچنان ادامه خواهد داشت اما رئیس جمهوری سوریه قادر است طرف هایی را که قصد کنار زدن او از قدرت را دارند، شکست دهد،او همه خاک سوریه را بازپس خواهد گرفت مگر اینکه اتفاق غیرمنتظره ای روی دهد.
  این کارشناس مسایل سوریه خاطرنشان کرد: حمایت های روسیه و ایران نقش تعیین کننده ای در موفقیت دولت سوریه داشته است و پس از یک سلسله پیروزی میدانی از جمله بازپس گیری شهر حلب در شمال این کشور و سیطره بر بخش های گسترده ای از دیرالزور در شرق اکنون ارتش سوریه بر بیش از نیمی از اراضی سوریه کنترل و سیطره دارد.
  ‘فابرس بالانچ’ کارشناس جغرافیای سوریه نیز گفت: در مناطق تحت کنترل دولت سوریه دو سوم جمعیت کشور سکونت دارند درحالی که کردها تنها ۲۳ در صد از خاک سوریه و گروه های مسلح و تروریستی همانند جبهه النصره ۱۲ درصد و داعش ۱۵ درصد از خاک سوریه را تحت کنترل دارند.
  براساس این گزارش ‘استفان دی میستورا’ فرستاده ویژه سازمان ملل متحد به سوریه هفته گذشته این پرسش ها را مطرح کرد که آیا دولت سوریه پس از آزاد سازی دیرالزور و رقه آماده مذاکرات می شود یا اینکه به بالا بردن پرچم پیروزی اکتفا می کند؟ آیا مخالفان سوریه خواهند پذیرفت که جنگ دستاوردی برای آنها ندارد؟
  این سخنان بسیار باعث خشم معارضان سوریه شد و’ نصر الحریری ‘رئیس هیات مذاکره کننده آنها پاسخ داد که این سخنان شوک آور و باعث ناامیدی است و باردیگر خواستار کنار رفتن بشار اسد از قدرت شد.
  اما این سخنان او هیچ توجهی را همانند گذشته به خود جلب نکرد چرا که در زمان حاضر پس از شش سال جنگ ، بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در موضع قدرت قرار دارد.
  در این گزارش آمده اس: سوریه از ابتدای شروع مذاکرات صلح سوریه در ژنو قرار گرفتن طرح کنار رفتن بشار اسد از قدرت بر روی میز مذاکرات را نپذیرفت و اکنون غیر ممکن است در باره این موضوع پس از شش سال مذاکره کند.
  نیروهای بشار اسد در زمان حاضر مهم ترین شهرهای سوریه را تحت کنترل دارند و قدرت آتش آنها نیز در نتیجه حمایت های ایران و روسیه بسیار قوی است.
  طبق گزارش فرانس پرس برخی از تحلیلگران مدعی هستند نظام سوریه، نظام شکننده ای است که تقسیم بندی ها و اختلاف های عمیق در کشور دامن گیر آن شده است.
  یک کارشناس امور خاورمیانه ادعا کرد:بشار اسد در قدرت باقی می ماند اما گروه های مسلح نیز به تحرکات خود ادامه خواهند داد و ممکن است تهدیدی برای نظام سوریه نباشد اما یک نظام ضعیف در سطح اقتصادی، اجتماعی و جمعیتی ایجاد خواهند کرد.
  طبق گزارش فرانس پرس، جنگ سوریه با حمایت های برخی طرف های بین المللی برای براندازی نظام بشار اسد باعث کشتار گسترده و ویرانی عظیم زیر ساخت های این کشور شده به طوری که در این جنگ بیش از ۳۳۰ هزار نفر کشته و بیش از نیمی از مردم سوریه نیز آواره شده یا مجبور به ترک این کشور شده اند.
  فرانس پرس نوشت: در زمان حاضر نرخ بیکاری در سوریه۵۰درصد و نرخ فقر ۸۵ در صد است.
  ‘جهاد یازجی’ تحلیلگر مسایل اقتصادی پیش بینی کرد که پس از پیشروی های میدانی ارتش، سوریه در بین ۱۸ ماه تا دو سال شاهد گشایش اقتصادی بخصوص در زمینه برق رسانی در مناطقی که دچار مشکل هستند و نیز استخراج دوباره نفت و گاز خواهد بود.
  وی افزود: اما در زمان حاضر سوریه نمی تواند شاهد بازسازی خسارت های سنگین اقتصادی باشد.
  بانک جهانی در ماه جولای گذشته خسارت اقتصادی وارد شده به سوریه را ۲۲۶ میلیارد دلار گزارش داد.
  طبق این گزارش بانک های سوریه در زمان حاضر نمی توانند فرایند بازسازی این کشور را شروع کنند بخصوص اینکه ارزش سهام ۱۲بانک آن به ۳.۵ میلیارد دلار رسیده و لیره سوریه نیز در نتیجه جنگ ۹۰ درصد در مقابل دلار افت ارزش داشته که این موضوع اقتصادی شکنده بوجود آورده و درآمدها و ذخیره ارزی سوریه بشدت کاهش داشته است.
  یازجی می افزاید: طرف هایی که قادر به تامین مالی هزینه بازسازی سوریه هستند همانند کشورهای حاشیه خلیج فارس، اتحادیه اروپا و بانک جهانی در شرایط کنونی این نیت را ندارند.
  وی در خصوص علت آنگفت: آنها نمی پذیرند به نظامی کمک کنند که در سال های گذشته خواهان سرنگونی آن بودند و همواره آن را متهم کرده اند.
  خاورم**۹۳۶۶**۱۳۲۴
  مترجم:صغری رحیمی // انتشار دهنده: فردین پازوکی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.