• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » برای همه زائرین اربعین ویزا صادر خواهد شد/ امکان ورود به عراق بدون ویزا وجود ندارد
  کد خبر : 2044140

  برای همه زائرین اربعین ویزا صادر خواهد شد/ امکان ورود به عراق بدون ویزا وجود ندارد

  برای همه زائرین اربعین ویزا صادر خواهد شد/ امکان ورود به عراق بدون ویزا وجود نداردReviewed by on Sep 11Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، سفیر عراق در تهران در ابتدای این نشست خبری ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر به اهمیت رخداد اربعین اشاره کرد و گفت: این…

  برای همه زائرین اربعین ویزا صادر خواهد شد/ امکان ورود به عراق بدون ویزا وجود نداردReviewed by on Sep 11Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، سفیر عراق در تهران در ابتدای این نشست خبری ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر به اهمیت رخداد اربعین اشاره کرد و گفت: این برنامه مذهبی از اهمیت ویژه ای برای ایران و عراق برخوردار است. راحتی مسافران ایرانی در موسم اربعین برای کشور عراق حائز اهمیت بوده و هماهنگی ها برای این مهم انجام شده است.

  سفیر عراق به رابطه ایران و این کشور اشاره کرد و گفت: رابطه ایران و عراق روز به روز عمیق تر، بهتر و گرمتر خواهد شد.

  او افزود: ما هرگاه با اقای اقابابایی و اقای کریمی به مناطق مرزی سر می زدیم، بجای انکه خسته شویم، بیشتر بر سر شوق می امدیم و لذت خدمت به زوار امام حسین را تجربه می کردیم.

  در ادامه مراسم اقابابایی دبیر ستاد مرکزی ربعین حسینی در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: این نشست، نتیجه زحمات ١ساله مسئولان ایران و عراق برای برگزاری هرچه راحت تر و با شکوه تر مراسم اربعین حسینی است. ما و سفیر عراق در هر زمان که لازم باشد با یکدیگر جلسه و گفت و گوی تلفنی خواهیم داشت تا اگر مشکلی بوجود امد بتوانیم ان را برطرف کنیم.

  اقابابایی افزود: پیش بینی می کنیم امسال در مرزها و انتقال زائرین وضعیت بهتری نسبت به سال گذشته داشته باشیم که این نتیجه همکاری میان دولت ایران و دولت عراق است.

  سفیر عراق درباره شرایط صدور ویزا برای زائرین اربعین حسینی نیز گفت: ٢٠روز پیش تفاهمنامه ای میان ایران و عراق به امضا رسید و مقرر شد روند صدور ویزا از تاریخ دوم سپتامبر اغاز شود. روند صدور ویزای اربعین علاوه بر سفارت عراق در تهران، در کنسولگری های عراق در مشهد، اهواز و کرمانشاه اغاز شده و از تاریخ ٢٢ سپتامبر دفاتر سفارت عراق این خدمات را ارایه خواهند داد.

  او افزود: تلاش داریم تا هیچ یک از برادران ایرانی بدون ویزا خود را به مرز نرسانند و برای همه زائرین ویزای معتبر صادر شود. اگر لازم باشد تا روزی ٢٠ ساعت و حتی روزهای تعطیل کار خواهیم کرد تا بتوانیم برای همه متقاضیان ویزای معتبر صادر شود.

  سفیر عراق به شایعات مطرح شده درباره سفر بدون ویزا به عراق در روزهای نزدیک اربعین اشاره کرد و گفت: اصلا به این شایعات توجه نکنید. امکان ورود به عراق بدون ویزا وجود ندارد و همه زائرین باید برای سفر به عراق نسبت برای اخذ ویزا اقدام کنند.

  سفیر عراق به هموطنان افغانی مقیم ایران اشاره کرد و گفت: طبق هماهنگی های انجام شده برادران افغانستانی ما که خواهان سفر به عراق برای اربعین هستند می توانند به دفاتر صدور ویزا مراجعه کرده و ویزای کشور عراق را دریافت کنند.

  سفیر عراق در ادامه به موضوع عراقی های دارای برگه سفید اشاره کرد و گفت: طبق هماهنگی های انجام گرفته، عراقی های مقیم ایران که دارای برگه سفید هستند، می توانند برای مراسم اربعین به عراق سفر کرده و بدون مشکل به ایران بازگردند که بخاطر این اقدام از دولت ایران و آقای اقابابایی تشکر می کنم.

  اقابابایی در افزود: از امروز ۵٩ روز تا اربعین باقیمانده و زائرین از ٢٠روز قبل می توانند با ویزا نسبت به سفر به کشور عراق اقدام کنند.

  او افزود: از همه هموطنان خواهش می کنم تنها از مرزهای مشخص از کشور خارج شوند و از تردد از مسیرهای متفرقه خودداری کنند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.