• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » روادید زائران اربعین از اول مهرماه صادر می شود
  کد خبر : 2044137

  روادید زائران اربعین از اول مهرماه صادر می شود

  روادید زائران اربعین از اول مهرماه صادر می شودReviewed by on Sep 11Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار سیاسی ایرنا، مجید آقابابایی عصر روز دوشنبه در مراسم آغاز رسمی صدور ویزای عراق برای زائران مراسم اربعین حسینی ادامه داد: هماهنگی بین دولت ایران و عراق در قالب یادداشت تفاهم برای مراسم اربعین…

  روادید زائران اربعین از اول مهرماه صادر می شودReviewed by on Sep 11Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار سیاسی ایرنا، مجید آقابابایی عصر روز دوشنبه در مراسم آغاز رسمی صدور ویزای عراق برای زائران مراسم اربعین حسینی ادامه داد: هماهنگی بین دولت ایران و عراق در قالب یادداشت تفاهم برای مراسم اربعین حسینی و محور همکاری ها و نحوه تعامل میان دو کشور ترسیم شده است.
  مدیرکل امور مرزی وزارت کشور افزود: در دو سال اخیر همکاری مشترکی میان دو کشور وجود داشته که هر سال نحوه عزیمت زائران به عراق شکل مناسب تری پیدا کرده است و پیش بینی می شود امسال نسبت به سال قبل، تردد و حضور زائران در مرزها از انضباط بیشتری برخوردار باشد.
  آقابابایی تصریح کرد: از اول مهرماه صدور روادید اربیعن آغاز می شود. از امروز تا اربعین ۵۹ روز باقی مانده که عملیات اعزام نیز ۲۰ روز قبل از اربعین شروع خواهد شد و زائران می توانند در این تاریخ از کشور خروج داشته باشند.
  دبیر ستاد اربعین خاطرنشان کرد: در جهت تسریع کار، مشخص شده است که زائرین هر استان از کدام مرز خارج خواهند شد و اوایل هفته آینده اسامی استان هایی که زائران باید از مرز مشخص در آن، خارج شوند اعلام می شود.
  وی اظهار کرد: درباره اتباع کشورهای ثالث نیز باید گفت اتباع کشورهای دیگر که در ایران گذرنامه معتبر دارند باید از کشور مبدا خود و سفارتخانه عراق در آن کشور روادید دریافت کنند و سفارت و دفتر کنسولگری های داخل ایران به هیچ وجه برای آنها روادید صادر نخواهند کرد.
  آقابابایی افزود: صرفا اتباع دو کشور عراق و افغانستان که در ایران اقامت قانونی دارند می توانند با دریافت روادید از ایران خارج شوند. اتباع کشور عراق که کارت سفید دارند، می توانند با حضور در دفتر اتباع خارجی وزارت کشور برای ثبت نام و انجام اقدامات لازم خارج شوند و از آنها هیچ گونه هزینه ای برای ارائه روادید دریافت نمی شود.
  وی درباره اتباع کشور افغانستان نیز اظهار داشت: درباره اتباع این کشور نیز مانند سال قبل رفتار خواهد شد و آنها که دارای کارت شناسایی هویت دار و اقامت هستند می توانند از شنبه به دفاتر سراسر کشور مراجعه و ثبت نام کنند و پس از ثبت نام دفترچه ای از طرف نیروی انتظامی در اختیار آنها قرار می گیرد که ویزای کنسولگری و سفارت بر روی این دفترچه صادر می شود.
  مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خاطرنشان کرد: هزینه روادید و بیمه این اتباع نیز مانند هزینه اتباع ایران است و از زمان اخذ ویزا سه ماه اجازه خروج دارند.
  آقابابایی مدت ماندگاری در خاک عراق را نیز ۳۰ روز اعلام کرد و ادامه داد: مبلغ روادید و ثبت نام به صورت ریالی است و نیاز به تامین ارز نیست و بانک مرکزی مسئولیت تبدیل ریال به ارز و دلار را خواهد داشت.
  سیام*۹۱۰۳*۳۰۶۱*۱۴۴۹*خبرنگار: حمید شهریاری*انتشار: امیر کاردان راد

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.