• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » پارلمان اقلیم کُردستان عراق بازگشایی می‌‌شود/ دعوت از موسسات بین‌‌المللی برای نظارت بر روند همه‌‌پرسی
  کد خبر : 2044101

  پارلمان اقلیم کُردستان عراق بازگشایی می‌‌شود/ دعوت از موسسات بین‌‌المللی برای نظارت بر روند همه‌‌پرسی

  پارلمان اقلیم کُردستان عراق بازگشایی می‌‌شود/ دعوت از موسسات بین‌‌المللی برای نظارت بر روند همه‌‌پرسیReviewed by on Sep 11Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، شورای عالی همه‌پرسی استقلال کُردستان عراق به ریاست مسعود بارزانی و کوسرت رسول علی معاون اول دبیر کل اتحادیه میهنی کُردستان…

  پارلمان اقلیم کُردستان عراق بازگشایی می‌‌شود/ دعوت از موسسات بین‌‌المللی برای نظارت بر روند همه‌‌پرسیReviewed by on Sep 11Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، شورای عالی همه‌پرسی استقلال کُردستان عراق به ریاست مسعود بارزانی و کوسرت رسول علی معاون اول دبیر کل اتحادیه میهنی کُردستان یکشنبه تشکیل جلسه داد.

  در این نشست، آخرین تغییر و تحولات منطقه و عراق و موضع گیری‌های داخلی و بین المللی در قبال همه‌پرسی و همچنین دیدار دبیر کل اتحادیه عرب مورد بحث و بررسی قرار گرفت و دیدار حزب دموکرات و اتحادیه میهنی کُردستان در دهم سپتامبر در راستای بازگشایی پارلمان کُردستان عراق بعنوان اقدامی مهم، توصیف شد.

  نشست شورای عالی همه‌پرسی بعد از بحث و بررسی و گفتگوهای طرفین و قرائت گزارش های مربوط به‌ تدارکات کمیسون عالی همه‌پرسی به این نتایج دست یافت:

  ۱-شورای عالی همه‌پرسی بر برگزاری همه‌پرسی در تاریخ تعیین شده یعنی ۲۵ سپتامبر در اقلیم کُردستان و مناطق مورد مناقشه تاکید کرد و تمامی تبلیغات و خبرهای مبنی بر به تعویق انداختن همه‌پرسی را تکذیب می‌نماید.

  ۲- حاضرین در نشست بر لزوم اتحاد و همبستگی تمامی احزاب برای کارزار همه‌پرسی تاکید کردند.

  ۳-نشست شورای عالی همه‌پرسی بر مدنظر قرار دادن حقوق و مطالبات اقلیت‌های ملی و دینی اقلیم کُردستان در تمامی مراحل، تاکید و از آنان حمایت کرد.

  ۴- کلیه احزاب و جریان ‌های شرکت کننده در شورای عالی همه‌پرسی توافق نمودند که روز پنجشنبه ۱۴ سپتامبر پارلمان کُردستان را بازگشایی نمایند.

  ۵- شورای عالی همه‌پرسی بر حمایت خود از اقدامات عملی کمیسیون عالی انتخابات و همه‌پرسی تاکید و از دولت و احزاب تقاضا نموده با کمیسیون همکاری نمایند.

  ۶- شورای عالی همه پرسی از نهادها و موسسات بین المللی دعوت نمود برای نظارت بر همه‌پرسی استقلال در روز ۲۵ سپتامبر در اقلیم کُردستان حضور یابند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.