• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » آتش و خشم
  کد خبر : 2043981

  آتش و خشم

  آتش و خشمReviewed by on Sep 11Rating: این نوشتار به قلم غلامرضا فدایی، در ادامه می افزاید: تأسف بارتر اینکه جهان به دست افرادی افتاده است که ذهن وقلبشان مملو از آتش خشم است و این ها می خواهند جهان را اداره کنند!! دیگر از مدینه فاضله و اتوپیاهای تاریخی، که حکومت ها باید به…

  آتش و خشمReviewed by on Sep 11Rating:

  این نوشتار به قلم غلامرضا فدایی، در ادامه می افزاید: تأسف بارتر اینکه جهان به دست افرادی افتاده است که ذهن وقلبشان مملو از آتش خشم است و این ها می خواهند جهان را اداره کنند!!

  دیگر از مدینه فاضله و اتوپیاهای تاریخی، که حکومت ها باید به دست عالمان و بخردان باشد افسانه ای بیش نمانده است و دنیای امروز علیرغم همه پیشرفتهای فناوری و اطلاعاتی از آتش و خشم و عقده نه تنها خالی نشده اند بلکه به فوران، جوشش و غلیان در آمده است.

  باید از چنگیز و آتیلا و نرون و امثال آنها دیگر یادی نکرد؛ زیرا که در دنیای امروز و در رأس کشورهائیکه داعیه آزادی و برابری دارند، و مجسمه آزادی در کشورشان میکارند، هستند کسانی که به نام مبارزه با تروریسم بزرگترین نشان های تروریسم را بر سینه دارند و پرچم نفرت انگیز تروریسم را خود حمل می کنند و باز هم با کمال پر روئی دم از مبارزه با تروریسم می زنند. آنهائی که داعش می سازند و آن را عملا حمایت می کنند و به ظاهر شعار مبارزه با آن را سر می دهند. آیا می توان باور کرد که رئیس جهان امروز سخن از خشم و آتش به میان آورد و مردم جهان را از آن بترساند. و نظریه پردازانی چون کیسینجر هم برای مشروعیت دادن به این خشم و آتش، تئوری می سازند تا کار امثال وی را توجیه کنند.

  البته آش آنقدر شور است که خودشان اعتراف می کنند که موضعگیری های ترامپ موجب خشونت های داخلی امریکاست. همچنانکه دیروز در لوئیزیانای امریکا نژاد پرستی زن سیاهی را زیر گرفت و شهردار آن اعلام کردند که مسئولیت این خشونت ها متوجه دولت ترامپ است که بذر نژادپرستی و تفرقه می پاشد. همچنانکه بوش هم از جنگهای صلیبی گفت و ماجرای یازده سپتامبر را به وجود آورد.

  دیدیم که ترامپ با شعار مبارزه با داعش روی کار آمد و از اوباما انتقاد صریح کرد که وی و حزبش سازنده داعش بوده اند؛ داعشی که زیر عَلَم کفر به جان مسلمانان می افتد و با خواندن آیات قرآن خوارج وار سر گوینده لااله الا الله، امثال جوانان رشیدی چون حججی ها را با قساوت تمام می برد. اما دیدیم و باز می بینیم که همین ترامپ مدعی مبارزه با داعش هم در عمل آنها را تقویت می کند. و کیسینجر این پیر یهودی سیاس توصیه می کند برای جلوگیری از ایجاد امپراطوری ایران داعش را برای خود نگهدارد. داستان آن داستان قسم های پی در پی و دم خروس شده است.

  ممکن است بگویند ترامپ یک نفر است ولی مگر نه این است که جمع کثیری به او رأی داده و از او حمایت کرده اند و مگر نه این است که سنا و کنگره با برنامه های مشابهی که از آن آتش و خشم می بارد موافقند و بر آن مهر تأیید می زنند، و مگر نه این است که سیاست مدارانی که او را تقبیح می کنند، بعضا همانند جان بولتون نه بر این اساس که چرا چنین گفته است بلکه چرا حرف تو خالی زده است. مفهوم آن این است که می گویند زود تر حرف خودت را عملی کن.

  اینها هستند سردمداران دموکراسی، آزادی و شرافت اند که عده ای له له می زنند که مانند آنان باشند و یا از آنها تبعیت کنند.
  آدم یاد داستانهای شکسپیر از اتللو و سزار و مکبث و هملت و یا خشم و هیاهوی ویلیام فالکنر و مانند آن می افتد که در بعضی صحنه های آن انواع خشم ها و آتش ها را به نمایش می گذارند. ولی یک فرق عمده ای که هست این است که در آن زمان اگر خشم وآتشی بود دامن یک و یا حد اکثر چند نفر را می گرفت و لی امروز با این وسعت فناوری و به ویژه با در اختیار داشتن زرادخانه های اتمی هزاران انسان بیگناه و موجودات دیگر از بین می روند و تا سالها عوارض زیست محیطی انسان های بیگناه را رنج می دهد.

  به نظر من آنها که وعده پایان جهان را می دهند از این جهت باید موضوع را بررسی کنند که از نظر اخلاق و انسانیت جهان به پایان راه خود رسیده و دیگر امیدی برای نجات آن نیست. اسلام هم با آنکه امید نجاتی بود ولی ما مسلمانان آن را خراب، و امید ها را به یأس بدل کرده ایم.

  واقعا شرم آور است که کشوری که برای اولین بار دو شهر هیروشیما و ناکازاکی را بمباران شیمیایی کرده و هزاران نفر را به قتل رسانده و تعدادی کثیری را مجروح و معلول نموده و هنوز از عمل شنیع خود در برابر ملل آزاده جهان و به ویژه ژاپن عذرخواهی نکرده باز می خواهد برای بار دیگر دست به چنین جنایت هولناکی بزند و بدون در نظر گرفتن عواقب آن عربده کشی می کند.
  اسف بار تر اینکه ژاپنی که خود قربانی این ستمکاری فجیع بوده متحد امریکا در زمان فعلی محسوب می شود.

  در جنگ های جهانی اول و دوم امریکا ترکتاز میدان بود، بدون اینکه آسیب جدی ببیند. آمریکا هنوز فکر می کند باز هم این چنین است غافل از اینکه وضعیت فرق کرده و کشور کوچکی مثل کره شمالی، با آنکه رفتارش مورد تأیید نیست، او را به ستوه آورده و وی به جای اینکه بخردانه فکر کند همچون لات های سر گردنه از خشم و آتش سخن می گوید.
  *منبع: پایگاه خبری خبرآنلاین/۲۰ شهریور ۹۶
  ** اول ** ۱۳۳۷- انتشار دهنده: خداوردی اسدی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.