• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » غول پسماند بر آب و خاک گیلان می‌تازد
  کد خبر : 2043918

  غول پسماند بر آب و خاک گیلان می‌تازد

  غول پسماند بر آب و خاک گیلان می‌تازدReviewed by on Sep 11Rating: قربانعلی محمدپور در گفت‌و گو با ایسنا، با بیان اینکه تصرف اراضی، کوه خواری،ساحل‌خواری ،تالاب‌خواری، تغییرکاربری‌ها و… محیط زیست گیلان را رنج می دهد،گفت:اما با وجود همه این موارد پسماند مهمترین معضل در گیلان است. وی افزود: اگر مدیریت اصولی برای پسماند گیلان…

  غول پسماند بر آب و خاک گیلان می‌تازدReviewed by on Sep 11Rating:

  قربانعلی محمدپور در گفت‌و گو با ایسنا، با بیان اینکه تصرف اراضی، کوه خواری،ساحل‌خواری ،تالاب‌خواری، تغییرکاربری‌ها و… محیط زیست گیلان را رنج می دهد،گفت:اما با وجود همه این موارد پسماند مهمترین معضل در گیلان است.

  وی افزود: اگر مدیریت اصولی برای پسماند گیلان پیاده نشود، آلودگی آب و خاک و حتی هوا گریبانگر گیلان خواهد شد.

  محمدپور با اشاره به اقدامات خوبی که در بحث آموزش و تفکیک زباله از مبدا در استان در حال انجام است،ادامه داد: توفیقات مناسب بوده است،اما هنوز برای رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله داریم.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان خاطرنشان‌ کرد: کارخانه‌های کمپوست رودسر، انزلی و رشت در حال حاضر با ظرفیت خوبی در حال کار هستند.

  وی با بیان اینکه با پیگیری‌های استاندار گیلان در سال گذشته، برنامه‌ریزی شده است کارخانه‌های کمپوست تالش و لنگرود نیز راه اندازی شوند و برای هر کدام از این دو کارخانه کمپوست دو و نیم میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است،اضافه کرد:با راه اندازی این کارخانه های کمپوست ۵۰۰تن دیگر به ظرفیت کمپوست استان اضافه خواهد شد و در مجموع ظرفیت کمپوست گیلان به هزار و ۴۰۰ تن خواهد رسید.

  قربانعلی محمدپور تصریح کرد: باید مشکل پسماند جزو برنامه‌های اولیه شوراهای اسلامی شهرها و روستاها گیلان قرار بگیرد.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان در خصوص ساماندهی جایگاه دفن زباله سراوان خاطرنشان کرد: برای رسیدن به راه دسترسی ۲۰۰ اصله درخت باید قطع می‌شد که مجوز آن باید از سوی کشور گرفته می‌شد و طی یک پروسه زمانی خوشبختانه موفق به اخذ مجوز شدیم.

  وی افزود:برای ادامه ساخت بازچرخانی توسط دانشگاه گیلان انجام شده و لوله گذاری برای خروجی گاز متان از عرصه دفنگاه توسط پیمانکار نیز دیده شده است.

  محمدپور گفت: امسال شهرداری رشت برای این موضوع تخصیص بودجه قائل شده است و ساخت تصفیه خانه را در پایین دست انجام می دهد.

  انتهای پیام

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.