• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » ۴۷۰ رشته‌محل دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی در سامانه وزرات علوم تثبیت شد
  کد خبر : 2043900

  ۴۷۰ رشته‌محل دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی در سامانه وزرات علوم تثبیت شد

  ۴۷۰ رشته‌محل دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی در سامانه وزرات علوم تثبیت شدReviewed by on Sep 11Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از تبریز، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی، سیدجواد انگجی اظهار کرد: با توجه به وجود ۳۵ واحد و مرکز در دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی نزدیک به ۷۱ هزار و…

  ۴۷۰ رشته‌محل دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی در سامانه وزرات علوم تثبیت شدReviewed by on Sep 11Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از تبریز، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی، سیدجواد انگجی اظهار کرد: با توجه به وجود ۳۵ واحد و مرکز در دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی نزدیک به ۷۱ هزار و ۳۹۱ دانشجو در مقطع کاردانی تا دکتری تخصصی در واحدها و مراکز دانشگاهی این استان در حال تحصیل هستند.

  رئیس دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی تصریح کرد: در این استان نزدیک به ۱۶۰ مرکز آموزش عالی وجود دارد و ۳۵ درصد از کل دانشجویان استان در دانشگاه آزاد تحصیل می‌کنند.

  وی به آمار رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی اشاره کرد و افزود: تعداد ۲۶۱۵ رشته مقطع با گرایش های مختلف در واحدهای دانشگاهی استان دایر است که ۸۳۵ رشته در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی هستند.

  دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی، تعداد اعضای هیئت علمی شاغل در این استان را ۱۹۲۲ عضو هیات علمی رسمی و حدود ۲۰۰۰ هیئت علمی مدعو (حق التدریس) عنوان و بیان کرد: نسبت استاد به دانشجو در کل دانشگاه‌های آذربایجان شرقی با توجه به تعدد آنها، یک هیئت علمی به ازای ۱۲۹ دانشجو است اما این نسبت در دانشگاه آزاد اسلامی استان یک هیئت علمی به ازای ۲۶ دانشجو است.

  وی به احداث و بهره‌برداری بیش از ۴۰ هزار متر مربع فضای آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و ورزشی در دو سال اخیر در واحدهای دانشگاهی آذربایجان شرقی اشاره کرد و افزود: علی‌رغم انقباض مالی، ناچار از ادامه یا شروع و پایان بعضی پروژه‌های عمرانی مهم بودیم که تکمیل بیمارستان امام سجاد(ع) آزمایشگاه کلینیک دامپزشکی، بازسازی و تکمیل ساختمان دانشکده دندان پزشکی در واحد تبریز، باشگاه فرهنگی و ورزشی در واحد مراغه، افتتاح ساختمان آموزشی ۶۰ کلاسه و ساختمان خوابگاه برادران، بوفه مرکزی دانشجویان و یادمان شهدای گمنام در واحد اهر، احداث و بهره برداری مجتمع پرورش ماهی در واحد سراب پایان سردر واحد مرند و احداث پروژه پارکینگ سرپوشیده آن واحد از جمله کارهای عمرانی در استان بوده‌اند.

  انگجی تأکید کرد: دانشگاه آزاد ظرفیتی عظیم و عزم راسخی برای تحقق عینی اقتصاد مقاومتی دارد. به عنوان مثال در شبکه ساها (سامانه آزمایشگاه‌های همکار آزاد) با اتصال مجموعه آزمایشگاه ها و کارگاه های دانشگاه آزاد در سراسر کشور به یکدیگر علاوه بر جلوگیری از صرف هزینه های غیرضروری و تکراری که به کاهش هزینه‌ها منجر شد در این استان از خدمات آزمایشگاهی ارائه شده در قالب این شبکه، ۴ میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال درآمدزایی داشته‌ایم.

  وی دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی را برخوردار از پتانسیل بالای علمی دانست و گفت: وجود ۸۵۴ آزمایشگاه تخصصی، ۱۰۰ سایت کامپیوتر، ۴۳ کتابخانه با ۸۲۰ هزار جلد کتاب، ۱۴۰ انجمن علمی دانشجویی، ۱۴ مرکز تحقیقاتی و مرکز رشد به همراه سه شرکت دانش بنیان، ۱۱۰ اختراع به ثبت رسیده، انجام ۲۲۰۰ طرح پژوهشی و اجرای ۱۸۷۱ طرح در حال اجرا و ۸۶۵۷ عنوان مقاله چاپ شده توسط استادان که ۴۳۳۱ عنوان آن ISI هستند، نشان از پتانسیل و قدرت بالای علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی در این استان دارد.

  رئیس واحد تبریز تصریح کرد: در دو سال اخیر ۱۳۰ همایش ملی و منطقه‌ای و بین المللی و ۴۸۲ نشست علمی در واحدهای دانشگاه آزاد استان برگزار شده و تیم رباتیک ایلخچی در آلمان و ژاپن دو مقام سومی و به همراه تیم رباتیک واحد تبریز در مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران در سال جاری در بخش ربات های انسان نمای بزرگسال و ربات های پرنده مقام اول را کسب کردند.

  به گفته وی درخشش ۱۲۰ تن از دانشجویان علوم پزشکی واحد تبریز در آزمون دستیاری در سه سال اخیر و درخشش ۴ تن از دانشجویان علوم پزشکی در المپیاد وزارت بهداشت در سال جاری بخشی دیگر از توانمندی های علمی دانشگاه آزاد در این استان است.

  انگجی به اقدامات پژوهشی واحد تبریز اشاره کرد و گفت: استخراج اطلاعات مجلات ۲۳۴ گروه علمی مختلف در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ از پایگاه تامسون رویترز و محاسبه شاخص های مورد استفاده در ارتقای اعضای هیئت علمی و تشویق مقالات و ارائه آن در قالب فایلی به واحدهای دانشگاهی کل کشور و شناسایی و معرفی فهرست وب سایت‌های جعلی و مجلات علمی بی اعتبار و اعلام آن به دفتر گسترش علم و علم‌سنجی سازمان مرکزی از جمله کارهای مهمی است که در واحد تبریز و حوزه پژوهش انجام می‌شود.

  وی از خانواده زنده‌یاد حسن محمدخانلو به خاطر اهدای ۳۳۰۰ جلد کتاب آن مرحوم به کتابخانه واحد تبریز قدردانی و اظهار کرد: سال جاری ۲۰۵۱۹ جلد کتاب و تمدید اشتراک ۲۰۵ مجله علمی داخلی برای کتابخانه واحد تبریز انجام گرفته و اکنون کتابخانه‌های مرکزی، دانشکده‌های کشاورزی، دامپزشکی، پزشکی و دندان‌پزشکی دارای ۲۲۵ هزارجلد کتاب هستند و کتابخانه دیجیتالی با امکان دسترسی به منابع لاتین در موضوعات مختلف در قالب کتاب و مجله و غیره دایر است.

  رئیس دانشگاه آزاد تبریز به تألیف ۶۳۹ مقاله ISI WOS توسط اساتید این دانشگاه طی ۳ سال اخیر اشاره و بیان کرد: میزان ارجاع به این مقالات در کل ۳۹۷۳ مورد بوده و در همین مدت ۲۶۳ عنوان مقاله علمی و پژوهشی و ۲۶ عنوان کتاب نیز توسط استادان واحد تبریز تألیف و منتشر شده است.

  انگجی بر لزوم عدم تکیه به شهریه دانشجویی تأکید کرد و افزود: در این راستا توسط معاونت برنامه ریزی واحد تبریز از طریق برگزاری کارگاه ها و دوره‌های مختلف آموزشی کوتاه مدت نظیر: داوری حقوقی، پرورش قارچ، SPSS، تفسیر عکس هوایی، نگارش قراردادهای تجاری بین الملل و کلاس‌های ورزشی و هنری کودکان و نوجوانان مبلغ ۶۱۳ میلیون و ۴۹ هزار ریال درآمدزایی صورت گرفته است که بر افزایش فعالیت‌ها و درآمدها توسط این حوزه تأکید شده است.

  به گفته این مسئول در سال های ۹۴، ۹۵ و ۹۶ از سوی این معاونت تعداد ۱۴۳ کارگاه آموزشی ویژه کارکنان و اساتید و مدیران دانشگاه برگزار شده است.

  انگجی بیان کرد: در راستای سیاست های کلی دانشگاه در مدیریت هزینه ها، انضباط مالی و چابک سازی ساختار در دو سال گذشته ۱۷۰ نفر از نیروهای بدون مجوز یا بازنشسته و بازخریدی از واحد تبریز و بناب تعدیل شده اند و در راستای تثبیت و امنیت شغلی کارمندان، بیش از ۲۰۰ نفر از پرسنل واحد تبریز تبدیل وضعیت خدمتی داشته اند که از قراردادی به رسمی – آزمایشی و از رسمی آزمایشی به رسمی قطعی ارتقا یافته اند.

  وی تصریح کرد: علی‌رغم کمبود منابع مالی در واحدها که در اثر کاهش دانشجو ایجاد شده، اما در اجرای سیاست های رفاهی و معیشتی وام های مختلفی توسط واحد تبریز به کارکنان و استادان پرداخت شده که از آن میان می توان وام صندوق پس انداز به مبلغ ۱۴۶ میلیارد و ۳۴۷ میلیونی به ۸۰۶ نفر از اساتید و کارکنان و مبلغ ۴۷ میلیارد و ۳۴۲ میلیون ریال وام ضروری، خرید و رهن مسکن استادان و کارکنان را نام برد.

  رئیس دانشگاه آزاد تبریز از پرداخت وام از سوی صندوق رفاه دانشجویی به دانشجویان نیز خبر داد و گفت: به ۳۹۰۶ نفر از دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی در قالب تسهیلات بعد از فراغت از تحصیل، میان مدت و وام وزارت علوم مبلغ ۸۸ میلیارد و ۴۸۷ میلیون ریال وام پرداخت شده است.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی از راه‌اندازی مدارس سما در شهرهای سراب، گوگان، مراغه، صوفیان و شبستر خبر داد و گفت: اکنون ۴۵۳۵ دانشجو و ۲۵۰۰ دانش‌آموز در حوزه سما استان شاغل به تحصیل بوده که از این تعداد ۱۶۵۰ دانشجو و ۹۳۱ دانش‌آموز مربوط به واحد تبریز هستند. در جذب دانش‌آموز ۴ درصد افزایش داشته ‌و در جذب دانشجو افزایش یا کاهش نداشته‌ایم.

  انگجی ابراز امیدواری کرد با حضور و وجود ولایتی و رهبر فعالیت‌های دانشگاه آزاد اعتلا و پیشرفت روزافزونی داشته و همسو با اسناد بالادستی در نهایت به توسعه همه جانبه کشور اسلامی بینجامد.

  انتهای پیام /

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.