• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » بازدید از تعاونیهای موفق و اشتغالزا در شهرستان دهگلان
  کد خبر : 2043636

  بازدید از تعاونیهای موفق و اشتغالزا در شهرستان دهگلان

  بازدید از تعاونیهای موفق و اشتغالزا در شهرستان دهگلانReviewed by on Sep 10Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  دهگلان شیدا، با حضور مسئولان شهرستان از ۳ تعاونی موفق، اعتبار صابرین فرهنگیان، تعاونی ۴۲۵ کشت وصنعت مائده  و تعاونی ۱۳۰۵ زراعت و دامداری چم شار سنه…

  بازدید از تعاونیهای موفق و اشتغالزا در شهرستان دهگلانReviewed by on Sep 10Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  دهگلان شیدا، با حضور مسئولان شهرستان از ۳ تعاونی موفق، اعتبار صابرین فرهنگیان، تعاونی ۴۲۵ کشت وصنعت مائده  و تعاونی ۱۳۰۵ زراعت و دامداری چم شار سنه بازدید به عمل آمد.

  در جریان این بازدید نظری فرماندار دهگلان ضمن تبریک هفته تعاون اظهار داشت: تعداد ۱۷۷ تعاونی در شهرستان وجود دارد که که از این تعداد ۱۰۴ تعاونی فعال، ۴۵ غیر فعال و ۲۷ تعاونی در دست اجراست.

  وی با اشاره به اصل ۴۴ قانون اساسی، اظهار کرد:  «دولت»، «تعاون» و «بخش خصوصی» به عنوان سه رکن اقتصاد ملی است که در بین این سه بخش، بخش تعاون از ویژگی مهمی برخوردار است.

  نظری گفت: تعاونی‌ها نقش مهمی در اقتصاد کشور، تحقق اقتصاد مقاومتی و همچنین در ایجاد اشتغالزای برای جوانان نقشی بسیار مهمی را ایفا کنند.

  وی با بیان اینکه امروزه یکی از مشکلاتی که پیش‌روی خانواده‌ها به‌ ویژه جوانان وجود دارد موضوع بیکاری است که تعاونی‌ها در اشتغال جوانان نیز می‌توانند موثر باشند، اظهار کرد:سالم بودن تعاونی‌ها بسیار اهمیت دارد تا افراد سرمایه‌گذار بتوانند نقدینگی خود را به درستی و با اطمینان خاطر برای اشتغالزایی و فعالیت‌های دیگر به کار ببرند.

   

  وی با اشاره به عامل باز دارند در عدم استقبال مردم خصوصا جوانان بیکار در ایجاد تعاونی گفت: عدم موفقیت در اکثر تعاونیها باعث کم توجهی به آن شده که ناشی از عدم آموزش در مسیر تعاونیها بوده است.

  فرماندار دهگلان در ادامه گفت: روستاهای بالای ۲۵ خانوار می توانند تعاونیهای درقالب طرحهای اشتغالزایی، تولید و ارتقاء در آمد ایجاد کنند و وامهای ۳ الی ۴ درصدی با یک سال تنفس به صورت چند ساله به آنان پرداخت شود که متاسفانه روستاها تاکنون اقدام و پیشقدم نشده اند.

   در ادامه نادری مدیر آموزش و پرورش شهرستان دهگلان با اشاره به تعاونی اعتبار صابرین فرهنگیان گفت: این تعاونی دارای دو صندوق( وام زندگی و تعاونی اعتبار) جهت پرداخت وامهای ضروری به فرهنگیان است.

   وی افزود: این تعاونی در سال ۸۲ در قالب وام های کم بهره با ۵ میلیون تومان سرمایه و ۱۶۹ نفر اعضا شروع بکار نموده است .

   نادری گفت: در حال حاضر این تعاونی با ۳ میلیارد تومان سرمایه و تعدای اعضای ۸۱۷ نفرت توانایی پرداخت وامهای خاص را دارد و در هرماه به ۱۸ نفر وام ۱۱ میلیون تومانی پرداخت می کند.

  وی افزود: این صندوق هر ماه به تعدادی از فرهنگیان که مشکلان مالی داشته باشند بصورت مساعده از ۱۰۰ هزار تومان تا ۴ میلیون تومان می تواند کمک  کند.

   

  نادری گفت: تعاونی اعتبار صابرین آموزش و پرورش دهگلان در سالهای ۸۴ و ۹۵ به عنوان تعاونی برتر استان معرفی شده است.

  در ادامه صالح مفاخری رئیس ادراه تعاون، کار و رفاه اجتماعی دهگلان گفت شرکت تعاونی ۴۲۵ کشت و صنعت مائده در قالب سیلوی ذخیره گندم با ۱۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری اعضای شرکت تعاونی ۹۰% پیشرفت فیزکی دارد و لغایت اول دی ماه سالجاری تکمیل و آماده بهره برداری می شود.

  وی افزود: سیلو ذخیره گندم روستای قروچای برای ۱۵ نفر اشغالزای نموده  و سرمایه این تعاونی سهم ۷ نفر اعضای تعاونی که آورده خودشان است.

  مفاخری با اشاره به تعاونی( ۱۳۰۵ زراعت و دامداری چم شار سنه) که زمینه فعالیت آن در قالب زراعت باغداری و دامداری است گفت: این تعاونی در سال ۸۸ از تسهیلات بانکی به مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان استفاده کرده  و بر ای ۱۸ نفر درحال حاضر ایجاد اشتغال نموده است.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.