• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » عبدالهی:شهرداری هیچ گونه ساخت و سازی در عراق انجام نمی دهد/نظری: در اظهارات معاون شهردار تعارض وجود دارد
  کد خبر : 2043543

  عبدالهی:شهرداری هیچ گونه ساخت و سازی در عراق انجام نمی دهد/نظری: در اظهارات معاون شهردار تعارض وجود دارد

  عبدالهی:شهرداری هیچ گونه ساخت و سازی در عراق انجام نمی دهد/نظری: در اظهارات معاون شهردار تعارض وجود داردReviewed by on Sep 10Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، مجتبی عبداللهی معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، در خصوص اقدامات شهرداری برای برگزاری مراسم اربعین در صحن علنی شورای شهر گفت:…

  عبدالهی:شهرداری هیچ گونه ساخت و سازی در عراق انجام نمی دهد/نظری: در اظهارات معاون شهردار تعارض وجود داردReviewed by on Sep 10Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، مجتبی عبداللهی معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، در خصوص اقدامات شهرداری برای برگزاری مراسم اربعین در صحن علنی شورای شهر گفت: وظیفه ما ساخت موکب در عراق نیست، بلکه یک سری مدارس را در عراق برای اسکان زائران آماده می کنیم. 

  او تاکید کرد:شهرداری هیچ گونه ساخت و سازی در عراق انجام نمی دهد و این ساخت وساز ها بر عهده ستاد بازسازی عتباب عالیات است.

  عبدالهی ادامه داد: یک پنجم زائران ایرانی مراسم اربعین از تهران هستند، به همین دلیل شهرداری تهران در ۸ کمیته از ۱۳ کمیته شکل گرفته در وزارت کشور عضور بوده و نقش اصلی را دارد.

  معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری اظهار کرد: در طول  مسیر نجف به کربلا از بیش از ۱۵۰۰ موکب، شهرداری تهران فقط ۱ موکب دارد.

  او افزود: در سنوات گذشته هر سال ۵ میلیارد مصوب داشتیم ولی هزینه کرد بیش از این بوده و گزارش مالی نیز گویای همین موضوع است، امسال تقاضای ۱۰ میلیارد تومان برای انجام کارهای پیش بینی شده را داریم و با تصویب این اعتبار میزان هزینه نهایی به اعتبار مصوب نزدیک می شود.

  احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر در تذکری در این باره گفت: ایجاد زیرساخت‌های لازمبا عبور از تهدیدهای گروههای افراطی  خوب است، اما امسال محوریت خدمات شهردارى در اربعین را خدمات شهرى بگذارید نه کارهای دیگر.

  او ادامه داد: هزارسال است که مردم اربعین را زنده نگه داشتند چرا که ماهیت این مراسم مردمى است و بهتر است  در آیین هاى مردمى دخل و تصرف نکنید تا مفاهیم دینى سطحى نشود.

   مسجد جامعی افزود: استاندار کربلا به من می گفت شما چادر می زنید و آسیب به شهر وارد می کنید، ما باید وجهه تکمیلى براى هم پوشانى اقدامات مسئولان کربلا داشته باشیم.

  حجت نظری دیگر عضو شورای شهر گفت:اینکه می گویند ساخت و سازى در مدارس نداشتیم و صرفا بازسازى کردیم، جای سوال دارد. در صفحه٢۶ گزارش هفته قبل به صراحت از بازسازى مدارس منتخب در نجف و کربلا نوشتید که با اظهارات فعلى تعارض دارد.

   او ادامه داد:  نگهداشت فضاى سبز و زیباسازى ربطى به اربعین ندارد و با خاستگاه ستاد همخوانى ندارد، شما مى گویید با ساخت زیرساخت ها هزینه ها کم مى شود، پس چرا بودجه را دو برابر کردید؟

  نظری گفت: سوال من شفاف است در سال ٩۵ چند میلیارد تومان هزینه کردید؟

  سپس ناهید خدا کرمی در این خصوص گفت: مراسم اربعین حتى قبل از انقلاب  هم مردمى بود اما حالا با ورورد شهردارى موازنه اقدامات مردمى بهم خورده است، چرا شهردارى به مسائل مختلف وارد شده است؟ این حجم ورود به همه موارد به چه دلیل بوده است؟

  حسن رسولی  دیگر عضو شورای شهر هم با ابراز نگرانی درمورد قسم شورا در خصوص انضباط مالی گفت: قانون شهردارى اجازه نمیدهد که این کارها را در خارج تهران انجام دهید حالا مى گویید در ٨ کمیته فعال هستید؟

  او ادامه داد: می گویید که وزیر کشور براى شهرداری حکم زده ، به وزیر کشور تذکر مى دهیم که قائم مقام شورا نیست و اگر هزینه برای شهردارى ایجاد مى کند هزینه هایش را خودش بدهد. شما مى گویید براى این مراسم  ١۵ میلیارد هزینه شده اما رقم مصوب شما۵ میلیارد بوده مابه التفاوت را از کجا آوردید؟

   در پایان حق شناس تذکر دیگری دراین باره داد و گفت: از روح اربعین فاصله نگیریم و آن را در قالب پاداش و حق ماموریت نبریم و مصوب کنیم به داوطلبان حق ماموریت داده نشود، بلکه باید دلى و داوطلبانه بروند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.