• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » کردستان ایران در زمینه تئاتر خیابانی منطقه ای سرآمد و قوی است
  کد خبر : 2043501

  کردستان ایران در زمینه تئاتر خیابانی منطقه ای سرآمد و قوی است

  کردستان ایران در زمینه تئاتر خیابانی منطقه ای سرآمد و قوی استReviewed by on Sep 10Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگارمهر، بابکر دره ای در حاشیه دوازدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان در جمع خبرنگاران استان گفت: هر زمان که تئاترخیابانی در ایران برگزار می شود، تلاش می کنیم بیشتر همکاری کنیم. وی…

  کردستان ایران در زمینه تئاتر خیابانی منطقه ای سرآمد و قوی استReviewed by on Sep 10Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگارمهر، بابکر دره ای در حاشیه دوازدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان در جمع خبرنگاران استان گفت: هر زمان که تئاترخیابانی در ایران برگزار می شود، تلاش می کنیم بیشتر همکاری کنیم.

  وی با اشاره به اینکه  کردستان ایران در زمینه تئاتر خیابانی بسیارسرآمد است، عنوان کرد: کردستان ایران در راستای اجرای تئاتر خیابانی مریوان بسیار قوی و پیشرفته است چراکه  در رابطه تقویت این نوع از تئاتر حمایت شده است.

  وی اظهار داشت: ما هم تلاش کرده و می کنیم که جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان را به طور مطلوب به هنرمندان و علاقمندان به هنر تئاتر در سلیمانیه معرفی کنیم.

  مدیر اداره فرهنگ سلیمانیه عراق با اشاره به اینکه تئاتر خیابانی دارای ابعاد زیبا و ارزشمندی است، افزود: در دیگر ژانرهای تئاتر هم چون تئاتر صحنه ای، تماشاگران و مخاطبان برای مشاهده نمایش به سالن های محل اجرا می روند ولی در تئاتر خیابانی هنرمندان به سمت مردم می روند.

  بابک دره ای ادامه داد:  تئاترهایی هم چون تئاتر صحنه ای بیشتر متعلق به طبقه خاصی از جامعه است و آنها با پرداخت بهایی امکان دیدن نمایش را پیدا می کنند ولی در تئاتر خیابانی مریوان شرایط دیدن نمایش برای اقشار مختلف مردم جامعه فراهم می شود.

  وی اضافه کرد: امیدواریم این جشنواره همواره مستمر وتداوم داشته باشد واین پیوند فرهنگی وهنربرقرار شده مابین کردستان ایران وکردستان عراق و دیگر کشورهای دنیا  پایدار باشد.

  وی با اشاره به اینکه در سلمانیه مسئله تئاتر خیابانی مسئله ای تازه ای است، عنوان کرد:البته در گذشته در شهر دربندی خوان جشنواره تئاترخیابانی در قالب بین المللی  برگزار می شد.

  مدیر اداره فرهنگ سلیمانیه عراق اضافه کرد: ولی متاسفانه این جشنواره به دلیل وضعیت اقتصادی تعطیل شده و امسال باردیگر اقدام به احیای آن کردیم و بی شک از هنرمندان ایرانی دو یا سه گروه را دعوت به حضور در این جشنواره خواهیم کرد.

  بابک دره ای عنوان کرد: سلیمانیه شهر بزرگی است و تئاتر کلاسیک درآن بسیار شناخته شده است و قدمت ۹۰ ساله ای دارد.

  وی بیان کرد: معتقدم باید برای تئاتر خیابانی در سلیمانیه کار بیشتری شود چراکه تاکنون در این رابطه توجه چندانی نشده است.

  وی با بیان اینکه سلیمانیه پایتخت فرهنگ وهنراست، اظهارداشت:  تئاتر خیابانی فضای امن و باز می خواهد و باید فضایی برای آن تنظیم  ومهیا شود تا مردم بتوانند نمایش  را به خوبی مشاهده کنند.

  مدیر اداره فرهنگ سلیمانیه عراق بیان کرد: ما هم به دنبال تقویت و رشد تئاتر خیابانی در سلیمانیه هستیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.