• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » شکست محاصره دیرالزور پیروزی راهبردی محور مقاومت است
  کد خبر : 2043470

  شکست محاصره دیرالزور پیروزی راهبردی محور مقاومت است

  شکست محاصره دیرالزور پیروزی راهبردی محور مقاومت استReviewed by on Sep 10Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، ابومصطفی که سه سال در شهر دیرالزور درکنار نیروهای سوری درمحاصره داعش بود شنبه شب در گفت و گو با شبکه المیادین افزود: مقاومت و پایداری نیروی های داخل شهرو فشار نیروها از بیرون پیروزی…

  شکست محاصره دیرالزور پیروزی راهبردی محور مقاومت استReviewed by on Sep 10Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، ابومصطفی که سه سال در شهر دیرالزور درکنار نیروهای سوری درمحاصره داعش بود شنبه شب در گفت و گو با شبکه المیادین افزود: مقاومت و پایداری نیروی های داخل شهرو فشار نیروها از بیرون پیروزی را رقم زد.
  وی در تشریح وضعیت شهر و فرودگاه دیرالزور در زمان محاصره اظهارکرد: فقط نیروهای ارتش در محاصره نبودند بلکه پنج تا شش هزار غیرنظامی با ما در محاصره بودند و فرماندهی یکپارچه ای برای امور نظامی و غیرنظامی و از همه نیروهای ارتش و همپیمان برای مدیریت بحران در فرودگاه دیرالزورتشکیل دادیم.
  ابومصطفی اضافه کرد: ارتش و نیروهای همپیمان مسئولیت رسیدگی به غیرنظامیان حاضر در فرودگاه را نیز برعهده داشتند و کمیته بحران توانست این مهم را مدیریت کند.
  وی گفت: داعش صدها بار تلاش کرد فرودگاه را اشغال کند، با نیروهای انتحاری و خودروهای بمب گذاری شده به فرودگاه حمله کرد ولی همه آن ها خارج از دیوارهای فرودگاه منفجر و متوقف شدند.
  این فرمانده حزب الله گفت: عامل اصلی مقاومت شهر و فرودگاه دیرالزور اتحاد و پایداری همه نیروهای حاضردر این منطقه بود.
  وی درپاسخ به سوالی که چرا یکی از فرماندهان حزب الله درمقابل رسانه ها حاضر شود گفت: حزب الله یکی از اجزای جدایی ناپذیر از محور موجود از ایران اسلامی، عراق بزرگ، سوریه شجاع تا لبنان مقاوم است.
  ابومصطفی افزود: حزب الله جزئی از این محور می باشد، این پیروزی راهبردی از آن همه اعضای مقاومت است و آشکار شدن من تصمیمی از طرف دبیرکل حزب الله سید حسن نصرالله است.
  وی اضافه کرد: این پیروزی باید تمام قامت جلوه کند و آشکار شود و این ظهور و غیاب باتوجه به شرایط موجود متفاوت است.
  ابومصطفی درباره شکست محاصره فرودگاه دیرالزور نیز گفت: با پیشروی نیروهای عمل کننده از خارج، نیروهای مدافع فرودگاه نیز داخل به سوی خارج پیشروی کردند و با نیروهای حمله کننده از خارج دیدار کردند.
  این فرمانده میدانی حزب الله لبنان اظهارکرد: به صورت روزانه ما در دیرالزور و فرودگاه با حمله های سنگین داعش روبه رو بودیم ولی به رغم اینکه در اوج قدرت خود بود نتوانست پیشروی یا موفقیتی کسب کند.
  ابومصطفی افزود: شهر و فرودگاه دیرالزور قلعه ای بود که داعش نتوانست در آن خللی ایجاد کند.
  باورود نیروهای ارتش سوریه به فرودگاه نظامی دیرالزور محاصره سه ساله این فرودگاه و محله های هرابش و الطحطوح روز شنبه شب شکسته شد.
  نخستین یگان های ارتش سوریه و نیروهای مقاومت سه شنبه گذشته وارد پایگاه تیپ ۱۳۷ در غرب شهر دیرالزور شدند.
  با ورود این نیروها، محاصره محله های غربی و شمال غربی دیرالزور از جمله جنینه، الرشدیه، میشیه، جمعیه الزهور و تیپ ۱۳۷ شکسته شد.
  استان دیرالزور در شرق سوریه در مرز این کشور با عراق و شهر دیرالزور در کرانه رود فرات واقع شده است.
  شهر نفت خیز دیرالزور از سال ۲۰۱۴ در محاصره گروه تروریستی تکفیری داعش بود و کمک رسانی به ساکنان این شهر فقط از طریق پرتاب محموله ها توسط هواپیماهای باری انجام می شد.
  شبس**۶۱۱۶ *۱۴۸۸ *انتشار دهنده: بهمن بامداد**

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.