• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » واکنش رئیس جمهوری کُرد عراق به همه پرسی: گفت وگو راه حل مشکلات است
  کد خبر : 2043408

  واکنش رئیس جمهوری کُرد عراق به همه پرسی: گفت وگو راه حل مشکلات است

  واکنش رئیس جمهوری کُرد عراق به همه پرسی: گفت وگو راه حل مشکلات استReviewed by on Sep 9Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، معصوم در بیانیه ای در واکنش به انتقادهای رو به تزاید سیاسیون و نمایندگان پارلمان عراق از سکوت رئیس جمهوری به همه پرسی، افزوده است که رئیس جمهوری تمامی…

  واکنش رئیس جمهوری کُرد عراق به همه پرسی: گفت وگو راه حل مشکلات استReviewed by on Sep 9Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، معصوم در بیانیه ای در واکنش به انتقادهای رو به تزاید سیاسیون و نمایندگان پارلمان عراق از سکوت رئیس جمهوری به همه پرسی، افزوده است که رئیس جمهوری تمامی تلاش خود را برای بهبود روابط بین تمامی طرف های ذیربط و فراخواندن آنها به گفت وگوی بیشتر برای حل مشکلات معلقه مانده، به کار می بندد.
  این بیانیه خاطرنشان کرده است که مسوولیت رئیس جمهوری حفاظت از قانون اساسی و نظارت بر اجرای مفاد آن است.
  به نوشته بیانیه فواد معصوم، رئیس جمهوری عراق یک چهره سیاسی نیست که هر روز پیرامون مسائل پیش آمده در حوزه های ملی و منطقه و بین المللی اظهارنظر کند.
  معصوم در بیانیه اش افزوده است که بشدت با پاره ای تلاش ها که می کوشند به مواضع اصولی و ثابت رییس جمهوری در قبال حفاظت و پاسداری از قانون اساسی، تردید کنند، مخالف است.
  رئیس جمهوری عراق همچنین درباره ‘پاره ای تلاش ها که درصدد سوق دادن اختلافات سیاسی بین مردم عراق به سمت انفجار و تبدیل آن به درگیری هستند’ هشدار داد و اضافه کرد، اظهار نظرهایی که علیه ریاست جمهوری در این مورد صورت گرفته، انحراف آشکار افکار عمومی و برخلاف شان وی است.
  برخی از شخصیت های سیاسی در بغداد و تعدادی از نمایندگان پارلمان از سکوت رئیس جمهوری عراق در قبال همه پرسی اقلیم کردستان عراق به بهانه اینکه کردتبار است، انتقاد کردند و برخی ها خواستار اخراج تمامی کردها از بغداد، از مسوولیت های دولتی در صورت برگزاری همه پرسی شدند.
  مقامات اقلیم کردستان عراق اعلام کرده اند که قصد دارند در سوم مهرماه آینده همه پرسی استقلال این منطقه را از عراق برگزار کنند.
  خاورم *۴*۳۵۳*۱۷۷۰*۱۴۷۹
  ناشر:حسن سالک رضائی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.