• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » مرکز مستندسازی حقیقت، چه مستندهایی را برای جشنواره حقیقت آماده کرده است؟
  کد خبر : 2043307

  مرکز مستندسازی حقیقت، چه مستندهایی را برای جشنواره حقیقت آماده کرده است؟

  مرکز مستندسازی حقیقت، چه مستندهایی را برای جشنواره حقیقت آماده کرده است؟Reviewed by on Sep 9Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، یازدهمین جشنواره سینما حقیقت، طی روزهای ۱۹ تا ۲۶ آذرماه ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد و مراکز مختلف مستندسازی در حال آماده سازی آخرین تولیدات خود برای حضور…

  مرکز مستندسازی حقیقت، چه مستندهایی را برای جشنواره حقیقت آماده کرده است؟Reviewed by on Sep 9Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، یازدهمین جشنواره سینما حقیقت، طی روزهای ۱۹ تا ۲۶ آذرماه ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد و مراکز مختلف مستندسازی در حال آماده سازی آخرین تولیدات خود برای حضور در مهم‌ترین جشنواره سینمایی مستند هستند. در این گزارش به سراغ تولیدات مرکز سینمایی حقیقت می‌رویم که برای حضور در جشنواره حقیقت یازدهم و رقابت با دیگر مستندها آماده می‌شوند.

  اولین مستند، مستند «خط تماس» جدید‌ترین مستند سعید صادقی کارگردان نام آشنای سینمای مستند است.  این مستند زندگی ۳ خبرنگار با ۳ مذهب مختلف مسیحی، شیعه و سنی را نشان می‌دهد که در حلب زندگی کرده و برای شبکه‌های مختلف خبری کار می‌کنند. در این مستند وضعیت شهر حلب سوریه را که مدت‌ها در محاصره نیروهای داعش بود از نگاه این ۳ نفر و همراه با روایت زندگی آنها به تصویر کشیده شده و همچنین زندگی مردم در شرایط سخت محاصره و زیر آتش دشمن بودن همراه با روایت این خبرنگاران نشان داده می‌شود.

  این کار در ۲ سال گذشته شروع شده و تصویربرداری آن در شهر حلب صورت گرفته است. هم چنین، این مستند آخرین مراحل تدوین را پشت سر می‌گذارد و در مدت بیش از ۶۰ دقیقه برای حضور در جشنواره سینما حقیقت آماده خواهد شد.

  مستند بعدی، مستندی به کارگردانی مصطفی سیفی است. این مستند با موضوع مردم اهل سنت عراق و آزادسازی یکی از شهرهای آن است. علاوه بر این قبیله جبور در عراق نیز نمایش داده خواهد شد. این مستند پس از تصویر برداری در عراق، در مرحله تدوین قرار دارد و برای حضور در جشنواره سینما حقیقت آماده خواهد شد.

  مستند سوم، مستندی با عنوان اولیه «بعد از موصل» به کارگردانی امیرحسین نوروزی است. او که تجربه کارگردانی مستند «پل» را در جشنواره نهم در کارنامه خود دارد، به دنبال موفقیت مستند جدید خود در جشنواره یازدهم است.

  این مستند روایت یکی از مهم‌ترین عملیات‌های حشد الشعبی در موصل است. قصه‌ سفر، برای تصویربرداری از یکی از مهم‌ترین عملیات‌ها در موصل عراق برای آزادسازی بخشی‌هایی از آن است و عملیات دیگری در نزدیکی «تل عبطه» نیز تصویربرداری می‌شود.

  این مستند پس از نزدیک به دو هفته تصویربرداری در عراق،  به مدت ۶۰ دقیقه، آخرین مراحل تدوین را پشت سر گذاشته و برای حضور در یازدهمین جشنواره سینما حقیقت آماده می‌شود.

  دیگر مستند این مرکز نیز مستند «55 درجه دروغ» است. این مستند در خصوص تحولات سوریه بوده و به منطقه تنف می‌پردازد. حسین مومن این مستند را کارگردانی کرده و مرتضی شعبانی تهیه کننده آن است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.