• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » دولت عراق به نتایج همه پرسی اقلیم کردستان تعهدی نخواهد داشت
  کد خبر : 2043259

  دولت عراق به نتایج همه پرسی اقلیم کردستان تعهدی نخواهد داشت

  دولت عراق به نتایج همه پرسی اقلیم کردستان تعهدی نخواهد داشتReviewed by on Sep 8Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از السومریه نیوز، دفتر نخست وزیری عراق روز جمعه اعلام کرد که دولت به نتایج همه پرسی استقلال اقلیم کردستان که قرار است در ۲۵ سپتامبر برگزار شود، پایبند…

  دولت عراق به نتایج همه پرسی اقلیم کردستان تعهدی نخواهد داشتReviewed by on Sep 8Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از السومریه نیوز، دفتر نخست وزیری عراق روز جمعه اعلام کرد که دولت به نتایج همه پرسی استقلال اقلیم کردستان که قرار است در ۲۵ سپتامبر برگزار شود، پایبند نخواهد بود.

  دفتر نخست وزیری عراق همچنین اعلام کرد که دولت به دنبال ورود به درگیری داخلی نیست و هیچ تمایلی برای پذیرش ایده استقلال اقلیم وجود ندارد.

  سعد الحدیثی، سخنگوی دفتر نخست وزیری عراق در گفتگو با رادیو اسپوتنیک عنوان کرد: استقلالی که اقلیم کردستان به دنبال آن است، غیر قانونی است و این با دیدگاه دولت عراق در مورد تمایل به حفظ وحدت و یکپارچگی کشور همخوانی ندارد.

  وی افزود: دولت اقلیم کردستان طبق قانون اساسی دارای اختیارات فدرالی است و هیچ طرفی حق ندارد واقعیت عراق را بدون جلب موافقت سایر طرف ها تغییر دهد.

  سخنگوی دفتر نخست وزیری عراق در پاسخ به این سوال که بغداد برای ممانعت از اجرای همه پرسی چه ساز و کاری در اختیار دارد، تصریح کرد: ما نمی خواهیم وارد درگیری داخلی شویم، ولی دولت به نتایج حاصل از این رفراندوم تعهد و پایبندی نخواهد داشت.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.