• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » غدیر روز یاس و نا امیدی کفار و کمال دین است / اطاعت از فرامین رهبری لازمه استمرار مسیر انقلاب است
  کد خبر : 2043243

  غدیر روز یاس و نا امیدی کفار و کمال دین است / اطاعت از فرامین رهبری لازمه استمرار مسیر انقلاب است

  غدیر روز یاس و نا امیدی کفار و کمال دین است / اطاعت از فرامین رهبری لازمه استمرار مسیر انقلاب استReviewed by on Sep 8Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از  مرصاد، آیین عبادی _ سیاسی نماز جمعه ظهر امروز با حضور پرشور اقشار مختلف جامعه…

  غدیر روز یاس و نا امیدی کفار و کمال دین است / اطاعت از فرامین رهبری لازمه استمرار مسیر انقلاب استReviewed by on Sep 8Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از  مرصاد، آیین عبادی _ سیاسی نماز جمعه ظهر امروز با حضور پرشور اقشار مختلف جامعه در شهر کرمانشاه و شهرستان‌های استان کرمانشاه برگزار شد.

  ترامپ آرزوی بازرسی از مراکز نظامی ایران را به گور می‌برد

  آیت الله مصطفی علما در خطبه های نمازجمعه این هفته کرمانشاه با توصیه همگان به تقوای الهی اظهار داشت: اصرار بر بازدید از مراکز نظامی ایران قابل قبول نیست و ترامپ آرزوی بازرسی از مراکز نظامی ما را به گور خواهد برد.

  آیت الله علما با محکومیت کشتار بیرحمانه مسلمانان میانمار بیان کرد: آمریکا در کشتار مسلمانان میانمار نقش دارد.

  امام جمعه کرمانشاه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا خود را خط مقدم دفاع از موجودیت کشور بداند.

  خطیب جمعه کرمانشاه به فرارسیدن عید سعید غدیر خم اشاره کرد و گفت: امیرالمومنین علی علیه السلام حقیقت هستی است.

  آیت الله علما به ۱۷ شهریور سالروز شهادت جمع کثیری از هم وطنان در میدان ژاله توسط رژیم شاهنشاهی اشاره کرد.

  توانایی ایران چه در داخل و چه در مراکز علمى و فناورى دنیا مایه افتخار و مباهات است

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد، به نقل از اسلام آباد خبر،  حجت الاسلام محمدطه مهری امام جمعه شهرستان اسلام آبادغرب با اشاره به دیدار فرماندهان و مسؤولان قرارگاه پدافند هوایى خاتم‌الانبیاء(ص) با رهبر معظم اظهار کرد: نکاتى که رهبرى به این مدافعان خط مقدم کشور متذکر شدند ازجمله موضوعات مهمى است که شایان توجه و تحلیل است.

  وی افزود: در این دیدار که جمعی از دیدار فرماندهان و مسؤولان قرارگاه پدافند هوایى خاتم‌الانبیاء(ص) در آن حضور داشتند رهبرى انقلاب این قرارگاه را «خط مقدمِ دفاع از حیثیت و موجودیت کشور» خواندند و با اشاره به نقش‌بى‌بدیل نیروى انسانى در پیشرفت بخشهاى مختلف ازجمله نیروهاى مسلح، تأکید کردند: باید با کار و تلاش‌بى‌وقفه، استعدادهاى پرشمار نیروى انسانى را شکوفا کنید و آن‌را در خدمت رفع نیازها و کمبودهاى کشور قرار دهید.

  امام جمعه شهرستان با اشاره به نکات و توصیه‌های مهم از سوی رهبر معظم انقلاب در دیدار فوق الذکر، گفت:  نکته‌ى بسیار مهمى در بیانات معظم‌له وجود داشت که مختص قرار گاه پدافند هوایى و یا حتى نیروهاى مسلح کشور نیست، بلکه تذکرى نسبت به همه‌ى مسؤولان و خدمت‌گزاران کشور است که به‌واسطه‌ى آن بتوانند مهم‌ترین چالش‌ها و مشکلات پیش روى کشور را حل کنند و بتوانند در برابر هر مشکل و معضلى کشور را بیمه کنند.

  وی با بیان اینکه؛ ایشان نسخه شفا بخش و علاج‌کننده مشکلات کشور را به کارگیرى نیروهاى مؤمن، غیور، توانمند، شجاع، باتدبیر، و جوان کشور دانسته و خاطرنشان کرد: پیشرفت‌هاى فراوان در بخشهاى مختلف همچون نیروهاى مسلح و هم‌چنین بخش علم و فناورى نشان‌دهنده وجود توانایى در نیروى انسانى جوان و پرانگیزه کشور است و فرزندان تواناى ایران چه در داخل و چه در مراکز علمى و فناورى دنیا مایه افتخار و مباهات هستند.

  حجت الاسلام مهری با تاکید بر عملی شدن فرمایشات رهبری گفت: نسل جوان امروزین جامعه‌ى ما که در محاصره‌ى انواعى از ابزارهاى بسط شهوت و فساد قرار گرفته و فضاى مجازى و ظاهرى فساد او را دوره کرده است، به مدد انفاس قدسى رهبرى و رهروان امام امثال شهید حججى‌ها را از خود بروز مى‌دهد و موج مدافعان حرم را نه تنها در ایران که در کل منطقه از هند و پاکستان و افغانستان، تا عراق و سوریه و یمن و لبنان ایجاد مى‌کند. این معجزه انقلاب اسلامى است که به دست موساى زمان بروز کرده است و این دم عیسوى روح الله زمان است که چنین جان‌هاى زنده‌اى را ایجاد کرده است.

  وی تصریح کرد: در طول سالهاى اخیر رهبر معظم انقلاب بارها و بارها به مسؤولان کشور متذکر شده‌اند که جوانان انقلابى و استعداد و توان آن‌ها براى حل مشکلات کشور را جدى بگیرند.

  امام جمعه شهرستان بیان کرد: طى هفته‌هاى اخیر، تحولات تازه‌اى در زمینه توافق هسته‌اى میان ایران و اعضاى ۱+۵ به وقوع پیوست. سفر نیکى هیلى به وین و دیدار وى با آمانو، تأیید دوباره پایبندى جمهورى اسلامى ایران به برجام توسط آژانس، چالش بر سر بازرسى آژانس از اماکن نظامى ایران، ارائه طرح جان بولتون براى خروج آمریکا از برجام و واکنش مقامات وزارت امورخارجه کشورمان نسبت به این طرح و مواردى از این قبیل، نشان مى‌دهد که تحرکات هدفمندى از سوى ایالات متحده آمریکا در مواجهه با توافق هسته‌اى آغاز شده است.

  وی افزود: این مواضع شیطانى و باج خواهانه مقامات آمریکایى نشان مى‌دهد که آنان به‌دنبال اهداف دیگرى همچون‌:

  ۱. معرفى کردن ایران به‌عنوان تهدیدى براى صلح، ثبات و امنیت فضاى بین‌الملل  ‌۲. تفسیر یکجانبه از متن برجام که عبارات آن عمدتاً دو و چندپهلو است  ‌۳. توسعه تحریم‌هاى غیرهسته‌اى (حقوق بشرى تررویسم) و حفظ سایه تحریم بر سر ایران‌  ۴. معرفى کردن ایران به‌عنوان ناقض روح برجام‌  ۵. تحمیل «مذاکرات مجدد برجامى» به ایران‌  ۶. بازگشایى مجدد پرونده PMD (بازرسى از مراکز نظامى ایران) هستند. **از سوى دیگر، در تمامى گزارش‌هایى که طى این مدت از سوى آژانس بین‌المللى انرژى هسته‌اى منتشر شده، آژانس پایبندى ایران به برجام را مورد تأیید قرار داده است اما آمریکایى‌ها براى فرار از عمل به تعهدات‌شان به هزینه ایران، مدعى هستند که ایران باید علاوه بر عمل به متن برجام و آن سطور نوشته شده، به روح برجام و آن سطور نانوشته هم پایبند باشد.

  حجت الاسلام مهری خاطرنشان کرد: اکنون سؤال دیگرى مطرح مى‌شود و آن این‌که روح برجام چیست و داراى چه مختصات و شاخص‌هایى مى‌باشد؟ ایران اگر بخواهد از نظر آمریکایى‌ها به روح برجام عمل کند، چه کارهایى را باید انجام دهد تا آن‌ها راضى شوند؟ کلمه روح برجام و ضرورت عمل به روح توافق از سوى ایران، براى نخستین بار از سوى اوباما رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده مطرح شد.

  وی افزود: مختصات روح برجام از نظر آمریکایى‌ها، دست کشیدن ملت ایران و نظام اسلامى، از هویت اسلامى، انقلابى و ملى خویش است؛ هویتى که با انقلاب اسلامى پدید آمد و شکل گرفت، هویتى که به سلطه غرب و خصوصاً به سلطه آمریکا در ایران پایان داد، هویتى که اکنون مانع اصلى سر راه آمریکایى‌ها براى بازگرداندن سلطه خود به ایران محسوب مى‌شود. بنابراین روح برجام از نظر آمریکایى‌ها، یعنى تغییر رفتارى که منتهى به تغییر هویت ملت ایران شود. اولا آمریکا ییها بدانند آرزوى بازدید از مراکز نظامى ایران را به گور خواهند برد.

  امام جمعه شهرستان تصریح کرد:  در نهایت این‌که دستگاه دیپلماسى و سیاست خارجى کشورمان باید ضمن رصد هوشمندانه اظهارات، مواضع و رفتار عمل کنند

  داعش و گروهک های تکفیری که دم از جهاد می زنند به جای برادر کشی به میانمار بروند

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از امروله، حجت الاسلام والمسلمین احمد زارعی در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته عنوان کرد : یکی ازمهمترین مساله جهان و جریانی که مسلمانان باید به آن توجه کنند کشتار میانمار است.

  وی ادامه داد :این موج درگیری‌های میان مسلمانان و بودایی ها به بهانه کشته شدن یک زن بدست مسلمانان آغاز شده است. ابتدا در ماه مه ۲۰۱۲ (۱۱ اردیبشهت تا ۱۱ خرداد ۱۳۹۱) ۱۱ مسلمان بی‌گناه به دست نظامیان کشته می‌شوند. پس از آن خبری منتشر می‌شود مبنی بر اینکه یک زن بودایی مورد هتک حرمت سه مرد مسلمان قرار می‌گیرد و کشته می‌شود. این سه مرد دستگیر می‌شوند و یک نفر از آن‌ها در زندان نظامیان می‌میرد و دو نفر دیگر اعدام می‌شوند

  حجت الاسلام زارعی خاطر نشان کرد : در ماه ژوئن (۱۱ خرداد تا ۱۱ تیر) یک اتوبوس حامل مسلمانان مورد حمله بودائیان قرار می‌گیرد. این بار یک بودایی می‌میرد. متعاقب آن شبه نظامیان تندروی بودایی که «ماگ» خوانده می‌شوند، به مناطق مسلمان نشین در استان راخین حمله می‌برند و بیش از ۲۰ روستا و حدود ۲۰۰۰ واحد مسکونی را به آتش می‌کشند.

   وی با اشاره به اینکه حکمت فعلی میانمار مسلمانان این کشور را میانماری نمیداند و میگوید باید از کشور خارج بشوند تصریح کرد : از آنجا که دولت به هیچ خبرنگاری اجازه حضور در منطقه راخین را نمی‌دهد، کسی از ابعاد فاجعه باخبر نیست. البته تصاویری که در اینترنت قرار گرفته است، صحنه‌های دلخراشی را روایت می‌کنند. کشتار فجیع زنان و کودکان خردسال و یا نمایش صد‌ها جسد سوخته شده در محوطه یک مدرسه از جمله این صحنه‌ها و تصاویر است.

  امام جمعه شهرستان صحنه گفت : دولت میانمار برای رفع اختلافات و مشکلات میان مسلمانان و بوداییان، سیاست کوچ اجباری کل ۶ میلیون مسلمان روهینگیایی را از منطقه آرکان اتخاذ کرده است. به واسطه این سیاست اتخاذ شده از جانب دولت قریب به ۱۵۰ هزار نفر از مسلمانان آرکان به بنگلادش، ۵۰ هزار نفر به تایلند و ۴۰ هزار نفر به مالزی و تعداد قابل توجهی به دیگر کشورهای آسیایی مهاجرت کردند. در آخرین اظهار نظر رییس جمهوری میانمار بیان شده است که ۸۰۰ هزار نفر از این قوم را باید از میانمار اخراج کرد تا تنش‌ها پایان یابد.

  وی با بیان اینکه بر اساس آمار متناقض حدود ۲۰۰ هزار نفر قتل و عام شده است تشریح کرد : در این کشور مسلمانان حق تدریس و داشتن بیشتر از دو بچه ندارد و اگر مسلمانی در میانمار قصد دایر کردن فروشگاهی را داشته باشد باید با یک بودائی شریک شود. فرد بودائی در این شرکات هیچ سهمی را نمی‌پردازد اما از سود حاصل از این فروشگاه بهره‌مند می‌شود.

   دکتر زارعی با اشاره به اینکه چرا شیخ نشین های بی غیرت عرب چرا اعتراض نمی کنند یادآور شد : مسلمانان فریب خورده ای مثل داعش جبهه النصر و … که دست به برادر کشی میزنند و به دنبال جهاد هستند چرا به میانمار نمی روند.

  خطیب نماز جمعه شهرستان صحنه با بیان اینکه آمریکا چون میخواد در میانمار سرمایه گذاری کند به این کشتار واکنش نشان نداده است گفت : بجز صهیونیسم ها هیچ کشوری به میانمار اسلحه نمیفروشد و تنها دلیل آن افزایش کشتار مسلمانان است.

  وی در ادمه اشاره ای به جشن نیکوکاری داشت و گفت : فصل بازگشایی مدارس نزدیک است و افرادی که متمکن هستند میتوانند با کمک خود شادی را به افراد نیازمند بدهند چرا که در صحنه ۵ هزار فقیر وجود دارد.

  غدیر روز یاس وناامیدی کفار وکمال دین است / دولتمردان برای کمک به مسلمانان میانمار راه حلی پیدا کنند

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد، به نقل از بازی دراز، حجت الاسلام جوادفاطمی نسب درخطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان بااشاره به فرارسیدن عیدسعیدغدیر اظهارداشت: غدیر روزیاس کفار  ،روزکمال دین ،روزاتمام نعمت الهی برمردم و روزی است که دین اسلام بعنوان یک دین ومذهب کامل مورد پسندخداوندمتعال قرارگرفت ۰
  وی درادامه به حدیثی ازپیامبراسلام اشاره کردوافزود عیدغدیر ازلسان پیامبرمکرم اسلام برترین عیدهای امت پیامبراست وهمچون ماه درمیان سایراعیادوروزهای سال می درخشد۰
  ایشان بابیان اینکه اطعام دراین روزبسیار ثواب دارد اذعان داشت هرکس مومنی رادرروزغدیر طعام دهدهمچون کسی است که جماعت بسیاری را طعام داده باشد ۰
  فاطمی نسب تاکیدکرد همه ماباید مبلغ روزغدیرباشیم تاپیام مهم این روز به گوش جهانیان برسد ۰
  وی خاطرنشان کرد امیرالمومنین ع از نظر پیامبر چراغ هدایت بشردرتاریک است وهمواره به امت خودسفارش می کرد که برای رسیدن به سعادت باید ولایت علی ووارثان پاک اورا بپذیرند تاازراه راست خارج نشوند۰
  امام جمعه شهرستان ادامه داد امیرالمومنین ع برای مردم درابعادمختلف الگومی باشد وتبعیت ازاین الگو باعث نجات ورشد انسان وجامعه خواهدبود۰
  ایشان باتاکیدبراینکه نوع حکومت امیرالمومنین ع بایدالگوی دولتمردان باشدافزود توجه به فقرا وقشرضعیف جامعه حساسیت نسبت به بیت المال بهاندادن به نزدیکان زندگی ساده درزمان حکومت ازویژگیهای امیرالمومنین ع می باشد۰
  خطیب جمعه شهرستان دربخش دیگری ازسخنان خودبه ظلم وجنایاتی که در نقاط مختلف جهان به مردم مظلوم میشوداشاره کردوگفت کشتارمردم مسلمان میانمار توسط بودائیان و مسدودکردن کمکهای بشردوستانه وسانسورخبری رسانه های جهان نشان از اوج مظلومیت وبی پناهی آوارگان دارد۰
  وی پشت پرده این جنایات را تحریکهای رژیم صهیونیستی دانست و افزود مردم نبایددربرابر این جنایت ساکت بنشینند وباید بافشارهای بین المللی ازطرف سازمانهای مختلف متوقف شود۰
  فاطمی نسب از دولت قوه قضائیه شورای امنیت ملی وسایرنهادهای کشورخواست ضمن محکوم کردن این جنایات به دنبال راه حلی برای کمک به مردم مظلوم میانمارباشند۰
  وی به فاجعه انسانی بوجودآمده دریمن نیزاشاره کردواظهارداشت دریمن نیز باچراغ سبز دولتهای به ظارحامی حقوق بشر فاجعه انسانی بوجودآمده که امیدواریم کشورهای مسلمان به دنبال راه حلی برای پایان یافتن به بحران یمن باشند۰
  ایشان درادامه بااشاره مناسبتهای پیش رو گفت قیام ۱۷ شهریور وکشتار مردم بی دفاع درمیدان ژاله تهران و سالروز ولادت امام موسی کاظم ع از مهمترین مناسبتهای هفته آینده است۰
  امام جمعه شهرستان درخطبه اول نیز به نقش توکل درزندگی انسان اشاره کردوگفت : توکل یعنی بیزاری جستن از هرقدرت ونیرویی واعتمادکردن بهدقدرت خداوند وهمانطورکه در قرآن آمده است هرکس برخداتوکل کند خداونداوراکفایت می کند۰

  اطاعت از فرامین رهبری لازمه استمرار مسیر انقلاب است

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد، به نقل از الوند خبر، حجت الاسلام اسماعیل شامحمدی در خطبه های نمازجمعه این هفته قصرشیرین با تبریک عید غدیر خم افزود: حقیقت غدیر در آیه تبلیغ در سوره مائده آمده است که پیامبر (ص) را برای رساندن پیام الهی تحریک ، تهدید و هم تضمین می کند.

  وی اظهار کرد: در آیه تبلیغ خداوند می فرماید ای پیامبر (ص) برسان اگر ابلاغ نکنی رسالت تو ناقص می شود و بعد می فرماید خداوند تو را در برابر مردم حفاظت می کند.

  خطیب موقت جمعه قصرشیرین گفت: نکته ای که در غدیر برای همه ما مهم است این است که مردم مجرای تحقق ولایت الهی هستند ولی حاکم از سوی خداست و در حاکمیت نیاز به حضور مردم است.

  شامحمدی افزود: انقلاب اسلامی امروز تجربه بسیار مهمی برای ملت ایران است که در طول چند هزار سال دچار اشتباه شدند ولی امروز حقوقی بر مبنای ولایت فقیه شکل گرفته که ملت الهی ما با محوریت ولی فقیه خود را در این مسیر قرار داده اند.

  وی اضافه کرد: غدیر واقعی امروز در انقلاب اسلامی است زیرا انقلاب برای زنده کردن دین تشکیل شده و قانون اساسی آن براساس معارف اسلامی و رهبری آن یک مجتهد جامع الشرایط عادل و پیرو اهل بیت (ع) است.

  وی گفت: با تشکیل انقلاب به رهبری ولی فقیه توطئه های مختلف نظامی، اقتصادی و فرهنگی به راه های مختلف از سوی دشمنان صورت گرفت که می خواستند ندای انقلاب واقعی را خفه کنند.

  وی افزود: اساس حاکمیت دینی رهبریت است که مشروعیتش را از ولایت اهل بیت (ع) گرفته است از این رو فاصله گرفتن از رهبری باعث انحراف است.

  شامحمدی گفت: اگر می خواهیم مسیر انقلاب استمرار و ادامه داشته باشد باید اطاعت کامل از فرامین رهبر داشته باشیم و مطابق میل و منویات رهبری حرکت کنیم تا از عذاب و گرفتاری نجات یابیم.

  وی گفت: نکته دیگر در غدیر توجه به سبک زندگی اسلامی است همان چیزی که رهبری بر آن بارها تاکید کرده است.

  وی در ادامه با اشاره به قیام ۱۷ شهریور و کشتار جمعی از مردم به دست ماموران رژیم ستم شاهی و گرامیداشت یاد شهدا افزود: ملت ایران همواره به دنبال حفظ ارزش های دین بوده اند که نمونه بارز آن در این قیام رخ داده است.

  وی در پایان کشتار مسلمانان در میانمار را محکوم کرد و از جهان اسلام و نهادهای حامی حقوق بشر خواست تا در برابراین جنایت موضع بگیرند.

   

   

   

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.