• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » ووشو یکی از با برنامه ترین رشته های ورزشی در ایران است
  کد خبر : 2043195

  ووشو یکی از با برنامه ترین رشته های ورزشی در ایران است

  ووشو یکی از با برنامه ترین رشته های ورزشی در ایران استReviewed by on Sep 8Rating: مجید ملکی مدیر تیم های ملی ووشو در گفت و گو با خبرنگار کشتی و رزمی باشگاه خبرنگاران جوان درباره دو رویداد مهم پیش روی تیم های ملی ووشو اظهار داشت: ووشوکاران خود را برای دو رویداد مهم آماده…

  ووشو یکی از با برنامه ترین رشته های ورزشی در ایران استReviewed by on Sep 8Rating:

  مجید ملکی مدیر تیم های ملی ووشو در گفت و گو با خبرنگار کشتی و رزمی باشگاه خبرنگاران جوان درباره دو رویداد مهم پیش روی تیم های ملی ووشو اظهار داشت: ووشوکاران خود را برای دو رویداد مهم آماده می کنند. رویداد اول نهمین دوره مسابقات جوانان آسیا در کره جنوبی است. در این رقابت ها که از ۲۲ شهریور آغاز می شود، ۲۲ ورزشکار از جمله ۱۲ پسر و ۱۰ دختر در دو بخش ساندا تالو به کره جنوبی اعزام خواهند شد.

  او ادامه داد: رویداد بعدی مسابقات جهانی در کازان روسیه است که ۱۴ مهر برگزار می شود از کشورمان ۱۰ ورزشکار مرد و ۶ ورزشکار خانم در دو بخش ساندا و تالو حضور خواهند داشت. از سال ۲۰۰۹ تا کنون کشورمان در مسابقات جهانی موفق به کسب مقام دوم جهان شده است. این بار نیز در تلاشیم این مقام را حفظ کنیم. البته با توجه به این که مسابقات در روسیه برگزار می شود باید شرایط میزبانی را برای این کشور در نظر گرفت. روسیه برای قرار گرفتن در جایگاه دوم جهان خیز برداشته است اما امیدوارم این اتفاق نیفتاد و همانند سال های گذشته ایران در جایگاه دوم قرار بگیرد.

  *روند انتخاب ملی پوشان جوان در ووشو
  ملکی درباره روند انتخاب ووشوکاران جوان برای حضور در مسابقات جوانان گفت: روند انتخابی ملی پوشان در ووشو از طریق لیگ نیست. لیگ تنها به سطح فنی بازیکنان کمک می کند و جنبه درآمدزایی دارد. ملی پوشان از طریق برگزاری مسابقات انتخابی در دل استان ها انتخاب می شوند. برگزیدگان استان ها در مسابقات قهرمانی کشور شرکت می کنند و نفرات اول تا سوم با صلاح دید کادر فنی در اردوهای ملی شرکت می کنند. بعد از آن در هر وزن ۴ نفر، سه بار با یکدیگر مسابقه می دهند و در نهایت نفر اول فیکس تیم ملی خواهد شد.

  *حضور در میان ۴ کشور برتر آسیا
  مدیر تیم های ملی ووشو درباره احتمال مدال گیری جوانان در مسابقات کره جنوبی تصریح کرد: بسیاری از این افراد برای اولین بار است که به مسابقات خارجی اعزام می شوند. پیش بینی مدال گیری برای این رده سنی دشوار است. اما فدراسیون در اردوهای ملی تمام امکانات لازم برای آن ها را فراهم کرده است. با توجه به توانی که ووشو دارد انتظار می رود در میان ۴ کشور برتر قرار بگیریم.

  *برنامه ریزی مهم تر از بودجه
  ملکی خاطر نشان کرد: ووشو یکی از با برنامه ترین رشته های ورزشی ر ایران است. برنامه های فدراسیون برای دو سال آینده نیز مشخص است. ضمن این که برای حضور در مسابقات مختلف برنامه ریزی می شود و قبل از آن اردو و بازی های تدارکاتی برگزار می شود. به همین دلیل است که ووشو به طور هم زمان می تواند سه تیم ملی را به مسابقات مختلف اعزام کند.

  او درباره کمبود بودجه در فدراسیون بیان کرد: ووشو هم همانند ورزش های دیگر با کم بودجه مواجه است و از این بابت سختی هایی را نیز متحمل می شود. نمی توان از اهمیت بودجه چشم پوشی کرد. اما آن چه که بیشتر از بودجه اهمیت دارد برنامه ریزی و استفاده درست از امکانات است.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.