• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » دیده بان حقوق بشر: ائتلاف عربی از پاسخگویی به سوالات درباره جنگ یمن طفره می رود
  کد خبر : 2043120

  دیده بان حقوق بشر: ائتلاف عربی از پاسخگویی به سوالات درباره جنگ یمن طفره می رود

  دیده بان حقوق بشر: ائتلاف عربی از پاسخگویی به سوالات درباره جنگ یمن طفره می رودReviewed by on Sep 8Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از روز جمعه خبرگزاری الجزیره، این سازمان با اشاره به وجود مدارک مستند حاکی از نقض قوانین بین المللی حقوق بشر توسط نیروهای ائتلاف، طی دو سال ونیم جنگ…

  دیده بان حقوق بشر: ائتلاف عربی از پاسخگویی به سوالات درباره جنگ یمن طفره می رودReviewed by on Sep 8Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از روز جمعه خبرگزاری الجزیره، این سازمان با اشاره به وجود مدارک مستند حاکی از نقض قوانین بین المللی حقوق بشر توسط نیروهای ائتلاف، طی دو سال ونیم جنگ در یمن ، بر ضرورت اجرای تحقیقات بین المللی مستقل در زمینه نقض قوانین بین المللی حقوق بشر وقوانین بشر دوستانه تاکید کرد .
  ساره لیا وینسن مدیر بخش خاورمیانه سازمان دیده بان حقوق بشر گفت: هیچ عضوی از ائتلاف عربی نمی تواند ادعای پاکی وسبک بودن کفه ترازوی خود درجنایات یمن کند مگر اینکه همه اعضای ائتلاف به حمله های غیر قانونی که در آن حضور داشتند، اعتراف کنند.
  وی با صدور بیانیه ای افزود: عقلانی نیست که ائتلاف اعلام کند تحقیقات آن معتبر است در حالی که مخالف اعلام اطلاعات اصلی است مانند کشورهایی که در حملات هوایی به یمن مشارکت دارند در حالی که هیچ کس از آنها مورد تحقیق وتفحص قرار نگرفته اند.
  این سازمان از کشورهای عضو سازمان ملل خواست برای اعضای ائتلاف عربی توضیح بدهند که آنها با معیارهای اصلی شفافیت مغایرت دارند واینکه شورای حقوق بشر به زودی مداخله نموده وبا تحقیقات در موارد نقض حقوق بشر حقیقت را آشکار خواهد ساخت هرچند که طرف های جنگ آمادگی آن را نداشته باشند.
  دیده بان حقوق بشر با ارسال پیام هایی به ائتلاف واعضای کنونی وسابق آن خواست ،اطلاعاتی درباره تحقیقات آنها از موارد نقض قوانین جنگی ونتائج آن را اعلام کنند اما تاکنون هیچیک از آنها اقدامی نکرده اند.
  این بیانیه با اشاره به حمله های هوایی ائتلاف عربی به ساختمان های مسکونی صنعا در ۲۵ اگوست/ ۳ شهریور از کشته وزخمی شدن بیش از ۲۰ تن از آنها خبر داد.
  در این حملات سه ساختمان مسکونی در منطقه پر جمعیت فج عطان تخریب و۱۶ تن کشته و۱۷ تن دیگر از غیر نظامیان زخمی شدند.
  این بیانیه از اعتراف ائتلاف به بمباران مذکور پس از اعتراض های بین المللی خبر داد وجزئیات آن در خصوص نام کشورهای شرکت کننده در حمله یا کشورهای شرکت کننده در تحقیق را مشخص نکرد.
  خاورم** ۱۴۵۳مترجم: آمنه دهقان

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.