• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » هشدار جدی داعش به محصلین و معلمین ولسوالی درزاب جوزجان
  کد خبر : 2043112

  هشدار جدی داعش به محصلین و معلمین ولسوالی درزاب جوزجان

  هشدار جدی داعش به محصلین و معلمین ولسوالی درزاب جوزجانReviewed by on Sep 8Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، شماری از باشندگان ولسوالی درزاب گفته اند که جنگجویان داعش برای تمام فامیل‌های شاگردان مکاتب این ولسوالی هشدار داده‌اند که تا هدایت بعدی این گروه هیچ شاگرد به مکتب…

  هشدار جدی داعش به محصلین و معلمین ولسوالی درزاب جوزجانReviewed by on Sep 8Rating:

  هشدار جدی داعش به محصلین و معلمین ولسوالی درزاب جوزجانبه گزارش ایران ویج به نقل از حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، شماری از باشندگان ولسوالی درزاب گفته اند که جنگجویان داعش برای تمام فامیل‌های شاگردان مکاتب این ولسوالی هشدار داده‌اند که تا هدایت بعدی این گروه هیچ شاگرد به مکتب رفته نمی‌تواند.

  نعمت الله یکتن از باشندگان ولسوالی درزاب گفت: همین حالا جنگجویان داعش در ولسوالی‌های قوش تپه و درزاب عملاً فعالیت می‌کنند.

  وی امروز به رادیو آزادی گفت:”غیر از مرکز ولسوالی درزاب و قوش تپه دیگر تمام قریه جات در کنترول داعش است. آن‌ها هر کاری که از دست شان بیاید بالای مردم تطبیق می‌کنند. این وضعیت نگران کننده‌است.”

  به گفته نعمت الله در حال حاضر ۱۸هزار شاگرد در ولسوالی درزاب از رفتن به مکتب محروم شده‌اند، در حالیکه به روز چهارشنبه ۱۵سنبله شاگردان مکاتب سرد سیر این ولسوالی که سه ماه رخصتی را سپری کرده‌اند، باید به مکتب می‌رفتند.

  در همین حال باز محمد داور سرپرست ولسوالی درزاب با تائید این موضوع می‌گوید: به تعقیب این چنین تهدیدات، جنگجویان داعش از معلمین مکاتب درزاب خواسته اند تا دو ماهه معاش و کارت کابل بانک شان را به دست این گروه بسپارند.

  وی گفت: “عملاً داعشی‌ها به تمام مکاتب خبر دادند که دو ماهه معاش و کارت کابل بانک شان را برای آن‌ها بدهند و گفته اند که بعد از این هیچ معلمی معاش خود را از طریق کابل بانک اخذ کرده نمی‌تواند.”

  پیش از این معلمین ولسوالی درزاب معاشات شان را از طریق معتمدین که پول را از شهر شبرغان به درزاب انتقال می‌دادند، اخذ می‌کردند که دو ماه قبل معاشات سه ماهه این معلمین در مسیر راه از سوی افراد مسلح ناشناس ربوده شد و مسئولان تصمیم گرفتند تا بعد از این معلمین معاشات شان را از طریق کابل بانک اخذ نمایند که این معلمین از این بابت هم با مشکلات جدی مواجه گردیده‌اند.

  مسئولان می‌گویند برای فعلاً تمام مکاتب ولسوالی درزاب زیر کنترول داعش قرار داشته و به تعداد ۴۶ باب مکتب به روی شاگردان مسدود است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.