• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ورود کامیون‌های حامل مواد غذایی و دارویی به دیرالزور پس از ۳ سال+تصاویر و فیلم
  کد خبر : 2043078

  ورود کامیون‌های حامل مواد غذایی و دارویی به دیرالزور پس از ۳ سال+تصاویر و فیلم

  ورود کامیون‌های حامل مواد غذایی و دارویی به دیرالزور پس از ۳ سال+تصاویر و فیلمReviewed by on Sep 8Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری تسنیم در دیرالزور، در همان لحظه‌ای که ارتش سوریه شکسته شدن حلقه محاصره شهر دیرالزور را اعلام می‌کرد، نیروهای یگان مهندسی نیز کار کشف و خنثی‌سازی مین‌های…

  ورود کامیون‌های حامل مواد غذایی و دارویی به دیرالزور پس از ۳ سال+تصاویر و فیلمReviewed by on Sep 8Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری تسنیم در دیرالزور، در همان لحظه‌ای که ارتش سوریه شکسته شدن حلقه محاصره شهر دیرالزور را اعلام می‌کرد، نیروهای یگان مهندسی نیز کار کشف و خنثی‌سازی مین‌های کارگذاشته شده از سوی تروریست‌های داعشی را در طول جاده منتهی به این شهر آغاز کردند.

  عملیات مین‌روبی از مقر هنگ ۱۳۷ -جایی که نیروهای سوری در آن مستقر هستند- تا جاده منتهی به دیرالزور از سمت غرب آغاز شد.

  یک افسر یگان مهندسی ارتش سوریه به خبرنگار تسنیم گفت : نیروهای یگان مهندسی اقدام به ایجاد روزنه‌هایی از سمت هنگ ۱۳۷ به سمت منطقه المجبل کردند و به کشف و خنثی‌سازی مین‌هایی پرداختند که داعشی‌ها در این مکان‌ها کارگذاشته بودند.

  همزمان با  عملیات کشف و خنثی‌سازی مین‌ها و مواد منفجره کارگذاشته شده از سوی تروریست‌های داعشی، اقدامات لازم برای گشوده شدن جاده زمینی به روی وسایل نقلیه و کاروان‌هایی آغاز شد که دولت سوریه آنها را برای ارسال به سوی دیرالزور آماده کرده بود.

  مدیر خدمات فنی در دیرالزور هم به خبرنگار تسنیم می‌گوید: در پی ورود نیروهای ارتش پیروز سوریه به شهر دیرالزور و آزادسازی آن، ماشین‌آلات راه‌سازی را آماده و به جاده هنگ ۱۳۷ ارسال کردیم،‌این جاده را برای ورود نیروها و کاروان‌های امدادرسانی که به شهر دیرالزور می‌آیند، آماده می‌کنیم، این جاده از  الرصافه به المجبل و مقر تیپ ۱۳۷ و از آنجا به دیرالزور منتهی می‌شود.

  ورود چهل دستگاه کامیون حامل کمک‌های حامل غذایی و دارویی و نیز سوخت با تاخیر همراه نبود تا زندگی به بیش از ۹۰ هزار غیرنظامی بازگردد که به مدت بیش از سه سال در محاصره گروه تروریستی داعش قرار داشتند.

  راننده یکی از کامیون‌های حامل مواد غذایی و دارویی به خبرنگار تسنیم می‌گوید: کاروان ما حامل ۳۰ خودرو است که همگی حامل مواد غذایی و نیز میوه و سبزیجات هستند، این اولین کاروان  است و به یاری خداوند ورود کاروان‌های امدارسانی در پی شکسته شدن حلقه محاصره دیرالزور  ادامه خواهد یافت.

  «محمد ابراهیم سمره» استاندار دیرالزور هم به خبرنگار تسنیم می‌گوید: طی سه سالی که شهر در محاصره گروه تروریستی داعش قرار داشت، مردم ما در این شهر رنج زیادی از کمبود سوخت و مواد غذایی و برق تحمل کردند، البته مردم ما به کمک‌های بیشتری نیاز دارند.

  وی افزود : کاروان‌ حامل کمک‌های بهداشتی از جاده تدمر و کاروان حامل مواد سوختی هم هنگامی که جاده به خوبی بازگشایی شود، خواهد رسید، کیف‌های مدارس هم در این کمک‌ها وجود دارد،‌در حال حاضر حدود ۳۰ دستگاه کامیون حامل مواد غذایی و میوه و سبزی وارد شده است.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.