• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » دولتهای ترکیه، ایران سوریه وعراق باتجزیه کردستان عراق مخالف اند
  کد خبر : 2043038

  دولتهای ترکیه، ایران سوریه وعراق باتجزیه کردستان عراق مخالف اند

  دولتهای ترکیه، ایران سوریه وعراق باتجزیه کردستان عراق مخالف اندReviewed by on Sep 7Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، سردار یحیی رحیم صفوی پنج شنبه شب در اختتامیه بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان ها که در سالن پردیس سینما بهمن سنندج برگزارشد، گفت: پس از شکست تروریست ها…

  دولتهای ترکیه، ایران سوریه وعراق باتجزیه کردستان عراق مخالف اندReviewed by on Sep 7Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، سردار یحیی رحیم صفوی پنج شنبه شب در اختتامیه بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان ها که در سالن پردیس سینما بهمن سنندج برگزارشد، گفت: پس از شکست تروریست ها در عراق و سوریه توطئه جدید در حال شکل گیری است.

  وی عنوان کرد:  دشمنان مسلمان ها  متشکل از صهیونیست ها و انلگلیسی ها  و آمریکایی ها به فکر تجزیه عراق و سوریه هستند.

  وی با اشاره به اینکه تجزیه شمال عراق یعنی ایجاد جنگ و نا امنی طولانی مدت برای آن منطقه، اضافه کرد: اولین کسانی  که بابت این تجزیه ضرر می کنند مردم کرد شمال عراق و همچنین مردم کشورهای ترکیه، ایران و سوریه هستند.

  سردار رحیم صفوی با بیان اینکه چهار دولت ترکیه، ایران سوریه و عراق با این تجزیه به صورت صریح مخالف هستند، بیان کرد: بی شک این تجزیه موجب ناامنی و جنگ طولانی مدت می شود.

  وی با اشاره به اینکه دو گفتمان تسلط و تجزیه طلبی و مقاومت در منطقه وجود دارد، افزود:  گفتمان سلطه را انگلیسی ها و آمریکای ها و صهیونیست ها و گفتمان مقاومت را مردم منطقه و ایران و روسیه ایجاد و دنبال می کنند.

  وی ادامه داد: ایجاد تجزیه یعنی واحدهای کوچک را ایجاد و وابستگی بیشتر به صهیونیست ها و ایجاد میدانی برای فروش تسلیحات آنها است، و قطعا این تجزیه مردم منطقه مجبور به وابسته بودن به قدرت های خارجی می کند.

  سردار صفوی اظهارداشت: به عنوان خطر و هشدار و دلسوزی برای مردم عراق و کشورمان یادآوری می کنم و امیدوارم خداوند متعال توطئه بیگانگان را که می خواهند کشور عراق  را تکه تکه کنند با هوشیاری ملت های کرد منطقه نابود شود.

  وی در ابتدای سخنان ضمن اشاره به خاطره ای از زمان آزادسازی سنندج از ضد انقلاب در سال ۵۹، عنوان کرد: در آن سالها با حضور نیروهای بسیجی و با کمک خود مردم محلی سنندج از لوث ضد انقلاب آزاد شد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.