• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » نتیجه نداشتن نیروی انسانی باکیفیت می‌شود اختلاس ۸ هزار میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان /۴۹ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکارند
  کد خبر : 2042917

  نتیجه نداشتن نیروی انسانی باکیفیت می‌شود اختلاس ۸ هزار میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان /۴۹ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکارند

  نتیجه نداشتن نیروی انسانی باکیفیت می‌شود اختلاس ۸ هزار میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان /۴۹ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکارندReviewed by on Sep 7Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام سید محمد باقر عبادی ظهر امروز در جمع مبلغان محرم با طرح این سؤال که در اسلام مگر…

  نتیجه نداشتن نیروی انسانی باکیفیت می‌شود اختلاس ۸ هزار میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان /۴۹ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکارندReviewed by on Sep 7Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام سید محمد باقر عبادی ظهر امروز در جمع مبلغان محرم با طرح این سؤال که در اسلام مگر چند فرقه ۱۲ امامی داریم؟ اظهار داشت: تنها یک فرقه ۱۲ امامی در سطح دنیا وجود دارد و مابقی اینگونه نیستند.

  وی با تأکید بر اینکه باید به واقعه غدیر دقت شود، بیان کرد: اینگونه نیست که پیامبر اکرم(ص) در سال آخر حیات خویش اعلام کرده باشند «من کنت مولاه فهذا علی مولاه»، در روز عید غدیر خم بیعت رسمی گرفته شد و این خیلی مهم است.

  نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: اهمیت غدیر برای اعلام جانشینی امام علی(ع) نیست، بلکه عظمت غدیر به خاطر بیعت گرفتن برای امام است، چراکه اعلام ولایت را از ابتدای بعثت پیامبر اکرم(ص) مکرر  بیان فرمودند.

  عبادی به عقاید بی‌پایه و سست وهابیت اشاره کرد و یادآور شد: وهابیت در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به طرز حساب شده‌ای نسبت به تبیین عقاید بی‌پایه و سست خود تلاش می‌کنند.

  وی متذکر شد: عرصه شبهات در فضای مجازی فراوان شده و نباید این فضا رها شود، بلکه باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

  نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی به آمار سال گذشته در رابطه با بیکاری اشاره کرد و یادآور شد: براساس آمار سال گذشته، ۴۹ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکار هستند که متأسفانه در معرض آسیب‌های اجتماعی و اخلاقی قرار می‌گیرند.

  عبادی، مهم‌ترین مشکل فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را اشتغال عنوان و اضافه کرد: باید مفهوم کار در جامعه اصلاح شود، چراکه مفهوم کار در اذهان مردم بد جا افتاده است و بسیاری از افراد فکر می‌کنند باید دارای کار دولتی و پشت میز نشین باشند.

  وی، مشکلات فرهنگی را از مهم‌ترین دلایل عدم اشتغال عنوان کرد و افزود: بسیاری از افراد فکر می‌کنند که عزت اجتماعی در گروی مدرک و دانشگاه است، بنابراین روحانیت باید در رابطه با این مهم فرهنگ‌سازی کنند.

  نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی، فرهنگ مدنی را پاشنه آشیل نظام جمهوری اسلامی دانست و توضیح داد: متأسفانه در بسیاری از موارد در اجرای فرهنگ مدنی عقب هستیم، همچنین قانون‌مداری در فرهنگ جامعه مشکل شده است.

  عبادی با بیان اینکه متأسفانه کارمان از قانون‌گریزی گذشته و به قانون‌ستیزی تبدیل شده است، تبیین کرد: نیروی انسانی که در فرهنگ مدنی پرورش داده‌ایم، ضعیف است و قانون رعایت نمی‌شود که این امر سبب چالش بزرگی شده است.

  وی اعلام کرد: زمانی که حرف از فرهنگ می‌زنیم تنها عفاف و حجاب در ذهن ما تداعی می‌شود؛ هرچند عفاف و حجاب مهم است، اما نباید تمام فرهنگ خود را در عفاف و حجاب خلاصه کنیم.

  نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی بر لزوم تلاش روحانیت در راستای تقویت فرهنگ مدنی تأکید کرد و گفت: از دیگر موضوعاتی که پاشنه آشیل نظام شده، عدم فرهنگ برنامه‌ریزی است.

  عبادی به انجام اختلاس‌های متعدد در کشور اشاره و تصریح کرد: پیش از این اختلاس‌های یک هزار میلیارد تومانی انجام می‌دادند، اما امروز از صندوق ذخیره فرهنگیان ۸ هزار میلیارد تومان اختلاس می‌کنند. نیروی انسانی با کیفیت نداریم که اختلاس‌ها چند میلیارد تومانی می‌شود.

  وی با بیان اینکه متأسفانه عدم رعایت فرهنگ مدنی موجب ناکارآمدی سیستم شده است، ادامه داد: امروز مفاسد یکی پس از دیگری در کشور رخ می‌دهد، به آسانی اختلاس می‌کنند و می‌خورند و می‌برند.

  نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی همچنین از آموزش و پرورش انتقاد کرد و گفت: آموزش و پرورش به خوبی کار نکرده است و نتوانسته نیروی انسانی را به خوبی پرورش دهد، چراکه به جای اینکه بیشتر به پرورش بپردازند به آموزش نیروی انسانی اهمیت می‌دهد.

  عبادی در پایان تأکید کرد: متأسفانه بسیاری از خانواده‌ها به رتبه کنکور فرزندان توجه می‌کنند و به هیچ عنوان توجهی به داشتن فرهنگ مدنی، داشتن اخلاق و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در فرزندان نمی‌کنند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.