• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » وزارت خارجه عراق خواستار توقف کشتار مسلمانان میانمار شد
  کد خبر : 2042896

  وزارت خارجه عراق خواستار توقف کشتار مسلمانان میانمار شد

  وزارت خارجه عراق خواستار توقف کشتار مسلمانان میانمار شدReviewed by on Sep 7Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، ‘احمد جمال’ در بیانیه ای که امروز پنجشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، افزوده است که وزارت خارجه عراق سازمان ملل، تمامی نهادهای بین المللی و همه کشورهای اسلامی و عربی را به اتخاذ…

  وزارت خارجه عراق خواستار توقف کشتار مسلمانان میانمار شدReviewed by on Sep 7Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، ‘احمد جمال’ در بیانیه ای که امروز پنجشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، افزوده است که وزارت خارجه عراق سازمان ملل، تمامی نهادهای بین المللی و همه کشورهای اسلامی و عربی را به اتخاذ تدابیری برای توقف کشتار مسلمانان میانمار فرا می خواند.
  در ادامه این بیانیه آمده است که وزارت خارجه عراق با قاطعیت مخالف این کشتارها است و به شدت این جنایات و اقدامات وحشیانه را که دستگاه های دولتی میانمار در حق اقلیت مسلمان روهینگیا در استان راخین مرتکب می شوند، محکوم می کند.
  وزارت خارجه عراق تاکید کرده است که اقدام وحشیانه که علیه مسلمانان در غرب میانمار اتفاق می افتد، غیرقابل توجیه است.
  وزارت خارجه عراق، خشونت های روی داده در میانمار را در جهان کم سابقه دانسته و خواستار تلاش جدی مجامع بین المللی و عربی و اسلامی برای رسیدن فوری تیم ها و کمک های انسانی به مسلمانان روهینگیا شده است.
  در همین راستا فراکسیون ‘المواطن’ در پارلمان عراق نیز امروز پنجشنبه با انتشار بیانیه ای، خواستار توقف جنایت ها و کشتارها علیه مسلمانان روهینگیا و ارسال کمک های بشردوستانه به این اقلیت مسلمان شد.
  پیش از این نیز نخست وزیر عراق در پیامی برای سازمان ملل، نهادهای بین المللی و کشورهای دوست و برادر عراق خواستار توقف کشتار اقلیت مسلمان روهینگیا شده بود و از آمادگی عراق برای کمک به اقلیت مسلمان میانمار خبر داده بود.
  شبد**خاورم *۴*۳۵۳*۱۷۷۰*۱۳۷۹
  انتشار دهنده: هادی افتخاری

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.