• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » وقتی معلول سیستانی توانایی خرید یک ویلچر راندارد/ بازماندگی از تحصیل نوجوان خانواده در نتیجه فقر حاکم بر منطقه
  کد خبر : 2042836

  وقتی معلول سیستانی توانایی خرید یک ویلچر راندارد/ بازماندگی از تحصیل نوجوان خانواده در نتیجه فقر حاکم بر منطقه

  وقتی معلول سیستانی توانایی خرید یک ویلچر راندارد/ بازماندگی از تحصیل نوجوان خانواده در نتیجه فقر حاکم بر منطقهReviewed by on Sep 7Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از اوشیدا؛ خانواده های بسیاری در شمال سیستان و بلوچستان در آتش فقر می سوزند اما مسولان مربوطه…

  وقتی معلول سیستانی توانایی خرید یک ویلچر راندارد/ بازماندگی از تحصیل نوجوان خانواده در نتیجه فقر حاکم بر منطقهReviewed by on Sep 7Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از اوشیدا؛ خانواده های بسیاری در شمال سیستان و بلوچستان در آتش فقر می سوزند اما مسولان مربوطه همچنان چشم خود را براین مسئله بسته اند و گویا نمی خواهند چاره ای برای آن بیندیشند.

  مردم سیستان در روزگار پرآبی هامون و بازگشایی مرز از غنی ترین مردم کشور به شمار می رفتند به طوری که به واسطه کشاورزی و دامداری بزرگترین منبع و انبار گندم و دارنده نژاد اصیل گاو سیستانی بودند اما این روزها نه کشاورزی و نه دامداری به واسطه نبود آب دیگر رونق و درآمدی ندارد و فقر و بیکاری در منطقه به شدت بیداد می کند.

  آمار بازماندگان از تحصیل در سیستان بالاست چرا که بسیاری از خانواده ها توان پرداخت هزینه های تحصیل فرزندان و تامین مایحتاج آن ها را ندارند و همینه که شکم فرزندان خود را سیر کنند بزرگترین کاری است که می توانند انجام دهند.

  کودکی که از تحصیل بازماند سرنوشت تلخی در انتظار اوست چرا که در نهایت اگر به اعتیاد و بزهکاری روی نیاورد به طور حتم مجبور به اشتغال در مشاغل کاذب می باشد چرا که هیچ کس فرد بیسواد و یا کم سواد را به کار نمی گمارد.

  خانواده های بسیاری را در سیستان می توان یافت که تنها با یارانه روزگار می گذرانند و خوش شانس ترین آن ها خانواده هایی هستند که لااقل از مستمری کمیته امداد و یا بهزیستی بهره مند هستند و با اندک مستمری و یارانه زندگی بهتری نسبت به سایرین دارند.

  بیماری سل استخوانی معلولیت شهروند سیستانی را رقم زده است

  مدیر مرکز نیکوکاری حضرت خدیجه در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا؛ عنوان کرد: خانواده پنج نفره ای در یکی از روستاهای شهر علی اکبر شهرستان هامون زندگی می کنند که سرپرست خانوار آقای ۴۰ ساله معلول جسمی که حدود ۲۰ سال قبل بر اثر بیماری سل استخوانی از دو تا پا فلج می شود و همچنین بیماری اعصاب هم دارد.

  گزمه با بیان اینکه با این خانواده معلول مادر بزرگ بیوه هم زندگی می کند، ادامه داد: تنها درآمد خانواده ۵۳ هزار تومان کمک مستمری بهزیستی و یارانه می باشد.

  سرپرست خانواده نیاز مبرم به تهیه ویلچر دارد

  مدیر مرکز نیکوکاری حضرت خدیجه اظهار کرد: این سرپرست معلول برای جابه جایی خود نیاز شدید به ویلچر و واکر دارد چرا که در حال حاضر ویلچری کهنه و شکسته دارد که چندین سال قبل بهزیستی به او داده است.

  گزمه تصریح کرد: طبق گفته سرپرست خانواده متاسفانه با مراجعه مجدد به بهزیستی جهت دریافت ویلچر با جواب منفی روبرو شده اند.

  وی بیان کرد: به علت نداشتن هزینه تحصیل یکی از فرزندان خانواده از رفتن به مدرسه بازداشته شده اند.

  گزمه در پایان خاطرنشان کرد: افراد می توانند با کمک به این خانواده جهت گرفتن ویلچر و واکر آنها را یاری کنند‌ بنابراین شماره کارت بانک صادرات به نام مرکز نیکوکاری و فرهنگی حضرت ام المومنین خدیجه کبری (سلام الله علیها ) ۶۰۳۷۶۹۱۹۸۰۰۰۲۰۵۹ و شماره حساب شبا نیز IR۲۸۰۱۹۰۰۰۰۰۰۰۱۰۸۳۵۱۰۷۱۰۰۵ می باشد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.