• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » تربیت الهی انسان از جمله دستاوردهای اردوهای جهادی است
  کد خبر : 2042763

  تربیت الهی انسان از جمله دستاوردهای اردوهای جهادی است

  تربیت الهی انسان از جمله دستاوردهای اردوهای جهادی استReviewed by on Sep 6Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ابصارخبر, بعد از ظهر امروز مراسم بدرقه دانشجویان جهادگر دانشگاه فرهنگیان اردبیل با حضور مسئولین دانشگاه و بسیج دانشجویی در پردیس علامه طباطبایی این دانشگاه برگزار شد….

  تربیت الهی انسان از جمله دستاوردهای اردوهای جهادی استReviewed by on Sep 6Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ابصارخبر, بعد از ظهر امروز مراسم بدرقه دانشجویان جهادگر دانشگاه فرهنگیان اردبیل با حضور مسئولین دانشگاه و بسیج دانشجویی در پردیس علامه طباطبایی این دانشگاه برگزار شد.

  احمد نورمند رئیس دانشگاه فرهنگیان اردبیل در این مراسم ضمن گرامیداشت  یاد و خاطره شهید مدافع حرم محسن حججی، از دانشجویان جهادگر بعنوان ادامه دهندگان راه شهدای مدافع حرم نام برد و گفت: همانطور که این شهدای گرانقدر با گذشتن از جان و مال خود تنها جهت کسب رضای الهی و ادای دین به ائمه معصومین(ع) فرسنگ ها دورتر از مرزهای وطن در برابر کفر و الحاد تا آخرین نفس مبارزه کردند، شما نیز باید با عمق جان خود  و در راه کسب رضای الهی با حضور در مناطق محروم ضمن خودسازی به محرومیت زدایی نیز بپردازید.

  وی محور تربیتی اردوهای جهادی را مقوله ای اجتماعی دانست و گفت: دانشگاه حرف اول را در بحث امور تربیتی می زند چونکه اگر دانشجو در دانشگاه درست تربیت شود می تواند جامعه را نیز به راه راست هدایت کند.

  رئیس دانشگاه فرهنگیان اردبیل با بیان اینکه دانشجویان در فرصت بوجود آمده می توانند با فاصله گرفتن از آموزش به تمرین تربیت عملی بپردازند گفت: همه ما دچار آموزش زدگی شده ایم و باید این مبحث کمی فاصله بگیریم تا بتوانیم گام های مفیدی در راستای تعلیم و تربیت برداریم.

  وی حرکت به سمت فراگیری علوم اُخروی را لازمه دانشجویان دانست و گفت: اردوهای جهادی در واقع فرصتی برای درک درست جامعه به دانشجویان فراهم می کند تا ضمن تمرین علوم دنیوی با ورود به کارهای فرهنگی و معنوی به امور اُخروی  بپردازند.

  نورمند تأثیر کذاری در روش و منش و بینش دانشجویان را از جمله اهداف اردوهای جهادی در کنار راهیان نور عنوان کرد و گفت:در هر دو مورد جهاد مطرح است، جهادی که باید در درون خود انسان ها شکل بگیرد.

  وی خودسازی را از جمله اهداف اردوهای جهادی عنوان کرد و گفت: وقتی فرد به خود سازی رسید آنگاه می تواند به دیگر سازی نیز بپردازد.

  رئیس دانشگاه فرهنگیان اردبیل در ادامه سخنان خود به بحث تهذیب نفس پرداخت و گفت: اگر انسان بتواند به تهذیب نفس دست پیدا کند می تواند با تذکیه آن به مقام تقوی الهی نیز دست پیدا کند.

  نورمند در پایان سخنان خود از دانشجویان جهادگر خواست با هدف آسیب شناسی به نقاط محروم جامعه بروند تا بتوانند ضمن آشنایی با زندگی مردم محروم و درک اهمیت ارزش های معنوی در آینده سازی کشور مفید واقع شوند.

  گروه های جهادی شهید محسن حججی دانشگاه فرهنگیان اردبیل پس از مراسم بدرقه جهت محرومیت زدایی به روستاهای بیدالالو، دلیلر، عباس آباد، گاور قلعه و ویله درق اعزام شدند.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.