• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » عراق: کشتار مسلمانان روهینگیا نسل کشی جمعی است
  کد خبر : 2042679

  عراق: کشتار مسلمانان روهینگیا نسل کشی جمعی است

  عراق: کشتار مسلمانان روهینگیا نسل کشی جمعی استReviewed by on Sep 6Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، ‘حیدر العبادی’ در نامه ای خطاب به سازمان ملل، سازمان همکاری کشورهای اسلامی و کشورهای دوست و برادر عراق روز چهارشنبه اعلام کرد که آنچه علیه اقلیت مسلمان روهینگیا در استان ‘راخین’ میانمار به دست…

  عراق: کشتار مسلمانان روهینگیا نسل کشی جمعی استReviewed by on Sep 6Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، ‘حیدر العبادی’ در نامه ای خطاب به سازمان ملل، سازمان همکاری کشورهای اسلامی و کشورهای دوست و برادر عراق روز چهارشنبه اعلام کرد که آنچه علیه اقلیت مسلمان روهینگیا در استان ‘راخین’ میانمار به دست نیروهای دولتی اتفاق می افتد، نسل کشی است.
  وی از سازمان ملل خواسته است که موضع شدید در قبال این نسل کشی اتخاذ کند، و همزمان سازمان همکاری کشورهای اسلامی را به برگزاری یک اجلاس اضطراری فراخوانده و بر ضرورت تشکیل یک ائتلاف بین المللی بر نجات اقلیت مسلمان روهینگیا تاکید کرده است.
  نخست وزیر عراق خاطرنشان ساخته است که نباید جهان آزاد در قبال این تعصبات کور علیه شهروندان ضعیف، اقلیت ها و انسان ها سکوت کنند.
  حیدر العبادی افزوده است که عراق به رغم اینکه همچنان از زخم تروریسم داعشی رنج می برد اما آماده کمک به ریشه کنی این تعصبات جنایت بار و توقف ماشین کشتار و نابودی در میانمار است.
  از سوی دیگر سید عمار حکیم رییس ائتلاف ملی و رهبر جریان حکمت ملی در بیانیه ای، نسل کشی مسلمانان روهینگیا به دست نیروهای دولتی و باندهای متعصب در میانمار را محکوم کرده است.
  وی از وجدان جهانی و نهادهای بین المللی مدافع حقوق بشر و دفاع از مظلومان خواسته است با دیده مسوولیت پذیر به مسلمانان میانمار بنگرند زیرا در معرض شدیدترین خشونت های کور قرار گرفته اند.
  این برای نخستین بار است که دولت و رهبران سیاسی عراق علیه خشونت های نظام مند علیه مسلمانان در میانمار موضعگیری می کنند.
  خاورم *۴*۳۵۳*۱۷۷۰*۳۸۰

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.