• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » مغرب یک شبکه تروریستی داعش را متلاشی کرد
  کد خبر : 2042652

  مغرب یک شبکه تروریستی داعش را متلاشی کرد

  مغرب یک شبکه تروریستی داعش را متلاشی کردReviewed by on Sep 6Rating: این گزارش به نقل از عبدالحق الخیام، سرپرست اداره مرکزی تحقیقات قضایی مغرب اعلام کرد، نیروهای امنیتی این کشور امروز این شبکه که ۵ تن از اعضای آن را که از عناصر اصلی داعش بودند و با برگزاری نشست های مخفی جوانان را…

  مغرب یک شبکه تروریستی داعش را متلاشی کردReviewed by on Sep 6Rating:

  این گزارش به نقل از عبدالحق الخیام، سرپرست اداره مرکزی تحقیقات قضایی مغرب اعلام کرد، نیروهای امنیتی این کشور امروز این شبکه که ۵ تن از اعضای آن را که از عناصر اصلی داعش بودند و با برگزاری نشست های مخفی جوانان را به این گروه جذب می کردند، در شهر نادال در شمال شناسایی و اعضای آن را دستگیر کردند.
  این مقام قضایی امروز در گفت وگو با روزنامه احداث المغربی کشورش بدون اشاره بیشتر به این شبکه گفت که دولت مغرب از سال ۲۰۰۲ تاکنون ۱۲۷ شبکه و باند تروریستی را در سطح کشور متلاشی کرد که از این تعداد ۵۱ شبکه وابسته به تروریست های داعش بودند.
  الخیام از انجام ۳۵۰ حمله ضد تروریستی در این مدت توسط نیروهای امنیت ملی مغرب خبر داد و افزود: از یک هزار و ۶۶۴ ستیزه جوی مغربی فعال در شبکه های ترویستی در سوریه و عراق ۹۲۹ تن از آنها عضو داعش هستند و از این تعداد ۱۰۰ تن عضو گروه ‘کام الاسلام’ و ۵۰ تن عضو جبهه النصره هستند و ۲۲۵ تن از آنها در این کشور دارای پرونده های سنگین جنایی هستند.
  وی از مرگ ۵۶۹ تن از اتباع مغربی در سوریه و عراق خبر داد که البته ۲۱۲ تن از این افراد پیشتر بعد از آگاهی از نتیجه عملکرد تروریستی در منطقه، موفق شدند از سوریه و عراق خارج شده و به مغرب بازگردند.
  این مقام مغربی تصریح کرد که ۲۸۵ تن از این شهروندان مغربی که به تروریست های داعش پیوستند زن هستند که از این تعداد نیز ۵۲ تن به کشور بازگشتند، اما از ۳۷۵ کودک و نوجوان مغربی فعال در تشیکلات تروریستی در سوریه و عراق، فقط ۱۵ تن به کشور بازگشتند.
  الخیام افزود: نیروهای امنیتی مغرب علاوه بر شهروندان این کشور موفق شدند تعداد زیادی از اتباع فرانسوی، الجزایری، ایتالیایی و چاد را در نیز در رابطه با فعالیت تروریستی و ارتباط با داعش در این کشور دستگیر کنند، به همین دلیل هم بود که ۱۰ روز قبل مقامات امنیتی اسپانیا از همکاری مقامات امنیتی مغربی برای دستگیری عوامل حمله تروریستی بارسلونا که در آن ۱۵ شهروند اسپانیایی جان باخته بودند، تقدیر و تشکر کرده بود.
  خاورم ۱۳۷۸**۱۱۴۴
  مترجم علی نصیری** انتشار دهنده: علیرضا جباری

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.