• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » همه پرسی اقلیم کردستان عراق خلاف قانون اساسی و تهدیدی جدی بر مسئله اتحاد و وحدت ملی است
  کد خبر : 2042565

  همه پرسی اقلیم کردستان عراق خلاف قانون اساسی و تهدیدی جدی بر مسئله اتحاد و وحدت ملی است

  همه پرسی اقلیم کردستان عراق خلاف قانون اساسی و تهدیدی جدی بر مسئله اتحاد و وحدت ملی استReviewed by on Sep 6Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید محمد موسوی نژاد در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با اشاره به ماجرای همه پرسی در اقلیم کردستان…

  همه پرسی اقلیم کردستان عراق خلاف قانون اساسی و تهدیدی جدی بر مسئله اتحاد و وحدت ملی استReviewed by on Sep 6Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید محمد موسوی نژاد در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با اشاره به ماجرای همه پرسی در اقلیم کردستان عراق، اظهار کرد:  برگزاری این همه پرسی بر خلاف قانون اساسی و تهدیدی جدی بر مسئله اتحاد و وحدت ملی است.

  وی با بیان اینکه تنها اسرائیل از این همه پرسی حمایت کرده است، تصریح کرد: حمایت این کشور صهیونیستی جای تعجب دارد و باید ایران اسلامی مواضع حساس تر و قابل توجه تری در این خصوص داشته باشد.

  سید موسوی نژاد بیان کرد: بدون شک ماجرای همه پرسی در اقلیم کردستان سبب تجزیه عراق یکپارچه خواهد شد و این اقدامی اشتباه و نامناسب است و تمامی همه پرسی های کردستان پیامدهای خطرناکی برای منطقه دارند.

  وی با بیان اینکه باید ایران و ترکیه با یکدیگر در خصوص همه پرسی در اقلیم کردستان مشورت کنند، گفت: ایران اسلامی موافق اجرای این همه پرسی نیست و لذا باید مقامات اقلیم کردستان به این مسئله توجه کنند.

  این تحلیگر سیاسی اذعان کرد: بدون شک با جدا شدن اقلیم کردستان، پایگاهی برای رژیم صهیونیستی در این منطقه ایجاد می شود  و با توجه به حضور بخش حساس خاورمیانه در این منطقه و درآمدهای نفتی بالا این مسئله بسیار بحرانی و حساس است و شرایط برای آینده بسیار خطرناک خواهد شد.

  وی اظهار کرد: همه پرسی در اقلیم کردستان تهدیدی جدی برای کشورهای ایران و ترکیه است و سود این همه پرسی تنها به جیب استکبار جهانی و ایادی آنان می روند و دود و ضرر آن نیز به چشم مردم خواهد رفت و لذا اجرای این همه پرسی از پایه و اساس نادرست است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.