• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » گروهک وابسته به ارتش آزاد سوریه آماده عقب‌نشینی به سمت اردن
  کد خبر : 2042545

  گروهک وابسته به ارتش آزاد سوریه آماده عقب‌نشینی به سمت اردن

  گروهک وابسته به ارتش آزاد سوریه آماده عقب‌نشینی به سمت اردنReviewed by on Sep 6Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سعید سیف» سخنگوی گروه تروریستی «احمد العبدو»-وابسته به ارتش آزاد سوریه- خبر داد که نیروهای این گروه در حال تخلیه اردوگاه «الحدلات» در نزدیکی مرزهای شمال شرقی با اردن…

  گروهک وابسته به ارتش آزاد سوریه آماده عقب‌نشینی به سمت اردنReviewed by on Sep 6Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سعید سیف» سخنگوی گروه تروریستی «احمد العبدو»-وابسته به ارتش آزاد سوریه- خبر داد که نیروهای این گروه در حال تخلیه اردوگاه «الحدلات» در نزدیکی مرزهای شمال شرقی با اردن هستند.

  سیف در این زمینه گفت: «انتقال افراد مقیم اردوگاه الحدلات به اردوگاه مرزی الرقبان را به درخواست اتاق [عملیات] الموک آغاز کردیم تا مقدمات خروج نیروهایمان به سمت اردن را فراهم کنیم».

  شبکه خبری «روسیا الیوم» به نقل از سخنگوی قوات العبدو گزارش داد که «اردوگاه الحدلات را تخلیه کردیم… ودر صورتی که ساکنان (آوارگان) به اردوگاه (الرقبان) برسند و امنیت آنان تأمین و به آنان کمک شود، [به سمت اردن] عقب نشینی خواهیم کرد…چند دیدار برگزار شده و ما آماده عقب نشینی به منطقه نامعلومی هستیم. با این وجود هیچ گزینه ای به جز اردن پیش روی ما نیست».

  وی درباره زمان خروج از این منطقه گفت: «5 هزار آواره را از اردوگاه خارج کردیم. انتقال آنان زمانبر است. الحدلات نیز در ۸۰ کیلومتری شرق الرقبان قرار دارد. به خاطر جبهه های نبرد در روند انتقال آوارگان با دشواری روبرو هستیم ولی ۷۰% اردوگاه تخلیه شده است».

  الموک یک اتاق عملیات است که در سال ۲۰۱۳ با توافق و هماهنگی گروه موسوم به «دوستان سوریه» از جمله آمریکا، انگلیس و فرانسه تشکیل شد و مقر اصل آن در «امان» پایتخت اردن است.

  ارتش سوریه و نیروهای مقاومت طی دو ماه گذشته پیشروی چشمگیری در بادیه سوریه داشتند و الموک چند روز پیش از گروههای معارض تروریستی حاضر در این منطقه خواست که به سمت اردن عقب نشینی کنند تا زمینه برای دستیابی آتش بس با دمشق در بادیه فراهم شود تا پس از آن به زعم خود بتوانند مناطق حائل ایجاد کنند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.