• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » آمریکا با خطرناک جلوه دادن طالبان از گروه تروریستی داعش حمایت می‌کند
  کد خبر : 2042525

  آمریکا با خطرناک جلوه دادن طالبان از گروه تروریستی داعش حمایت می‌کند

  آمریکا با خطرناک جلوه دادن طالبان از گروه تروریستی داعش حمایت می‌کندReviewed by on Sep 6Rating: مولوی «حبیب الله حسام» رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان با اشاره به اوضاع جاری این کشور و گروه‌های مخالف دولت همچنین دخالت خارجی‌ها به خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم گفت که آمریکا با خطرناک جلوه دادن طالبان زمینه را…

  آمریکا با خطرناک جلوه دادن طالبان از گروه تروریستی داعش حمایت می‌کندReviewed by on Sep 6Rating:

  مولوی «حبیب الله حسام» رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان با اشاره به اوضاع جاری این کشور و گروه‌های مخالف دولت همچنین دخالت خارجی‌ها به خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم گفت که آمریکا با خطرناک جلوه دادن طالبان زمینه را برای حمایت از گروه تروریستی داعش فراهم می‌کند.

  وی افزود : آمریکا در نظر دارد تا طالبان را خطرناک جلوه دهد و با فشار آوردن به این گروه زمینه گسترش حضور گروه تروریستی داعش را فراهم کند تا منافع خود را در افغانستان استحکام ببخشد.

  رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان خاطرنشان کرد: آمریکا و غربی‌ها سال‌های سال طالبان را خطرناک نمی‌دانستند، اما امروز خطرناک جلوه دادن طالبان به این معنی است که از چهره دیگری مانند گروه تروریستی داعش حمایت کند که در راستای منافع آمریکا فعالیت می‌کند.

  مولوی حسام همچنین درباره حضور داعش در افغانستان تصریح کرد : این گروه تروریستی به توصیه آمریکا در این کشور حضور یافته است.

  وی در ادامه با اشاره به استراتژی ترامپ برای افغانستان و مبارزه با مخالفان دولت این کشور نیز اظهار داشت که استراتژی ترامپ افغانستان را به سوی تباهی می‌کشاند و هیچ نقطه مثبتی در این راهبرد ندیدم.

  به بیان رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان، تداوم جنگ در این کشور بر اساس اهداف آمریکا ادامه می‌یابد و حضور نیروهای آمریکایی نیز برای تامین امنیت در افغانستان نیست.

  عالم اهل سنت افغانستان ادامه داد  آمریکایی ها از یک طرف می‌گویند که ما نیروهای افغان را تقویت می‌کنیم اما از سوی دیگر نیروهای ما را به دام کشتارگاه‌های گروه‌های تروریستی گرفتار می‌کنند.

  وی همچنین بیان داشت که به همین دلیل تلفات نیروهای افغان در جنگ رقم بالایی را به خود اختصاص داده است.

  مولوی حبیب الله حسام در حالی از سیاست آمریکا درباره افغانستان انتقاد می‌کند که واشنگتن پست در گزارشی از اعزام نیروهای هوابرد تازه آمریکا در افغانستان خبر داده است.

  بر اساس این گزارش، هزاران نیروی هوایی و دریایی در غالب طرح افزایش نظامیان آمریکایی که شامل جنگنده‌های B52 و هزاران نیروی دریایی و هوایی ارتش آمریکا می شود به افغانستان اعزام خواهند شد.

  سخنگوی طالبان در چندی قبل در گفت‌وگو با روزنامه «ساندی گاردین» تاکید کرد: نیروهای آمریکایی برای گسترش داعش در افغانستان تلاش می‌کنند زیرا زمانی که مردم علیه داعش دست به سلاح می‌برند و آنها را محاصره می‌کنند، هواپیماهای آمریکایی به کمک این گروه تروریستی می‌شتابند.

  ذبیح الله مجاهد گفته بود: داعش مناطق بسیار محدودی را در برخی مناطق مرزی و کوهستانی تحت کنترل دارد و به دلیل حمایت آمریکا و مناطق کوهستانی زنده مانده‌اند.

  مجاهد اظهار داشت: طالبان هم اکنون نیز با داعش در چندین منطقه در ولایت ننگرهار در حال جنگ است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.