• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اسرائیل با حمایت از جداسازی کردستان از عراق به دنبال اهداف خاصی است
  کد خبر : 2042497

  اسرائیل با حمایت از جداسازی کردستان از عراق به دنبال اهداف خاصی است

  اسرائیل با حمایت از جداسازی کردستان از عراق به دنبال اهداف خاصی استReviewed by on Sep 6Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شستون مولوی بزرگ زاده مدرس حوزه علیمه اهل سنت روستای زنگیان شهرستان سراوان با اشاره به اینکه همه پرسی کردستان در عراق از…

  اسرائیل با حمایت از جداسازی کردستان از عراق به دنبال اهداف خاصی استReviewed by on Sep 6Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شستون مولوی بزرگ زاده مدرس حوزه علیمه اهل سنت روستای زنگیان شهرستان سراوان با اشاره به اینکه همه پرسی کردستان در عراق از تاکتیک های اسرائیل است، اظهار داشت: اسرائیل و آمریکا از تجزیه عراق به دنبال ایجاد تنش در منطقه و استقرار یک پایگاه برای خود می باشند چرا که در منطقه اقلیم کردستان دکل های نفتی پر درآمدی وجود دارد.

  وی جدایی کردستان از عراق را یک اشتباه بزرگ برشمرد و گفت: کشور عراق به صراحت و قاطعیت اعلام کرده است که این اقدام غیر قانونی می باشد و همه مردم عراق باید از قانون اساسی این کشور عمل کرده و بهترین روش حل مسائل اختلاف برانگیز در خود کشور می باشد. مدرس حوزه علمیه اهل سنت روستای زنگیان شهرستان سراوان خاطر نشان کرد: در ناملایمات سیاسی در هر کجا دشمن از جریان و یا طیف خاصی حمایت و تشویق کرد همگان آگاه می شویم که با این حمایت هدف خاصی همچون نابودی جوامع اسلامی، اختلاف میان شیعه و سنی و یا اهداف شخصی را در بر دارد. مولوی بزرگ زاده با اشاره به اینکه جداسازی اقلیم کردستان از عراق موجب بحرانی شدن وضعیت این کشور می شود، افزود: این حرکت فقط به نفع اسرائیل و آمریکا می باشد چرا که تنها حامیان اصلی جداسازی این استان از عراق این دو کشور هستند. وی تصریح کرد:  ضرر به جوامع اسلامی از اهداف اصلی صهیونیست دشمن درجه اول مسلمانان به ویژه ایران است که جداسازی کردستان از این قاعده مستثنی نیست چرا که جداسازی این استان و تبدیل آن به کشور مستقل منجر به تکه تکه شدن عراق یک پارچه و تنش میان شیعه و سنی در این کشور می شود. مدرس حوزه علمیه اهل سنت روستای زنگیان با تأکید بر اینکه اسرائیل به دنبال منافع خود است و حافظ مسلمانان نیست، اضافه کرد: امید است سیاسیون کشور عراق مقابل این اقدام را منجر به تنش در منطقه می شود را بگیرد تا شاهد استقرار فضایی  آرام و بدون هیچ‌گونه درگیری در منطقه باشیم.    

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)



  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.