• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » رسانه متعهد باید امانت دار باشد و اعتماد عمومی را جلب کند
  کد خبر : 2042486

  رسانه متعهد باید امانت دار باشد و اعتماد عمومی را جلب کند

  رسانه متعهد باید امانت دار باشد و اعتماد عمومی را جلب کندReviewed by on Sep 6Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله علی اسلامی در جمع خبرنگاران در طرح ولایت بسیج رسانه گفت: مهمترین تعبیر ما از خبرنگاری امانت داری و حق الناس است و باید خبر و سوژه های…

  رسانه متعهد باید امانت دار باشد و اعتماد عمومی را جلب کندReviewed by on Sep 6Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله علی اسلامی در جمع خبرنگاران در طرح ولایت بسیج رسانه گفت: مهمترین تعبیر ما از خبرنگاری امانت داری و حق الناس است و باید خبر و سوژه های خبری به عنوان حق الناس و امانت محسوب شود که شما باید آن را بدرستی صیانت کنید.

  وی بیان کرد: حق نداریم خبر را گزینشی منتشر کنیم و هر خبری را در هر جایی بازگوکنیم.

  اسلامی تصریح کرد: در کشورهایی که ادعای رسانه های کاملا آزاد هم دارند هرگز اجازه نمی دهند مسائل خلاف امنیت در رسانه منتشر و منعکس شود و محدودیتهای خاصی دارند اما نامحسوس است.

  نماینده استان در مجلس خبرگارن رهبری یادآورشد: وقتی خبری با امنیت جامعه و آرامش مردم ارتباط دارد حق نداریم چنین خبری را منتشر کنیم و این آرامش را بهم بریزیم.

  اعتماد مردم را جلب کنید

  وی تصریح کرد: باید به گونه ای رفتار کنید تا اعتماد مردم به رسانه شما اعم از خبرگزاری، نشریه، روزنامه و هفته نامه یا سایت مجازی جلب شود تا به شما مراجعه کنند و خبرتان را باور کنند.

  آیت الله اسلامی با اشاره به اهمیت انتشار اخبار درست گفت: باید وقتی نظرسنجی کردید متوجه شوید که کدام رسانه از سوی مردم حرف فله ای نمی زند و منبع دقیق خبرهاست و بیشترین اعتماد عمومی را جلب کرده و در این مسیر با جدیت حرکت کنیم.

  وی اضافه کرد: بر اساس نظرسنجی ها مردم اسراییل به حرف سید حسن نصرالله بیشترین اعتماد را دارند زیرا می دانند ایشان غلو نمی کند وقتی گفت مرکز اتمی خود را جمع کنید اسراییل دچار زلزله شد چون می دانستند درست می گوید.

  امام جمعه قزوین یادآورشد: کسانی که در رسانه کار می کنند باید تلاش کنند خبرها را درست و دقیق و با رعایت همه موارد منتشر کنند هر چند گاهی دوست دارید خبر را شاخ و برگ دهید اما اصل خبر را مخدوش نکنید.

  وی اظهارداشت: در رسانه ای که فعال هستید جوری کار کنید که این خبرگزاری و نشریه را باور کنند و منبع خبر و قابل اعتماد باشید.

  اسلامی گفت: در حوزه وقتی روایتی به شهید اول یا ثانی نسبت داده می شود مورد قبول همه واقع می شود و اگر در کتاب این دو شهید موضوعی پیدا شود همه می پذیرند در غیر این صورت سخت مورد پذیرش قرار می گیرد.

  وی بیان کرد: در خبر باید مورد وثوق باشید اگر سایت و نشریه و خبرگزاری هستید باید مردم به شما اعتماد کنند و اگر چنین جایگاهی پیدا کنید از سرمایه های عالی خبری در استان می شوید.

  آیت الله اسلامی تصریح کرد: چرا برخی به روزنامه و یا هفته نامه ای باور ندارند اما لوموند مورد پذیرش است؟ اگر برنامه شما اعتمادزا باشد مخاطب را جذب خواهید کرد.

  وی افزود: وقتی یک مطلبی نقل می کنیم برخی به ان باور دارند لذا کاری کنید رسانه شما اطمینان و اعتمادبخش باشد و با رعایت چارچوب های قانونی و دینی حرکت کند.

  اسلامی گفت: ائمه جمعه هم باید مراقب گفتار رو رفتار خود باشند باشد شاید یک نکته ای در نماز جمعه بگوییم که استانی را بهم بریزد لذا ما هم باید دقت کنیم و اعتماد عمومی تقویت شود.

  شهادت حججی مانند مولایش بود

  نماینده استان در مجلس خبرگارن رهبری در ادامه با اشاره به رسالت حسین گونه شهید حججی اظهارداشت: در کربلا راجع به امام حسین(ع) گفته شده که با نهایت قساوت با ایشان برخورد کردند چون آن حضرت غریب بود و شهادت حججی یک شباهت هایی با شهادت سالار شهیدان دارد.

  وی اضافه دکرد: با دقت فیلم های شهید حججی را دیدیم و انچه مشاهده شد توحید و خدا و رحمت خدا و تقاضای رحمت خدا بود، انچه ما شنیدیم این که جلادی که کنار ایشان بود با لگد بر دهانش کوبیدند تا کلمات توحید و رحمت را جاری نکند زیرا قادر به شنیدن کلماتش نبودند و این شهادت حسین گونه بود.

  اسلامی یادآورشد: موجی که این جوان ۲۵ ساله ایجاد کرد جهانی را به تفکر واداشت و خیلی از پای ماهواره نشینها را خجالت زده کرد و کسی که امام را هم ندیده بود و از نسل انقلاب بود تاثیری در میان مردم گذاشت که دهها رسانه قادر به این کار نبودند.

  وی بیان کرد: مردم تاثیر این ایثارگری را در آینده هم خواهند دید و این حرکت بسیجی خالص در باورهای جوانان نقش خواهد بست و تصویری از یک انسان شجاع، مخلص و مومن را به ذهن تداعی خواهد کرد.

  اسلامی گفت: شاید در سالهای گذشته کسی به عمق بسیج توجه نداشت اما امروز این تاثیر را می بینید و هر جا موفقیتی دیده می شود ناشی از این نهاد مردم است و این تفکر در سوریه و عراق هم جواب داده است.

  وی اضافه کرد: بسیج در دنیا و خاورمیانه و غرب اسیا همتای زیادی پیدا کرده است و اگر این بسیج نبود نه عراق و نه سوریه نتیجه نمی گرفت، سوریه شش سال است می جنگد اما تخیل کودتا هم در ذهن ها نقش نبسته است زیرا ارتش کلاسیکی دارد و در ابتدا ایران هرچقدر می گفت که برای پیروزی باید بسیج را راه بیندازند توجه نمی کردند تا یک جا احساس کردند بهترین راه ایجاد بسیج در عراق وسوریه است.

  اسلامی گفت: وقتی پیشنهاد مستشاری ایران در ایجاد بسیج مردمی پذیرفته شد آنها توانستند گروههای تکفیری را نابود کنند و امروز در عراق هم این بسیج است که ناجی کشور شده است.

  وی اضافه کرد: دو استان عراق درگیر داعش هستند و امریکا وارد موضوع شد و تلاش کرد بسیج عراق وارد جنگ نشود اما این نیرو محیرالعقول داردکار میکند و در حال نابودی داعش است و این کار بزرگ با اتکا به نیروی مردمی محقق شده است.

  امام جمعه تاکستان تصریح کرد: نجات انقلاب دست بسیج بود و امروز هم باید بدانیم تداوم انقلاب با پشتوانه بسیج است و این تفکر گاهی در قالب یک قاضی، نماینده، استاد دانشگاه دیده می شود.

  وی در ادامه با انتقاد از گفته برخی افراد در بازگرداندن حقوق های نجومی اظهارداشت: برخی که انقلاب را تسخیر کرده و بر سر سفره انقلاب نشسته اند و می خورند طلبکار شده اند و متاسفانه اینکه عده ای رفته اند گفته اند حقوق های نجومی که گرفته ایم پس دهید جای شرمساری دارد.

  اسلامی گفت: حقوق های نجومی و پول های انچنانی را حرام و مخلوط کرده و رانت خورده اند و امروز دوباره می خواهند بیت المال را غارت کنند که یاد دوران انقلاب می افتیم که در زمان دولت موقت ساواکی ها تجمع کرده و عیدی و سنوات خود را می خواستند و آنقدر جسور شده بودند که احساس می کردند که ساواکی شکنجه گر جلاد از بیت المال سهم دارد.

  وی اضافه کرد: اگر بسیج وارد دولت و حکومت و دستگاه قضایی و تبلیغات شود بسیاری لز این فرصت طلبی ها از بین می رود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.