• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » دروغ بزرگ اسرائیل؛ از سفر حسن نصرالله به سوریه با خبر بودیم
  کد خبر : 2042258

  دروغ بزرگ اسرائیل؛ از سفر حسن نصرالله به سوریه با خبر بودیم

  دروغ بزرگ اسرائیل؛ از سفر حسن نصرالله به سوریه با خبر بودیمReviewed by on Sep 5Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه رای الیوم، عبدالباری عطوان سردبیر این روزنامه با طرح این سوال که اگر بنابر ادعاهای اسرائیل سرویس های اطلاعاتی و امنیتی این رژیم…

  دروغ بزرگ اسرائیل؛ از سفر حسن نصرالله به سوریه با خبر بودیمReviewed by on Sep 5Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه رای الیوم، عبدالباری عطوان سردبیر این روزنامه با طرح این سوال که اگر بنابر ادعاهای اسرائیل سرویس های اطلاعاتی و امنیتی این رژیم در جریان سفر دبیر کل حزب الله لبنان به سوریه بودند، چرا او را که دشمن شماره یک خود می دانند هدف قرار نداده و ترور نکردند؟ از این ادعا تحت عنوان دروغ بزرگ اسرائیل یاد کرد.

  عطوان افزود: یدیعوت آحارانوت ادعا کرد اسرائیل چشم هایی دارد که برایش کار می کنند و رفت وآمد سید حسن نصرالله را زیر نظر دارند از همین رو سفر او به سوریه را گزارش کردند با این حال اسرائیل نصرالله را هدف قرار نداد و با این کار در صدد برآمد این پیام را ارسال کند که سفرهای پنهانی او به دمشق و تهران از دید اسرائیل پنهان نمی ماند.

  باید به خوداری اسرائیل از قتل و نیز احساسات انسانی سرویس های جاسوسی و فرماندهان آن که رفت و آمد خطرناک ترین مردی که اسرائیل را تهدید می کند، آفرین گفت زیرا او را ترور نکردند برخلاف اینکه پیش از این در سال ۱۹۹۲ عباس الموسوی را با حمله به خودروی او در شهرک جبشیت در جنوب لبنان ترور کردند.

  البته فهرست فرماندهان  میدانی حزب الله که به دست اسرائیل ترور شده اند طولانی است که نمونه آن عماد مغنیه فرمانده نظامی حزب الله، سمیر قنطار، جهاد مغنیه و سایرین است.

  حزب الله، ایران و حماس دشمنان اصلی اسرائیل

  در گزارش راهبردی سالانه اسرائیل که سرویس های امنیتی و کارشناسان راهبردی آن را تهیه می کنند، تاکید شده است حزب الله  در راس دشمنان اسرائیل قرار دارد و سپس ایران و جنبش حماس به ترتیب دشمن شماره دو و سه اسرائیل هستند.

  در این گزارش ها تاکید شده است حزب الله فقط به دلیل رهبری و شهادت طلبی  نیز پایبندی به اصول خود به جایگاه کنونی دست یافته است.

  اسرائیل از ناحیه موشک های حزب الله که تعداد آن بالغ بر ۱۵۰ هزار موشک است احساس خطر نمی کند بلکه این رزمندگان و رهبری حزب الله است که برای اسرائیل خطرناک هستند زیرا امکان ندارد از هدف راهبردی خود یا همان مقاومت در برابر اشغالگری اسرائیل کوتاه بیایند.

  ادعای حمله به محموله تسلیحاتی حزب الله در سوریه

  در این میان امیر ایشل فرمانده سابق نیروی هوایی اسرائیل در اظهاراتی که روزنامه هاآرتص آن را منتشر کرد، اظهار داشت، نیروی هوایی اسرائیل در سال های اخیر بارها و بارها خاک سوریه را هدف بمباران قرار داد و کاوران های محموله موشکی برای حزب الله را نابود کرد.

  با توجه به اظهارات ایشل این سوال مطرح می شود که اگر اسرائیل این محموله های تسلیحاتی را رصد و منهدم می کند، چرا هواپیماهای خود را برای ترور رهبر سرسختی که اسرائیل را دو بار در جنوب لبنان در سال های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۶ شکست داد، روانه نمی کند تا در بمبارانی چند دقیقه ای این هدف را محقق سازد آن هم در شرایطی که نصرالله  فرمانده حزبی است که بیش از پنج هزار موشک را به عمق خاک فلسطین اشغالی شلیک کرده است.

  سید حسن نصرالله صاحب این نظریه است: « پیروزی در پی پیروزی» بسیار مهم تر از نابودی کاروان های موشکی است در نتیجه ترور او به عنوان فرماندهی که اراده تصمیم گیری جنگ وسپس مدیریت آن را دارد و الگوی ایستادگی و شهادت برای رزمندگان به شمار می آید و در اعزام فرزندان خود در صف مقدم و در کنار سایر رزمندگان تردید ندارد، برای اسرائیل حائزا همیت است.

  برملا کردن دروغ اسرائیل

  آنچه باعث می شود نه تنها در داستان اسرائیل مبنی بر رصد کردن سفر و تحرکات سید نصرالله تردید داشته باشیم، بلکه دروغ بودن آن را برملا کنیم، این است که کسی که از این سفر و دیدار با بشار اسد رئیس جمهور سوریه خبر داد خود نصرالله بود به این معنی که در جدیدترین سخنرانی خود به این سفر اشاره کرد در نتیجه باید گفت اگر سرویس اطلاعاتی اسرائیل از این موضوع با خبر بود و جزییات آن را می دانست و از نوع لباسی که دبیر کل حزب الله به خاطر پنهان ماندن از  چشم جاسوسان به تن کرده بود، خبر داشت، چرا فورا این خبر را اعلام نکرد و یا حتی پس از بازگشت او نیز خبری در این خصوص منتشر نکرد حال آنکه به رصد کردن حرکت مورچه روی زمین هم افتخار می کند .

  اینکه این سفر انجام شده و اهداف مورد نظر را محقق ساخته است به نوبه خود پیروزی بزرگی برای مقاومت لبنان و دبیر کل آن به شمار می آید و به معنی شکست بزرگ اسرائیل در دو سطح اطلاعاتی و نظامی است که در نظر دارد با انتشار این خبرها نگاهها را از این شکست منحرف کند اما این خبرها فقط برای عوامل خود اسرائیل قانع کننده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.