• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » کمک نظامی استرالیا به فیلیپین در مقابله با داعش/ رایزنی وزیر دفاع استرالیا در مانیل
  کد خبر : 2042226

  کمک نظامی استرالیا به فیلیپین در مقابله با داعش/ رایزنی وزیر دفاع استرالیا در مانیل

  کمک نظامی استرالیا به فیلیپین در مقابله با داعش/ رایزنی وزیر دفاع استرالیا در مانیلReviewed by on Sep 5Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، ارتش فیلیپین از خرداد ماه تاکنون در حال نبرد با تروریست های مرتبط با داعش در شهر مراوی است و این امر در حالی تشدید می شود که…

  کمک نظامی استرالیا به فیلیپین در مقابله با داعش/ رایزنی وزیر دفاع استرالیا در مانیلReviewed by on Sep 5Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، ارتش فیلیپین از خرداد ماه تاکنون در حال نبرد با تروریست های مرتبط با داعش در شهر مراوی است و این امر در حالی تشدید می شود که تعدادی از تروریست های خارجی بازگشته از عراق و سوریه نیز به این منطقه آسیا کشیده شده اند.
  بیش از ۱۰۰ روز از اشغال بخشی از شهر مراوی در جزیره میندانائو در جنوب فیلیپین توسط تروریست های مائوته مرتبط با داعش می گذرد و گزارش های دریافتی حاکی از آن است که فیلیپین، پیشنهاد اخیر کمک از طرف استرالیا در خصوص ارائه توصیه های نظامی و آموزش سربازان محلی را پذیرفته است.
  به نوشته روز سه شنبه تارنمای شبکه ‘اس.بی.اس’، ‘جولی بیشاپ’ وزیر امور خارجه استرالیا نیز در این خصوص گفت: ‘رودریگو دوترته’ رئیس جمهوری فیلیپین عنوان کرد که حاضر به دریافت حمایت های بیشتر از طرف استرالیا و دیگر کشورها است، اما جزئیات این امر تاکنون مشخص نشده است.
  ‘ماریس پین’ وزیر دفاع استرالیا قرار است هفته جاری به منظور گفت وگوهایی در خصوص درگیری نیروهای نظامی فیلیپین با تروریست ها به مانیل پایتخت فیلیپین سفر کند. درگیری هایی که تا کنون باعث کشته شدن ۷۵۰ نفر و آواره شدن بیش از ۳۰۰ هزار نفر شده است.
  ‘ریچارد سیمپسون’ از سازمان ‘آکسفام’ که به تازگی از سرپناه های اضطراری در حوالی شهر ‘گیلیگان’ بازدید کرده است، گفت: بسیار غم انگیز است زیرا مردم را به حال خود رها کرده اند به گونه ای که آنها فکر می کنند درگیری ها امری کاملا طبیعی است. مشکل کنونی جزیره میندانائو نیز به همین صورت است.
  وی گفت: مردم همواره صدای تیراندازی و جنگ را می شنیدند. در نتیجه آنها دائم فکر می کردند به زودی خواهند توانست به خانه های خود بازگردند. مردم به اشتغال دسترسی ندارند و بچه ها نیز به مدرسه نمی روند.
  این در حالی است که ‘مالکوم ترنبول’ نخست وزیر استرالیا اصرار دارد این احتمال را که گروه داعش در حال ایجاد پایگاه هایی در جنوب شرقی آسیا است، نباید نادیده گرفت.
  وی گفت: ما نمی خواهیم مراوی به ‘رقه’ جنوب شرق آسیا تبدیل شود. شکست شورشیان در شمار منافع ما است.
  با آنکه نخست وزیر استرالیا از اظهار نظر بیشتر پیرامون تمهیدات آتی استرالیا در قبال این درگیری ها خودداری کرد، اما ‘جولی بیشاپ’ وزیر امور خارجه استرالیا احتمال استفاده از سربازان استرالیایی را در میدان های نبرد علیه داعش در فیلیپین رد کرد.
  وی گفت: ما در حال رایزنی پیرامون ارائه توصیه، حمایت و آموزش های نظامی هستیم. این موضوع به هیچوجه درباره استفاده از سربازان در میدان های نبرد نیست. فیلیپین این موضوع را نخواهد پذیرفت و این موضوع پیشنهاد هم نشده است.
  اما ‘ریچارد دی ناتالی’ رهبر حزب سبزهای استرالیا گفت که پیشنهاد ارائه هرگونه حمایت به ‘رودریگو دوترته’ رئیس جمهوری فیلیپین می تواند به صورت بالقوه، سربازان استرالیایی را در معرض ارتکاب جرائم جنگی قرار دهد.
  وی گفت: ما نگرانی عمیقی در خصوص فرستادن مردان و زنان استرالیایی به جنگی داریم که در حمایت از رئیس جمهوری است که در قتل عام غیر قانونی دست دارد. فردی که هیچ احترامی به حاکمیت قانون نمی گذارد.
  هواپیماهای جاسوسی استرالیا در حال حاضر اطلاعاتی را در اختیار دولت فیلیپین قرار می دهند. قانون اساسی فیلیپین نیز نیروهای خارجی را از ایفای ‘نقش رزمی’ در این کشور منع می کند.
  در همین حال، ‘مالکوم دیویس’ از انستیتوی سیاست های استراتژیک استرالیا گفت اگر چه این امر ممکن است تغییر کند، اما این احتمال که استرالیا با این کار بیشتر و یا کمتر از گذشته در برابر حملات تروریستی آسیب پذیر باشد، وجود ندارد.
  وی پیشنهاد کرد استرالیا به صورتی پیشگیرانه عمل کرده و با فیلیپین و دیگر کشورها به منظور جلوگیری از گسترش گروه داعش در داخل جنوب شرق آسیا همکاری کند.
  حزب کارگر استرالیا نیز تاکید دارد همچون همیشه پیرامون موضوعاتی که به امنیت ملی و ضد تروریسم مربوط می شود از دولت حمایت خواهد کرد و منتظر اعلام جزئیات بیشتر همکاری کانبرا با مانیل توسط دولت خواهد ماند.
  آساق**۱۶۱۱**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.