• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » جوابیه برگزارکنندگان نمایشگاه تجهیزات ورزشی و توضیح «مهر»
  کد خبر : 2042170

  جوابیه برگزارکنندگان نمایشگاه تجهیزات ورزشی و توضیح «مهر»

  جوابیه برگزارکنندگان نمایشگاه تجهیزات ورزشی و توضیح «مهر»Reviewed by on Sep 5Rating: گروه ورزشی خبرگزاری مهر روز دوشنبه در گزارشی به بی نظمی عجیب و آشفتگی نمایشگاه تجهیزات ورزشی با حضور وزیر ورزش پرداخت که این گزارش با واکنش مسئولان برگزاری این نمایشگاه مواجه شد. در توضیح برگزارکنندگان این نمایشگاه آمده است: « بدینوسیله براساس…

  جوابیه برگزارکنندگان نمایشگاه تجهیزات ورزشی و توضیح «مهر»Reviewed by on Sep 5Rating:

  گروه ورزشی خبرگزاری مهر روز دوشنبه در گزارشی به بی نظمی عجیب و آشفتگی نمایشگاه تجهیزات ورزشی با حضور وزیر ورزش پرداخت که این گزارش با واکنش مسئولان برگزاری این نمایشگاه مواجه شد.

  در توضیح برگزارکنندگان این نمایشگاه آمده است: « بدینوسیله براساس قانون مطبوعات پیرو درج خبری مبنی بر “برگزاری نمایشگاه به چه قیمتی”، “اوج بی نظمی و بی تدبیری در حضور وزیر ورزش”، “نمایشگاه آشفتگی ورزش” جوابیه ای بدین منظور به رسانه محترم جهت انتشار و تنویر افکار عمومی ارسال می‌شود.

  ۱ – شانزدهمین نمایشگاه بین المللی ورزش و تجهیرات ورزشی ۱۳ شهریورماه درحالی آغاز شد که بزرگترین و فعالترین تولیدکنندگان داخلی، مراکز آموزشی، اتحادیه ها و انجمن های ورزش و واردکنندگان تجهیزات ورزشی به همراه رسانه های تخصصی و خبرگزاری های ورزشی در فضایی به مساحت ۲۰ هزار متر مربع حضوری باشکوه دارند.

  ۲ – در این دوره از برگزاری بزرگترین نمایشگاه ورزش ایران که در محل شبستان امام خمینی(ره) درحال برگزاری است، مجری برگزاری این رویداد بین المللی با همکاری وزارت ورزش و جوانان، تمامی تسهیلات و امکانات مورد نیاز را فراهم و در اختیار مشارکت کنندگان قرار داده است.

  ۳ – شرکت مجری برگزار کننده شانزدهمین نمایشگاه بین المللی ورزش و تجهیزات ورزشی ضمن استقبال از انتقادات سازنده نسبت به برگزاری هرچه بهتر نمایشگاه که تمام سعی و تلاش خود را بر حفظ جایگاه ورزش و تولیدکنندگان داخلی در سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید ملی و اشتغال انجام داده است. در این نمایشگاه برای نخستین با حضور گسترده رسانه‌های تخصصی ورزشی کشور مواجه هستیم که در قالب پاویون تخصصی رسانه‌ها حضور دارند. امیدوار هستیم که دوستان خبرنگار و رسانه نسبت به انعکاس واقع گرایانه بزرگترین رویداد ورزشی کشور اقدام نمایند.

  ۴ – در موضوع نظافت قبل از افتتاحیه نمایشگاه نیز به اطلاع می رساند؛ بنظر می رسد تصاویر ارسالی آن خبرگزاری  محترم قبل از آغاز مراسم رسمی افتتاحیه بوده و این امر در تمام نمایشگاه‌ها با توجه به سرعت بسیار بالای ساخت و تجهیز و همچنین فرصت زمانی بسیار کم امری طبیعی دراین حوزه است که دست‌اندکاران در این حوزه به خوبی به این موضوع اشراف دارند.

  بنظر ما مهمترین مساله و دستاورد این نمایشگاه که در هیاهو افتتاح و قبل از افتتاح از نظرها دور مانده است، حضور بسیار قوی شرکت‌ها و تولیدکنندگان داخلی است که با حمایت گسترده و مشارکت و حمایت وزارت محترم ورزش و جوانان و مجری نمایشگاه بوده که برگزاری این دوره در مقایسه بادوره‌های پیشین، بسیار باشکوه را برای نمایشگاه رقم زده است و ما در اینجا از تمامی اهالی رسانه خصوصا خبرنگاران سخت کوش آن خبرگزاری محترم دعوت می‌کنیم تا روزی را به اتفاق در نمایشگاه میزبانشان باشیم و آن رسانه معظم هم در کنار سایر ارکان این نمایشگاه به حمایت و اعتلای صنعت ورزش و دستاوردهای این نمایشگاه بپردازند.

  ۵ – شرکت نمایشگاهی میلادنور با توجه به پیشینه موفق شانزده ساله این رویداد بین المللی، با قدردانی از انعکاس اخبار رویدادهای این نمایشگاه و رسانه ای کردن به موقع این مهم توسط آن خبرگزاری محترم که شاید در توان این شرکت نبوده، توانست با انتشار عکسها و خبر رسانی از عدم همکاری به موقع پیمانکار مصلی، در حمایت از احقاق حقوق و نارضایتی مجری برگزاری و انتقال صدای مشارکت کنندگان عمل کند، که جا دارد از انجام رسالت رسانه ای آن خبرگزاری کمال تشکر را نمود.

  ۶ – از رسانه محترم خواهشمند است با توجه به برگزاری شانزدهمین دوره نمایشگاه تخصصی این رویداد بین المللی، نسبت به اعتلای ورزش و افزایش نشاط، امید و انعکاس توانمندی های بخش خصوصی کشور و همچنین تولیدکنندگان و جامعه ی ورزشی ایران مداقه بیشتری را داشته باشند.

  از پیش از مساعدت و حسن همکاری آن خبرگزاری معظم کمال تشکر و قدردانی را دارد.

  توضیح مهر:
  ۱ – در بند این جوابیه از حضور «باشکوه» نام برده شده درحالی که در تصاویر منتشر شده در مهر نه تنها نشانی از شکوه نیست بلکه هر چه هست آشفتگی و بی نظمی و کثیفی فضای نمایشگاه است.

  ۲ – پیگیری خبرنگار مهر نشان داد که وزارت ورزش تنها مجوز برگزاری این نمایشگاه را داده و دخل و تصرفی در آن ندارد و استفاده از نام وزارت ورزش صرفا برای پیشبرد بیشتر کارها توسط مسئولان برگزاری نمایشگاه است.

  ۳ – رسانه های ورزشی در نمایشگاه های مختلفی حضور دارند و این اولین حضور آنها نیست. ضمن اینکه حضور این رسانه ها هم دلیلی بر انتقاد از وضعیت آشفته این نمایشگاه نیست و شاید هدف از حضور رسانه ها هم استفاده از آنها در جهت تحقق اهداف مسئولان برگزاری آن بوده است.

  ۴ – تصاویر کثیفی فضای نمایشگاه که حال هر بیننده ای را بد می کرد دقیقا متعلق به زمان شروع نمایشگاه است و حتی در زمان ورود وزیر ورزش هم کارگران مشغول کار بودند! بنابراین متهم کردن خبرگزاری مهر تنها فرار از واقعیت است و چنین آشفتگی در فضای نمایشگاه های کشور بی سابقه بوده است.

  ۵ – شانزده سال برگزاری نمایشگاه توسط یک شرکت خاص هم در نوع خود جالب است و قطعا باید بررسی شود که خروجی این شانزده سال چه بوده است؟ آیا برگزاری این نمایشگاه برای اهالی ورزش هم ثمری داشته یا اینکه اجاره دادن غرفه ها تنها نفع مالی برای برگزار کنندگان داشته است.

  ۶ – شرکتی که سابقه برگزاری ۱۶ دوره نمایشگاه را دارد باید آنقدر پخته و باتجربه شده باشد که دیگر در زمان افتتاحیه نمایشگاهش شاهد چنین بی نظمی و کثیفی مثال زدنی نباشد. حتی نمایشگاه هایی که سابقه کمتری از این دارند هم منظم تر از این نمایشگاه هستند.

  ۷ – گروه ورزشی مهر در گزارشی به شفاف سازی مالی، اجاره غرفه ها و درامدها و هزینه های این نمایشگاه خواهد پرداخت تا مشخص شود نقش وزارت ورزش در این درآمدها چیست و چه میزان از آن به جیب برگزار کنندگان می رود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.