• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ظرفیت های علمی ایران می تواند پشتوانه خوبی برای اقلیم کردستان عراق باشد
  کد خبر : 2042092

  ظرفیت های علمی ایران می تواند پشتوانه خوبی برای اقلیم کردستان عراق باشد

  ظرفیت های علمی ایران می تواند پشتوانه خوبی برای اقلیم کردستان عراق باشدReviewed by on Sep 5Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا از روابط عمومی دانشگاه کردستان، وریا محمد شامگاه دوشنبه در نشست هم اندیشی با اعضای هیات علمی دانشگاه شهر رانیه (راپرین) عراق با هیات رئیسه دانشگاه کردستان در سنندج افزود:…

  ظرفیت های علمی ایران می تواند پشتوانه خوبی برای اقلیم کردستان عراق باشدReviewed by on Sep 5Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا از روابط عمومی دانشگاه کردستان، وریا محمد شامگاه دوشنبه در نشست هم اندیشی با اعضای هیات علمی دانشگاه شهر رانیه (راپرین) عراق با هیات رئیسه دانشگاه کردستان در سنندج افزود: حوزه دانشگاهی باید پیش قدم توسعه روابط دو جانبه باشد.
  وی با بیان اینکه شرایط منطقه خاورمیانه بیش از پیش نیازمند همگرایی نخبگان و روشنفکران برای دستیابی به صلح است، اظهار کرد: ظرفیت های خود را برای برگزاری برنامه های مشترک در اختیار دانشگاه کردستان قرار می دهیم.

  ** دانشگاه کردستان آماده پذیرش دانشجویان اقلیم کردستان است
  رئیس دانشگاه کردستان نیز در این نشست گفت: پذیرش دانشجویان دانشگاه های اقلیم کردستان بر اساس تفاهم نامه های همکاری امضا شده میان طرفین در دانشگاه کردستان امکان پذیر است.
  فردین اخلاقیان با اشاره به اهمیت توسعه دیپلماسی علمی و دانشگاهی در توسعه جوامع تاکید کرد: کردستان ایران و عراق در راستای برخورداری از فرهنگ های مشترک نیازمند گسترش ارتباطات بویژه در حوزه علمی هستند.
  به گفته وی، باید از ظرفیت های دو طرف در جهت کمک به رشد کمی و کیفی دانش و علوم مختلف استفاده کرد.
  رئیس دانشگاه کردستان با بیان اینکه مهمترین وظیفه دانشگاه تببین مسیر توسعه و تولید دانش است، افزود: باید به سوی اجرای برنامه های کاربردی در راستای بهبود کیفیت زندگی پیش برویم.
  وی با اشاره به اعلام آمادگی دانشگاه کردستان برای پذیرایی از دانشجویان دانشگاه های اقلیم یادآور شد: امکانات رفاهی و تسهیلات ویژه ای برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده و این ظرفیت ها در راستای گسترش ارتباطات علمی بکارگیری می شوند.
  اخلاقیان در زمینه ارتباطات میان اساتید دو دانشگاه نیز گفت: دانشگاه کردستان آمادگی دارد از پروژه های مشترک اساتید دانشگاه های ایران و اقلیم بخصوص در حوزه پژوهش حمایت کند.
  طرفین در این نشست بر اجرای بندهای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه راپرین و دانشگاه کردستان تاکید کردند.
  برگزاری کنفرانس مشترک علمی، حضور دانشجویان اقلیم برای تحصیل در دانشگاه کردستان، تسهیل در استفاده از امکانات رفاهی و نیز تبادل استاد از دیگر مواردی بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
  دانشگاه کردستان در سال ۱۳۵۵ کار خود را با عنوان دانشسرای عالی سنندج وابسته به دانشگاه تربیت معلم تهران آغاز و در سال ۱۳۷۰ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران، این مرکز آموزش عالی را با عنوان دانشگاه کردستان معرفی کرد.
  این دانشگاه هم اکنون دارای بیش از ۱۷۰ رشته شامل ۵۱ رشته کارشناسی، ۹۱ رشته کارشناسی ارشد و ۲۹ رشته دکتری است و در هفت دانشکده با بیش از ۳۰۰ عضو هیئت علمی به بیش از ۱۰ هزار دانشجو خدمات تحصیلی ارایه می کند.
  علوم انسانی و اجتماعی، ادبیات و زبان های خارجی، مهندسی،هنر و معماری، علوم پایه و منابع طبیعی هفت دانشکده این دانشگاه است.
  دریافت کننده: افسانه گلباغی ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
  ۷۳۴۸/۹۱۰۲

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.