• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » عدم حمایت دولت از تخصیص کالاهای یارانه ای/ سود بالای تسهیلات بانکی مهمترین مشکل شرکت های تعاونی
  کد خبر : 2042002

  عدم حمایت دولت از تخصیص کالاهای یارانه ای/ سود بالای تسهیلات بانکی مهمترین مشکل شرکت های تعاونی

  عدم حمایت دولت از تخصیص کالاهای یارانه ای/ سود بالای تسهیلات بانکی مهمترین مشکل شرکت های تعاونیReviewed by on Sep 4Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از سفیر افلاک، تعاونی ها، واحدهای کوچک اقتصادی ویژه ای هستند که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم، در تولید ملی،…

  عدم حمایت دولت از تخصیص کالاهای یارانه ای/ سود بالای تسهیلات بانکی مهمترین مشکل شرکت های تعاونیReviewed by on Sep 4Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از سفیر افلاک، تعاونی ها، واحدهای کوچک اقتصادی ویژه ای هستند که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم، در تولید ملی، کارآفرینی و جذب نیروی کار، با افراد جامعه مشارکت می کنند و غالبا مالکیت مستقلی دارند. در واقع، تعاونی ها، سازمان هایی مردمی هستند که از سوی خود اعضا و با اختیار کامل آنها تشکیل و منطبق با اصول بین المللی تعاون اداره می شوند.

   

  از آنجا که تعاونی ها در فرآیند رشد و تعالی اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی جامعه تأثیر بسزایی دارند، در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به صورت گسترده به آن پرداخته شده است. اصل ۴۴ مهم ترین اصلی است که در قانون اساسی در مورد تعاونی ها آمده است که در آن به طور مشخص تعاون را یکی از بخش های سه گانه نظام اقتصادی جمهوری اسلامی ایران معرفی می کند.

   

  بر اساس این ماده، نظام اقتصاد ایران بر سه بخش دولتی، تعاونی و خصوصی با برنامه ریزی منظم و درست استوار است. به طور خلاصه تعاونی ها از بُعد اقتصادی به عدالت، از نظر سیاسی به آزادی و از دیدگاه فرهنگی به ارزش های اخلاقی و دینی توجه دارند و بهترین جلوگاه پیوند مناسب میان اقتصاد، فرهنگ و سیاست شمرده می شوند.

   

  به مناسبت ۱۳ شهریور روز جهانی تعاون به سراغ تنی چند از تعاونگران موفق استان لرستان رفتیم تا رمز موفقیت و همچنین مشکلات این قشر پرتلاش را جویا شویم.

   

  تعاونی های برتر

   

  ایرج پولادوند مدیرعامل شرکت تعاونی مصرف فرهنگیان دورود در گفتگو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: این تعاونی از سال ۱۳۶۳ ثبت رسمی شده اما بنده ۹ سال است که مدیرعامل آن هستم.

   

  وی اول لطف خداوند سپس همت دوستان و کار تیمی و خرد جمعی ای که بر مجموعه ما حاکم است را رمز موفقیت این شرکت تعاونی دانست و افزود: ما این مجموعه را با ۷۰ میلیون تومان بدهی تحویل گرفتیم و اکنون سرمایه شرکت و سهام فرهنگیان میلیاردی شده و تعاونی ویژه ملی نیز هستیم که برای مردم استان جای بسی افتخار است.

   

  مدیرعامل شرکت تعاونی مصرف فرهنگیان دورود با بیان اینکه مالیات ارزش افزوده مهمترین مشکلی است که کمر تعاونی ها را خم کرده است، ادامه داد: عدم حمایت دولت از تخصیص کالاهای یارانه ای، قرار ندادن نیروهای مامور در اختیار تعاونی ها و بهره بالای وام هایی که به تعاونی ها می دهند دیگر مشکلات تعاونی ها هستند.

   

  پولادوند با اشاره به اینکه شرکت های تعاونی می توانند بسیار موفق عمل کنند اما متاسفانه مورد نامهربانی قرار گرفته اند، تصریح کرد: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری در رابطه با رعایت تمام بندهای اصل ۴۴ قانون اساسی، می طلبد که دولتمردان ما نوع نگرش خود نسبت به بخش تعاونی را عوض کرده و بهای بیشتری به آنها بدهند که به طور قطع در رفع بیکاری در استان محروم ما تاثیرگذار خواهند بود.

   

  وی بر لزوم خرید کالای ایرانی توسط مردم تاکید کرد و افزود: مردم ما باید مانند مردم کشور چین عِرق ملی داشته و کالای کشور خود را مصرف کنند و فقط در این صورت است که تولید رونق یافته و در پی آن اشتغال برای جوانان ایجاد می شود.

   

  محب تجددفر نایب رییس شرکت فرش تعاونی شکارگاه زاگرس لرستان نیز در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در سال ۸۹ توانستیم به عنوان شرکت تعاونی برتر کشور بین ۱۶۰ هزار شرکت تعاونی انتخاب شویم و سال های ۸۹، ۹۰، ۹۱ و ۹۲ به صورت پیاپی به عنوان کارآفرین برتر در کشور معرفی شدیم.

   

  وی اختراعات، نوع آوری و اشتغالزایی بیش از دو هزار و ۵۰۰ نفری را از عوامل موفقیت این شرکت دانست و عنوان کرد: تیراژ بالای فرش در متراژهای متنوع و مدنظر قرار دادن بازار هدف نیز از دلایل پیشرفت این شرکت است.

   

  فرش دستباف

   

  نایب رییس شرکت فرش تعاونی شکارگاه زاگرس لرستان با بیان اینکه این شرکت طی سالجاری به عنوان شرکت تعاونی برتر ملی معرفی شده است، ادامه داد: با توجه به اینکه فرش دستباف حرف اول صادرات غیرنفتی کشور را دارد و تمام دنیا ایران را به نام فرش می شناسند، توانستیم در این زمینه و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری که در رابطه با اشتغال و تولید بود گامی برداشته باشیم.

   

  تجددفر تصریح کرد: سود بالایی که بانک ها برای تسهیلات تعاونگران اخذ می کنند از مهمترین مشکلات شرکت های تعاونی است.

   

  محمد بوربور مدیرعامل شرکت تعاونی صنایع دستی ماندگار در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: عضو جامعه هنرمندان کشور و صاحب سبک هنر سوخت و تراش روی چرم و پوست هستم که از سال ۸۵ فعالیت خود را عرصه صنایع دستی آغاز کردم.

   

  وی با بیان اینکه بدون دریافت هیچگونه تسهیلاتی اشتغالزایی کردیم، عنوان کرد: همکاری و اتحاد در کارهای گروهی مهمترین عاملی است که در بخش تعامل و کار در کشور ما خلا آن احساس می شود.

   

  مدیرعامل شرکت تعاونی صنایع دستی ماندگار ادامه داد: تعامل دانشگاه و بنگاه های اقتصادی در کشور ما به فعل نرسیده و نیز استفاده نکردن از پتانسیل جوانان از دیگر مشکلات کار تعاونی است بنده بعنوان شخصی که ۲۸ سال سن داشته و سابقه ۱۴ سال کار در این زمینه را دارم بعنوان یک جوان با مشکلات متعددی روبرو شده ام.

   

  بوربور با بیان اینکه عمل کردن به صحبت های بزرگ خانواده و جامعه در هر زمان مفید است، تصریح کرد: برای به نتیجه رسیدن در کارها چیزی که در حال حاضر برای من حائز اهمیت است سخنان رهبر انقلاب است و به همه دوستان و همکاران خودم پیشنهاد می کنم به سخنان رهبر انقلاب گوش کنند و با عمل کردن به این سخنان به پول های خوب می رسند.

   

  شرکت تعاونی

   

  وی افزود: سخنان رهبر انقلاب در رابطه با تعامل دانشگاه و بنگاه های اقتصادی و صادرات غیرنفتی را بنده گوش کرده و عمل کردم و از این طریق پول به دست آورده و درآمد کسب کردم.

   

  مدیرعامل شرکت تعاونی صنایع دستی ماندگار خاطرنشان کرد: توجه و عمل کردن به سخنان ایشان چه در زندگی شخصی و چه در زندگی اقتصادی بازدهی خوبی خواهد داشت.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.