• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » کارخانه های آلاینده قم به مکانی دورتر از شهر منتقل شوند
  کد خبر : 2041994

  کارخانه های آلاینده قم به مکانی دورتر از شهر منتقل شوند

  کارخانه های آلاینده قم به مکانی دورتر از شهر منتقل شوندReviewed by on Sep 4Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنور در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به مشکلات قم، اظهار داشت: قم دارای مشکلات اختصاصی هست که با استان های…

  کارخانه های آلاینده قم به مکانی دورتر از شهر منتقل شوندReviewed by on Sep 4Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنور در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به مشکلات قم، اظهار داشت: قم دارای مشکلات اختصاصی هست که با استان های دیگر متفاوت می باشد.

  وی ادامه داد: یکی از این مشکلات آب و هوای قم است که در زمینه هوا اقدام مؤثری نمی توانیم انجام دهیم اما در مسئله آب سال های قبل اقدامات خوبی مانند ساخت سد کوچری، سد ۱۵خرداد و حل مشکل انتقال آب به قم صورت گرفته است.

  نماینده مردم قم در مجلس با اشاره به اینکه در حال حاضر در بحث انتقال آب به قم مشکل داریم، گفت: باید در بحث تسویه آب توان خود را افزایش دهیم و از طرفی هم حقابه های قم را تأمین کنیم.

  وی در ادامه اضافه کرد: در حال حاضر آبی که به نام قم از سرشاخه های دز جدا شده و به قم اختصاص داده شده است در مسیر رسیدن به قم دیگران غیر متعارف و فراتر از حق خود از آن برداشت می کنند در حالی که آب شرب و کشاورزی قم به آن نیاز دارد.

  حجت الاسلام ذوالنور افزود: باید این مشکل به طور کامل پیگیری و رفع شود تا دیگر شاهد دبه به دست بودن شهروندان نباشیم و برخی از مشکلات دیگر آن‌ها کمتر شود.

  وی با اشاره به هوای قم، بیان داشت: هوای قم قابل تأمین از مکان دیگری نیست ولی باید تلاش کنیم تا اقداماتی که با محیط زیست قم سازگاری ندارد رخ ندهد که در این مسئله اقداماتی شده و کنترل می شود که اتفاق نیفتد.

  رئیس کمیته هسته ای مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی کارخانه های آلاینده در اطراف قم، گفت: برخی از کارخانه های آلاینده از گذشته در اطراف قم بوده است به عنوان مثال واحدهای ذوب و یا بازیافت باطری های اسقاطی که سرب می باشد که این مسئله برای قم و مردم قم مضر می باشد.

  کارخانه های آلاینده زیست محیطی قم به مکان دورمنتقل شوند

  وی ادامه داد: این کارخانه ها باید محدود و مکان کارخانه به دور از شهر منتقل شود و همچنین امروز اگر می خواهیم اجازه ایجاد صنعت جدیدی را بدهیم باید با وضعیت محیط زیست قم سازگاری داشته باشد.

  حجت الاسلام ذوالنور اضافه کرد: شغل مردم اطراف قم دامداری و کشاورزی می باشد که آن‌ها برای آب شرب خود با مشکل روبرو هستند حال چه برسد به آب برای کشاورزی و دامداری.

  وی با اشاره به اینکه باید بحث کشاورزی را رونق دهیم، گفت: در حال پیگیری برای حل مشکل صادرات محصولات استان به خارج از استان و خارج از کشور هستیم تا این مسئله آسان تر شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.