• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی خراسان رضوی اختصاص یافت
  کد خبر : 2041957

  ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی خراسان رضوی اختصاص یافت

  ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی خراسان رضوی اختصاص یافتReviewed by on Sep 4Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، علیرضا رشیدیان عصر امروز در نشست شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی اظهار داشت:۲۵۰  میلیارد ریال تسهیلات دارای یارانه به بخش‌های تولیدی این استان اختصاص یافته که ۱۰۰ میلیارد…

  ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی خراسان رضوی اختصاص یافتReviewed by on Sep 4Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، علیرضا رشیدیان عصر امروز در نشست شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی اظهار داشت:۲۵۰  میلیارد ریال تسهیلات دارای یارانه به بخش‌های تولیدی این استان اختصاص یافته که ۱۰۰ میلیارد ریال آن به حساب سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان واریز شده است.این مبلغ برای کمک‌های فنی و اعتباری به واحدهای کشاورزی، ساختمان، صنعت، معدن، تجارت و خدمات پرداخت می‌شود.

  وی افزود: تسهیلات مزبور که به واحدهای نیازمند نقدینگی اختصاص می‌یابد، مطابق آئین نامه تنظیم شده توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شهرهای برخوردار با سه درصد یارانه و در مناطق روستایی و کمتر برخوردار با پنج درصد یارانه پرداخت می‌شود.

  استاندار خراسان رضوی گفت:  نزدیک شدن نرخ سود بانکی به نرخ تورم به نفع اقتصاد کشور است و در تمام دنیا و اقتصاد های توسعه یافته، نرخ سود تسهیلات حدود چهار تا چهار و نیم درصد است.

  رشیدیان با اشاره به ابلاغ مصوبات بانک مرکزی در زمینه تعدیل نرخ سود بانکی افزود: باید کوشید فرهنگ اشتغال به کار تحکیم شود و سیاست‌های مشوق بیکاری کنار گذاشته و نرخ سود بانک‌ها هم معقول و متعارف شود.

  وی اظهار کرد: با کاهش و حل مشکلات اقتصادی، بسیاری از مشکلات اجتماعی نظیر طلاق نیز کاهش می‌یابد.به عنوان مثال در سال ۱۳۹۲ رتبه نخست طلاق در کشور به خراسان رضوی اختصاص داشت و نرخ خالص اشتغال در این استان یک میلیون و ۸۳۰ هزار بود که در سال ۹۳ جلو تداوم کاهش نرخ اشتغال گرفته شد.

  استاندار خراسان رضوی افزود: در سال ۱۳۹۴ حدود ۳۶ هزار اشتغال خالص ایجاد شد و رتبه استان در طلاق از رتبه نخست کشور به رتبه سوم رسید و سرانجام در سال گذشته این رقم به ۱۰۰ هزار اشتغال خالص رسید و رتبه استان در طلاق نیز به رتبه هشتم کشور کاهش یافت.این آمار نشان می‌دهد که توجه به اشتغال و تولید می‌تواند به کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق منجر شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.