• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » تعاونی‌های دهیاری فاقد طرح اقتصادی جدید، منحل می‌شوند
  کد خبر : 2041893

  تعاونی‌های دهیاری فاقد طرح اقتصادی جدید، منحل می‌شوند

  تعاونی‌های دهیاری فاقد طرح اقتصادی جدید، منحل می‌شوندReviewed by on Sep 4Rating: ‌به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار ایسنا ، عبدالله حسینی در همایش روستاتعاون که شب گذشته، ۱۲ شهریورماه در محل سالن همایش‌های اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: هر تعاونی دهیاری که تا پایان…

  تعاونی‌های دهیاری فاقد طرح اقتصادی جدید، منحل می‌شوندReviewed by on Sep 4Rating:

  ‌به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار ایسنا ، عبدالله حسینی در همایش روستاتعاون که شب گذشته، ۱۲ شهریورماه در محل سالن همایش‌های اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: هر تعاونی دهیاری که تا پایان سال یک طرح اقتصادی جدید ارایه ندهد با همکاری اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی منحل خواهد شد.

  وی افزود: تا به حال در بحث عمران روستاها کارهای زیادی انجام شده، اما تاکنون در زمینه کمک به اقتصاد و معیشت روستاها اقدامی انجام نشده است و باید به این مساله توجه شود.

  مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری خوزستان تصریح کرد: مهمترین ایرادی که به تعاونی‌های دهیاری وارد است، اجرا نشدن دقیق مفاد اساسنامه توسط این تعاونی‌ها است.

  حسینی ادامه داد: اساسنامه در حقیقت الگوی کاری تعاونی‌های دهیاری است و این ایراد هم به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان متولی بخش تعاونی وارد است که به خوبی نتوانسته ضرورت موضوع را به تعاونی‌های دهیاری توضیح دهد. همچنین تعاونی‌های دهیاری نیز برای این موضوع وقت نگذاشته و به آن اهمیت نداده‌اند.

  وی با بیان این‌که حلقه مفقوده در این میان موضوع آموزش است، عنوان کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید دوره‌های آموزشی عمومی و تخصصی را در زمینه قوانین و مقررات و نیز دوره‌های خلاقیت و کارآفرینی ویژه مدیران عامل تعاونی‌های دهیاری‌ها برگزار کند.

  مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری خوزستان گفت: اگر در روستایی فضای آموزشی مناسب نداریم، اگر راه روستایی نداریم، اگر بهداشت و کشاورزی روستایی ضعیف است به مسئولان بر می‌گردد، زیرا ما در قبال مردم روستاها مسئول هستیم.

  حسینی با اشاره به این‌که محور اقتصاد روستاها بر پایه کشاورزی است، گفت: مدیرانی که به بحث کشاورزی دقت نکنند و فقط پول را از یک بخش بگیرند و به بخش دیگر بدهند، در حقیقت فقط واسطه‌گر هستند و کار مدیریت را در خصوص تعاونی‌های دهیاری اعمال نمی‌کنند.

  وی با بیان این‌که امسال بحث تغییر رویکرد تعاونی‌های دهیاری را به سمت وظایف ذاتی‌شان دنبال می‌کنیم، عنوان کرد: تعاونی‌های دهیاری اگر خوب عمل کنند، برای مناطق روستایی یک ظرفیت هستند.

  مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری خوزستان با اشاره به وجود دو مرز زمینی مشترک با کشور عراق، گفت:‌ از این فرصت به خوبی استفاده نشده و تنها فقط ۱۰ درصد از صادرات به کشور عراق مربوط به استان خوزستان است. مرز عراق یک ظرفیت است و باید در این موضوع ورود و تولیدات بومی روستاها را به منظور صادرات معرفی و ارایه کرد.

  حسینی خاطرنشان کرد: اگر تعاونی‌های دهیاری در اجرای اساسنامه خود به خوبی عمل کنند یک تحول جدی در بحث اشتغال و اقتصاد روستا اتفاق می‌افتد.

  انتهای پیام

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.