• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » لطفا ما را با نگاه خودتان قضاوت نکنید/ کسانی معلول اند که افکارمعیوب دارند!!
  کد خبر : 2041781

  لطفا ما را با نگاه خودتان قضاوت نکنید/ کسانی معلول اند که افکارمعیوب دارند!!

  لطفا ما را با نگاه خودتان قضاوت نکنید/ کسانی معلول اند که افکارمعیوب دارند!!Reviewed by on Sep 4Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از بشاگرد نیوز، قربانیان قصور پزشکی بشاگرد در گذشته بسیار زیادند. کودکان معصوم و مردم ساده دل آن زمان که به دلیل نبود امکانات،…

  لطفا ما را با نگاه خودتان قضاوت نکنید/ کسانی معلول اند که افکارمعیوب دارند!!Reviewed by on Sep 4Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از بشاگرد نیوز، قربانیان قصور پزشکی بشاگرد در گذشته بسیار زیادند. کودکان معصوم و مردم ساده دل آن زمان که به دلیل نبود امکانات، کاربلد نبودن پزشکان اعزامی و یا شاید مهم نبودن جان این مردم محروم برای آن پزشکان، توانایی راه رفتن خود را از دست داده و زمین گیر شده اند.

  به نقل از شاهدان عینی که نمی خواستند نامشان فاش شود اکثر پزشکان اعزامی در دهه شصت به این منطقه که مأموریتشان تزریق آمپول فلج اطفال بود، بدون هیچ گونه کنترل بهداشتی، تزریق را برای تمام کودکان را با یک سرنگ انجام می دادند که این نمونه ای از بی توجهی های پزشکان اعزامی در آن دوران است.

  اکنون پس از گذشت سالها، ثمره آن بی توجهی ها جوانان دهه شصت بشاگرد هستند که در راه رفتن، مشکل پیدا کرده اند.

  اما این مشکلات دلیل بر خنثی شدن انسان نمی شود و آنان که فعل خواستن را در خود صرف کرده اند به موفقیت های بسیاری رسیده اند.

  اسماعیل شهدادی، جوان بشاگردی و دبیر هئیت ورزش های جانبازان و معلولین میناب و رئیس انجمن بدمینتون معلولین استان یکی از کودکان آن دوره است که بر اثر اشتباهات پزشکی قدرت راه رفتن را از دست داد.

  درخصوص علت معلولیت خود توضیح دهید؟

  به علت بیماری که در دو سالگی داشتم به پزشک مراجعه کردم که بر اثر تزریق اشتباه توسط افراد غیر حرفه ای از ناحیه پا دچار معلولیت شدم.

  در حال حاضر چه فعالیت هایی انجام می دهید؟

  بیشتر در حوزه ورزش و هنر فعالیت می کنم و درکنار آن کم وبیش به فعالیت های اجتماعی هم مشغول هستم.

  از فعالیت های ورزشی خود بیشتر بگویید؟

  در حال حاضر دبیر هئیت ورزش های جانبازان ومعلولین شهرستان میناب و رئیس انجمن بدمینتون معلولین استان هستم همچنین تجربه هایی درزمینه سرپرستی تیم های مختلف ورزشی معلولین درسطح کشوری دارم که مهمترین آن سرپرست تیم والیبال نشسته استان درچندسال اخیراست.

  معلولیت محدودیت است؟

  به هیچ عنوان؛ به نظر بنده تا زمانی که افراد افکاری سالم و اراده قوی داشته باشند موفق خواهند بود و ساده تر بگویم معلولیت داشتن جسم نقص نیست بلکه کسانی معلول اند که افکارمعیوب دارند.

  فکر می کنید اگر معلول نبودید به این موفقیت ها می رسیدید؟

  خیر؛ خدا گر ز حکمت ببند دری، به رحمت گشاید در دیگری؛ این سخن واقعا در زندگی من به حقیقت تبدیل شد.

  من از لحاظ جسمی دچار معلولیت شدم ولی به واسطه همین محدودیت درهای پیشرفت و لطف خدا به رویم گشوده شدکه باید قدر دان آن باشم.

  تأثیر معلولیت بر نگاهتان به زندگی چه بود؟

  باعث شد زندگی را از زوایای دیگری هم تجربه کنم و قوی تر، با اراده بیشتر پس از هر بار زمین خوردن دوباره برخیزم.
  کمبود امکانات و نداشتن فراغت مناسب درمنطقه بشاگرد باعث می شود جوانان سرگرم تفریحات کاذب و پوچ شوند اما معلولیت باعث شد به سمت استعداد هایم حرکت کنم و از طریق آن خود را به جامعه ام معرفی کنم.

  به نظر شما معلولان در زندگی کاری و شخصی خود با چه مشکلاتی روبه رو هستند؟

  مهم ترین مشکلی معلولان، عدم توجه واعتماد مسئولان به توانایی های ما است.هرچند قوانین خوبی برای بهبود کیفیت زندگی معلولان نوشته شده است اما متاسفانه حرکتی در جهت انجام این قوانین دیده نمی شود و بیشتر درحد شعارباقی می ماند.

  البته گاهی اوقات با قوانینی هم مواجه می شویم که نه تنها برای فرد معلول هیچ جنبه مثبتی ندارد بلکه مانند یک سد فولادی باعث نابودی استعداد و توانایی این قشر می شوند.

  چه کسانی یا عواملی تأثیر در موفقیت های شما داشته اند؟

  من برای رسیدن به موقعیت امروزم سختی های بسیار زیادی کشیدم که مدیون خدا، دعای مادرم و اراده خود هستم که پس از هر بار زمین خوردن، نا امید نشدم.

  یک تشکر ویژه هم از دکتراحمد مرادی و آقای کامجو ریاست و دبیر هئیت ورزش های جانبازان و معلولین استان هرمزگان دارم که موفقیت و جایگاه ورزشی ام را مدیون این دو بزرگوار هستم.

  جایگاه ورزش معلولین در بشاگرد چگونه است؟

  متأسفانه در شهرستان بشاگرد عملا ورزش معلولین وجود ندارد که انتظار می رود مسئولان ارشد شهرستان بستری فراهم کنند تا زمینه فعالیت این قشر در آن منطقه فراهم شود.

  بنده هم آمادگی خود وهئیت استان برای راه اندازی ورزش معلولان در بشاگرد را اعلام می کنم و امیدوارم مسئولان بشاگرد نیز همکاری لازم را داشته باشند.

  چه صحبتی با مسئولان دارید؟

  مسئولان عزیز ما وجود داریم، توانایی داریم، اراده داریم و از پس کارهایی برمی آییم که شاید در تصور شما نه گنجد؛ لطفا ما را از نگاه خود نبینید و به جای ما در مورد توانایی هایمان تصمیم نگیرید.

  صحبت پایانی با جوانان بشاگردی داشته باشید؟

  دوستان عزیز بشاگردیم، من هم روزی مثل شما در روستای خودم زندگی می کردم و نبود امکانات و محرومیت را با تما م وجود لمس کردم اما با توکل به خدا از دل تمام نبودنها ازپس مشکلات تا حدودی بر آمدم.

  قطعا شما تواناتر و با اراده تر از بنده هستید، یک یاعلی بگویید و از همین امروز در هر زمینه ایی که احساس می کنید استعداد دارید با اراده پیش بروید.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.