• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » نقش علما و فتوای جهاد در پیروزی های ملت عراق تعیین کننده بود
  کد خبر : 2041598

  نقش علما و فتوای جهاد در پیروزی های ملت عراق تعیین کننده بود

  نقش علما و فتوای جهاد در پیروزی های ملت عراق تعیین کننده بودReviewed by on Sep 3Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، آیت الله هاشمی شاهرودی، صبح امروز در دیدار عمار حکیم، رئیس ائتلاف ملی عراق گفت: نقش علما، حوزه های علمیه و فتوای جهاد مرجعیت شیعه و نیز حمایتهای جمهوری…

  نقش علما و فتوای جهاد در پیروزی های ملت عراق تعیین کننده بودReviewed by on Sep 3Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، آیت الله هاشمی شاهرودی، صبح امروز در دیدار عمار حکیم، رئیس ائتلاف ملی عراق گفت: نقش علما، حوزه های علمیه و فتوای جهاد مرجعیت شیعه و نیز حمایتهای جمهوری اسلامی ایران در پیروزی های اخیر ملت عراق در برابر داعش بسیار برجسته و تعیین کننده بوده است.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در جریان جهاد علیه داعش، دینداری و انگیزه توجه به مسائل دینی در مردم تقویت شده است. عراق کشوری قدرتمند  است؛ ما قدردان پیروزی ها و فداکاری های ملت عراق هستیم و نباید اجازه داد قضایای سیاسی و اختلافات احتمالی سیاستمداران  بر روحیه مردم تأثیر سلبی بگذارد؛ به همین جهت باید خدمات و پیشرفت های انجام شده برای مردم تبیین شود

  آیت الله هاشمی شاهرودی همچنین افزود: پیروزی در جنگ علیه داعش یک نعمت الهی است؛ چنان که تشکیل حشد الشعبی  و فتوای جهاد علمای شیعه نعمتی بزرگ بود.

  در این دیدار که با حضور دکتر محسن رضایی برگزار شد، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: شرایط امروز عراق شبیه  به وضعیت ایران بعد از پایان جنگ است؛ چرا که  مسأله امنیت رو به بهبود گذاشته است و باید با خدمت رسانی به مردم، مسأله شناسی راهبردی و همبستگی ملی به سوی آینده حرکت کرد.

  دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام با تأکید بر این مطلب که در شرایط کنونی، مسأله امنیت در عراق رو به بهبود خواهد نهاد، ادامه داد: خطر و تهدید  جنگ داخلی در عراق رفع شده،  امنیت داخلی نیز رو به بهبود خواهد گذاشت و با پیروزی مقتدرانه ملت عراق پیش بینی می شود که حوادث تروریستی کاهش خواهد یافت. از این رو  ذهن ملت عراق به ویژه شیعیان نباید معطوف به گذشته بماند؛ بلکه باید به ساختن عراق بپردازند؛ زیرا مسائل عراق آینده با دیروز تفاوت های   اساسی دارد.

  محسن رضایی همچنین وحدت شیعیان را با اهمیت خواند و ادامه داد: برای دستیابی به این وحدت،  نیازمند رسیدن به نگاه مشترک و درک راهبردی  از تهدیدها و فرصتهای آینده و تفاوت مسائل امروز با مسائل و شرایط دیروز هستیم.

  در این دیدار همچنین عمار حکیم، رئیس ائتلاف ملی عراق با خوش آمدگویی به آیت الله هاشمی شاهرودی و محسن رضایی، از حسن نظر، پیگیری ها و همراهی های مسؤولان ایرانی در قبال رویدادهای عراق قدردانی  کرد و به ارائه گزارشی از وضعیت سیاسی – اقتصادی عراق پرداخت.  

  عمار حکیم همچنین  آرزو کرد که  ملت  عراق با عبور از  دو تهدید تروریسم و مداخلات بیگانگان، بتواند نقش و سهم خود را در عزت و اقتدارجهان اسلام، بیش از پیش ایفا کند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.