• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » واشنگتن به دنبال سیاست هرج‌ومرج سازنده در منطقه است
  کد خبر : 2041581

  واشنگتن به دنبال سیاست هرج‌ومرج سازنده در منطقه است

  واشنگتن به دنبال سیاست هرج‌ومرج سازنده در منطقه استReviewed by on Sep 3Rating: «سیامک باقری»، عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه امام صادق (ع) و کارشناس روابط بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص سیاست اعمالی واشنگتن در منطقه ازجمله عراق، با اشاره به اینکه واشنگتن به دنبال سیاست هرج‌ومرج سازنده در منطقه است، بیان داشت:…

  واشنگتن به دنبال سیاست هرج‌ومرج سازنده در منطقه استReviewed by on Sep 3Rating:

  «سیامک باقری»، عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه امام صادق (ع) و کارشناس روابط بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص سیاست اعمالی واشنگتن در منطقه ازجمله عراق، با اشاره به اینکه واشنگتن به دنبال سیاست هرج‌ومرج سازنده در منطقه است، بیان داشت: دیپلماسی دفاعی جمهوری اسلامی ایران در منطقه با سفر سرلشکر باقری به ترکیه شروع شده است.

  وی با توجه به مواضع جمهوری اسلامی ایران در حوزه منطقه­‌ای گفت: مواضع منطقه‌­ای ایران ازجمله در خصوص عراق و بحث استقلال کردهای عراق شرایطی را در منطقه ایجاد کرد که آمریکایی‌ها احساس کردند که اگر در مقابل این سیاست قرار بگیرند، متزلزل خواهند شد.

  کارشناس روابط بین‌الملل با تأکید بر اینکه آمریکایی­ها با ادعای حمایت از یکپارچگی عراق به دنبال افزایش نفوذ خود در این کشور هستند، اشاره داشت: واشنگتن از دولت مرکزی عراق حمایت کرده و خواهان توقف بحث استقلال کردستان عراق شده است.

  وی با اشاره به سیاست واقعی واشنگتن در قبال همه­‌پرسی اقلیم کردستان عراق تأکید کرد: حمایت آمریکا از دولت مرکزی عراق یک سیاست اعلامی است. هراندازه‌ای که آشوب، هرج‌ومرج، بی‌سامانی و درگیری در منطقه افزایش یابد، آمریکایی‌ها و صهیونیست­ها می‌توانند از این موضوع بیشتر نفع ببرند.

  باقری با توجه به تلاش آمریکایی­ها برای گسترش هرج‌ومرج در منطقه گفت: آمریکایی­ها بر این باور هستند که دولت‌های مستقر اهداف آن‌ها را تأمین نخواهند کرد؛ لذا مادامی که اهداف واشنگتن در منطقه تأمین نشود، تلاش می­کند سیاست هرج‌ومرج سازنده در منطقه حاکم باشد.

  وی با تأکید بر اینکه واشنگتن به دنبال حفظ منافع خود در منطقه است، افزود: اساساً آمریکایی‌ها و تروریست‌ها بر این اعتقاد هستند که کشورهایی چون سوریه و عراق باید تجزیه شوند. آن­ها این کشورها را ازجمله کشورهای چالش­‌برانگیز در منطقه به‌حساب می­آورند. حتی آمریکایی­ها به دنبال تجزیه عربستان نیز هستند. چراکه کوچک‌سازی این کشورها اهداف بلندمدت آن‌ها را تأمین خواهد کرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.