• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » بنای تفکر غدیر بر تشکیل حکومت اسلامی است
  کد خبر : 2041547

  بنای تفکر غدیر بر تشکیل حکومت اسلامی است

  بنای تفکر غدیر بر تشکیل حکومت اسلامی استReviewed by on Sep 3Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی صبح یکشنبه در دیدار با روحانیون و ائمه مساجد کمالشهر با تأکید بر اینکه بنای تفکر غدیر بر تشکیل حکومت اسلامی است، اظهار کرد: داعش و تکفیر را برای…

  بنای تفکر غدیر بر تشکیل حکومت اسلامی استReviewed by on Sep 3Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی صبح یکشنبه در دیدار با روحانیون و ائمه مساجد کمالشهر با تأکید بر اینکه بنای تفکر غدیر بر تشکیل حکومت اسلامی است، اظهار کرد: داعش و تکفیر را برای مقابله با این تفکر ساختند تا فرهنگ اسلامی آن‌طور که در ایران پس از انقلاب گسترش یافت، جای دیگر گسترش نیابد.

  وی اضافه کرد: ما اکنون با شیعه سیاسی مواجهیم؛ اهل سنتی که امامت سیاسی و رهبری کنونی شیعه را پذیرفته‌اند، بیداری اسلامی هم‌ریشه در همین نگاه دارد.

  خطیب جمعه کرج با اشاره به اینکه روایات اسلامی، علما را امین خدا در امر دین معرفی می‌کنند و آن‌ها را وارثان انبیا و مرزبان دین معرفی می‌کنند؛ گفت: امروز یک حمله همه‌جانبه سیاسی، نظامی و اقتصادی متوجه کشور است که بیشترین تمرکز آن روی موضوع فرهنگ است.

  روحانیون باید از علوم و دانش‌های روز مطلع باشند

  نماینده ولی‌فقیه در استان البرز تأکید کرد: باظرافت تمام، به‌قدری سبک زندگی را تغییر داده‌اند که حتی در زندگی اهل علم نیز این تغییرات تا حدودی قابل‌مشاهده است.

  آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه دشمنان بازمان بندی و طرح مدون جلو می‌آیند، درحالی‌که ما در مقابل کم‌کاری داریم، شبهه شناسی نداریم در پاسخ به آن‌ها نیز ضعیف عمل می‌کنیم، گفت: مرزبان وظایفی را به عهده دارد؛ باید راه نفوذ و مقابله را بداند و مقابله کند، ماهم باید این‌گونه باشیم.

  وی تأکید کرد: وظیفه ما همان وظیفه انبیاست؛ که یکی از آن‌ها تعلیم کتاب و حکمت و تزکیه نفوس است که ما نیز باید ابتدا خودمان آگاه به کتاب بوده و عملاً اهل تزکیه باشیم.

  خطیب جمعه کرج بابیان اینکه روحانیون باید از علوم و دانش‌های روز مطلع باشند، گفت: فنّاوری با سرعت در حال پیشرفت است و اگر مطالعه دائمی وجود نداشته باشد، قطعا نمی توان بر جامعه اثر مثبت گذاشت.

  انقلابی بودن یعنی بی‌تفاوت نبودن

  نماینده ولی‌فقیه در استان البرز گفت: امروز فضای مجازی، مدیریت ذهنی افراد را به دست گرفته است و در مدتی کوتاه، جامعه را از سویی به‌سوی دیگر سیر می‌دهد، شبهات را در این فضا به‌سرعت گسترش می‌دهند و اگر با این فضا آشنا نباشیم، نمی‌توانیم با این امواج و هجمه‌ها مقابله کنیم.

  آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه مسائل فقهی مستحدثه، مسائل علمی و مسائلی ازاین‌دست نیز ایجاب می‌کند در همین زمان کوتاه موجود، خود را ازنظر علوم و اخلاق مسلح کنید تا بتوانید نیازهای جامعه را تأمین کنیم، گفت: وظیفه‌ی دیگر علما که از وظایف انبیاست، ظلم‌ستیزی و مبارزه با طاغوت و فساد است.

  وی با تأکید بر اینکه امروز حفظ دین، یک مبارزه است، گفت: نباید در مقابل مسائل بی‌تفاوت باشیم، رهبری هم این را از ما می‌خواهند، انقلابی بودن یعنی بی‌تفاوت نبودن و عمل به وظائف دینی و اجتماعی در تراز صحیح، باید این مهم در دستور کار همگان باشد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.