• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » دولت در ماجرای برجام پنهان‌کاری کرد/ اگر ابعاد برجام روشن می‌شد هیچ‌کس آن را نمی‌پذیرفت
  کد خبر : 2041341

  دولت در ماجرای برجام پنهان‌کاری کرد/ اگر ابعاد برجام روشن می‌شد هیچ‌کس آن را نمی‌پذیرفت

  دولت در ماجرای برجام پنهان‌کاری کرد/ اگر ابعاد برجام روشن می‌شد هیچ‌کس آن را نمی‌پذیرفتReviewed by on Sep 2Rating: حمیدرضا ترقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد با اشاره به اظهارات غربی‌ها مبنی بر لزوم بازدید از تأسیسات نظامی ایران، اظهار کرد: علت ‌اصلی ادعاهای زیاده خواهانه طرف غربی، همان‌طور که مقام معظم…

  دولت در ماجرای برجام پنهان‌کاری کرد/ اگر ابعاد برجام روشن می‌شد هیچ‌کس آن را نمی‌پذیرفتReviewed by on Sep 2Rating:

  حمیدرضا ترقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد با اشاره به اظهارات غربی‌ها مبنی بر لزوم بازدید از تأسیسات نظامی ایران، اظهار کرد: علت ‌اصلی ادعاهای زیاده خواهانه طرف غربی، همان‌طور که مقام معظم رهبری نیز به آن اشاره کردند، عجله‌ی تیم مذاکره‌کننده ایرانی در تنظیم متن  توافق برجام است.

  وی افزود: عجله کردن مذاکره‌کنندگان، مشورت نگرفتن از کارشناسان و صاحب‌نظران در این زمینه موجب شده عباراتی مبهم و قابل تفسیر در متن توافق هسته‌ای گنجانده شود که امکان سوءاستفاده غربی‌ها را فراهم می‌کند.

  خوش‌بینی به طرف غربی، دلیل بی‌توجهی به انتقادات

  عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه تصریح کرد: در هنگام تصویب برجام، کارشناسان و نخبگان نسبت به ایرادات این توافقنامه تذکر دادند، اما دولت به‌ واسطه خوش‌بینی به غربی‌ها به اظهارات آنان توجهی نکرد.

  وی ادامه داد: دولتمردان ما تصور می‌کردند طرف غربی قصد دارد به دولت کمک کند، در حالی‌ که وعده‌های طرف مقابل فریبی بیش نبود و آنان می‌خواستند با ایجاد خوش‌بینی در دولتمردان، اهداف خود را پیش ببرند.

  این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: دولت در ماجرای برجام مفاد این توافق را از مردم پنهان کرد، چراکه اگر ابعاد این مسئله برای مردم روشن می‌شد، هیچ‌کس حاضر به پذیرش آن نمی‌شد.

  وی توضیح داد: شاهد آن هستیم که در مذاکرات فقط مسائل هسته‌ای محدود نشده بلکه اسناد متعددی همزمان با برجام و به‌عنوان پیوست‌های این سند تصویب‌شده است که برای غربی‌ها برد محسوب می‌شود اما مشکلات متعددی را برای ما ایجاد کرده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.