• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » کردهای عراق یکی از مهمترین متحدان ایران به شمار می‌روند
  کد خبر : 2041299

  کردهای عراق یکی از مهمترین متحدان ایران به شمار می‌روند

  کردهای عراق یکی از مهمترین متحدان ایران به شمار می‌روندReviewed by on Sep 2Rating: به‌ گزارش خبرگزاری مهر، ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق در گفتگو با شکبه‌ خبری روداو فرا رسیدن عید سعید قربان را به‌ کردهای عراق تبریک گفت. وی در ادامه‌ سخنان خویش درباره‌ رفراندوم در اقلیم کردستان عراق گفت: نکته‌…

  کردهای عراق یکی از مهمترین متحدان ایران به شمار می‌روندReviewed by on Sep 2Rating:

  به‌ گزارش خبرگزاری مهر، ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق در گفتگو با شکبه‌ خبری روداو فرا رسیدن عید سعید قربان را به‌ کردهای عراق تبریک گفت.

  وی در ادامه‌ سخنان خویش درباره‌ رفراندوم در اقلیم کردستان عراق گفت: نکته‌ واضح و مبرهن این است که‌ جمهوری اسلامی ایران از قانون اساسی و عراق متحد پشتیبانی می کند.

  وی تاکید کرد: اقلیم کردستان و بغداد به‌ هرگونه‌ توافقی دست یابند ایران از آن تماما پشتیبانی خواهد کرد.

  سفیر ایران در عراق که‌ در حاشیه‌ نماز عید سعید قربان در یکی از حسینیه‌ های بغداد سخن می گفت، افزود: کردهای عراق یکی از بهترین متحدان و دوستان جمهوری اسلامی ایران به‌ درازای تاریخ بودند، ما به‌ آنان درود می فرستیم و آرزوی خوشبختی برای مردم اقلیم داریم و این عید سعید را هم به‌ همه‌ آنها تبریک می گوئیم.

  وی در در جواب به‌ این پرسش که‌ درباره‌ انتقال داعشی ها از مرز لبنان به‌ منطقه‌ دیرالزور چه‌ نظری دارید، گفت: هر دو کشور عراق و سوریه‌ روابطی حسنه‌ با یکدیگر دارند و هر دو هم گرفتار تروریست های داعش شدند، هر دو کشور هم سعی می کنند هر چه‌ زودتر مردمان کشور خویش را از چنگال این تروریست ها رها کنند. ایران مثل گذشته‌ از هر دو کشور سوریه‌ و عراق قویا پشتیبانی می کند و مردم خود این کشورها هم به‌ خوبی آگاه‌ اند که‌ چه‌ کسی از آنها دفاع کرده‌ است.

  ایرج مسجدی تاکید کرد: اینگونه‌ مباحث هیچ تاثیری بر فرایند آزادسازی مناطق تصرف شده‌ توسط داعش در سوریه‌ و عراق ندارد. نکته‌ مهم اینجاست که‌ ما باید تمامی همت خویش را متوجه‌ این مسئله‌ کنیم که‌ داعش هرچه‌ زودتر نابود و پاکسازی شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.