• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » جنگ علیه تروریسم تمام نشده/ زمان مرزبندی های مذهبی تمام شده است
  کد خبر : 2041279

  جنگ علیه تروریسم تمام نشده/ زمان مرزبندی های مذهبی تمام شده است

  جنگ علیه تروریسم تمام نشده/ زمان مرزبندی های مذهبی تمام شده استReviewed by on Sep 2Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، سید عمار الحکیم رهبر حزب میهنی حکمت عراق در بیانیه ای به مناسبت عید سعید قربان اعلام کرد که عید امسال را در حالی جشن می گیریم که توانستیم اراضی…

  جنگ علیه تروریسم تمام نشده/ زمان مرزبندی های مذهبی تمام شده استReviewed by on Sep 2Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، سید عمار الحکیم رهبر حزب میهنی حکمت عراق در بیانیه ای به مناسبت عید سعید قربان اعلام کرد که عید امسال را در حالی جشن می گیریم که توانستیم اراضی خود را که آلوده تروریسم شده بود آزاد کرده و بعد از اینکه توانستیم نبردی قهرمانانه با بدترین شکل تروریسم که تاریخ به خود دیده داشته باشیم، مردم مظلوم ما می توانند به شهرهای خود باز گردند.

  وی افزود: به عنوان یک ملت توانستیم اثبات کنیم که هرچقدر خنجر خیانت در بدن ما فرود برود باز هم شکست ناپذیر هستیم و مردان ما اگر رهبری شایسته و حمایت مناسبی نسیبشان شود مبارزان سرسختی هستند.

  سید حمار الحکیم گفت: فرزندان این ملت با شرافت جنگیده و در برابر دیدگاه جهان پیروز شدند، از ملت خود و از منطقه و جهان در برابر توفان تروریسم تکفیری شیطانی حمایت کردند و داستان قهرمانی ها و از ایثارگری هایی که نگاشته اند در طول سالها  شاهد و سندی بر شجاعت ارتش، پلیس، بسیج مردمی، پیشمرگه و صبر مردم ما خواهد بود.

  رهبر حزب میهنی حکمت عراق گفت وظیفه ملی ما ایجاب می کند که از نیروهای مسلح خود حمایت کرده و برای آنها همه ملزومات قدرت را فراهم کنیم تا حرکت به سوی پیروزی را ادامه دهند. شرایط اقتصادی کشور هرگونه که باشد از ساختن قدرت دفاعی و تقویت امکانات نظامی خود دست نمی کشیم تا این مردم از تهدیدهای تروریسم تکفیری به دور باشد و کشور بازوی قدرتمندی برای اجرای قانون و حمایت از وطن را داشته باشد.

  رئیس پیشین مجلس اعلای اسلامی عراق گفت که در نبرد علیه تروریسم به لطف خدا پیروز شده ایم اما جنگ هنوز به پایان نرسیده است و مجرمان هر زمانی که احساس کنند فرصت برای آنها مهیا شده تا افکار شیطانی خود برای  تضعیف قدرت و اراده ما را اجرا کنند، باز می گردند اما ما هوشیار و بیدار هستیم و به مسیر پیروزی ادامه خواهیم داد و با تکیه بر وحدت و همبستگی همه اراضی عراق را از وجود تروریسم پاک خواهیم کرد و باید از طریق حمایت از خانواده های شهدا به آنها ادای دین کنیم.

  وی در ادامه خطاب به مردم عراق گفت: ای عراقی های شری، ای فرزندان عزت و کرامت ،  حزب میهنی حکمت از دل واقعیتی که در جامعه حاکم است شکل گرفته است و به فکر آینده مردم عراق است و به اصول و ارزشهای اصیل پایبند است، با تکیه بر خداوند و با همت همگانی می توانیم از مرزهای نا امیدی و یاس عبور کرده و به امید و اطمینان به آینده برسیم.

  سید عمار الحکیم خطاب به اعضای حزبش هم گفت که نقش شما در این کشور فقط فعالیت سیاسی صرف نیست بلکه وظیفه دارید تا کشوری با عزت و کرامت بسازید تا مردم عراق به این وطن افتخار کنند. وی تأکید کرد که اعضای حزب مهینی حکمت با ایمان خود می توانند اعتماد مردم عراق را جلب کنند، این ایمان فقط بااخلاص در پیشگاه خدا و نزدیک شدن به مردم از طریق خدمت به آنها و رعایت حقوقشان ایجاد می شود و باید به رهنمود های مرجعیت اعلی خود که در آِت الله سید علی سیستانی تعریف می شود متعهد باشید و آنقدر که به کسب محبت و اعتماد مردم فکر می کنید به فکر پیروزی در انتخابات نباشید.

  وی همچنین تأکید کرد که رویکرد حزب میهنی حکمت در خصوص آینده عراق بر خروج از چارچوب های قدیمی در اداره امور کشور تکیه دارد و معتقد است تنها ملی گرایی بدون حذف جریان های مختلف می تواند عراق را به منزل امن برساند. عمار الحکیم گفت: لازم نیست تا همه در دولت حضور داشته باشند تا دولتی توافقی در خدمت سیاست به جای خدمت به عراق شکل بگیرد بلکه باید همه جریان های مختلف عراقی بر یک دیدگاه مشترک به اتفاق نظر برسند.

  حکیم گفت ما در عراق به جریان های میهنی نیاز داریم که از قومیت ها عبور کرده باشد و افزود: زمان مرز بندی و صف بندی های مذهبی، قومیتی و منطقه ای به پایان رسیده است و عراقی ها باید بدانند که مسئولیت همه مردم حفظ سلامت این کشور و مردمانش است تا بتواند رشد کند و این مسأله فقط با یک دولت میهنی مستحکم محقق می شود.

  وی با بیان اینکه توافق های سیاسی تا کنون موفق نبوده و کار سیاسی را گرفتار منافع شخصی و حزبی کرده است گفت که جریان میهنی حکمت به دنبال آن است تا پروژه ای اکثریت میهنی را به عنوان استراتژی سیاسی خود در مرحله آتی پیش ببرد و باید قلب های خود را در برابر همه جریان های ملی گرای عراقی باز کنیم.

  وی در خصوص همه پرسی کردستان و تلاش برای جدایی این منطقه از عراق گفت که عراق ما عراقی متحد است و قدرت و عزت و احترام مردم این کشور به عراق است که برای همه به اندازه کافی جا دارد، کردستان برای ما عزیز است و درست است که وطن حق یک ملت است اما این به این معنا نیست که عراق وطن مردم کُرد نیست بلکه هماهنگونه که این کشور وطن عرب ها، ترکمان ها، شبک ها، مسیحی ها، صابئیان  و ایزدی هاست وطن کُردها هم هست.

  الحکیم گفت: عراق فقط مرز اداری نیست بلکه این کشور تاریخ و تمدن در هم تنیده ای دارد و پیش از ملاحظات سیاسی باید واقعیت در هم تنیده اعراب و کُردها و دیگر قومیت های این کشور را در نظر بگیریم. کسی که فکر میکند جدایی همه مشکلات موجود را حل می کند در توهم به سر می برد زیرا مشکلات تقدیر همه کشورهاست چه کوچک باشند چه بزرگ.

  وی ادامه داد: ما در جریان میهنی حکمت به رابطه تاریخی و سرنوشت ساز خود با برادران کُرد افتخار میکنیم و اگر معتقدیم که اختلاف در یک مسأله به معنای اختلاف در اصل ارتباط موجود نیست و ما اطمینان داریم که برادرهای کُرد ما به اندازه ما نسبت به عراق احساس وظیفه می کنند و می توانیم با همکاری مشکلات را رفع کرده، در مقابل چالش ها ایستادگی کنیم و کشور را به سوی پیشرفت حرکت دهیم.

  عمار الحکیم که ریاست ائتلاف ملی یکپارچه عراق را هم بر عهده دارد تأکید کرد که از این فرصت استفاده کرده و به برادران خود در هیأت رهبری ائتلاف ملی یادآور شده که مدت ریاست او بر این دوره در شرف پایان است به همین دلیل از آنها می خواهد تا در اسرع وقت جایگزینی را انتخاب کنند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.