• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اروپایی‌ها براساس منافعشان از برجام حمایت جدی می‌کنند
  کد خبر : 2041200

  اروپایی‌ها براساس منافعشان از برجام حمایت جدی می‌کنند

  اروپایی‌ها براساس منافعشان از برجام حمایت جدی می‌کنندReviewed by on Sep 2Rating: مرتضی صفاری نطنری رئیس کمیته روابط خارجی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با بیان اینکه آمریکایی‌ها در شرایط فعلی نمی‌توانند علی‌رغم تمام توان مسئله‌ای را به ایران و حتی کشورهای دیگر تحمیل کنند، گفت: ما اکنون شرایط ویژه‌ای را…

  اروپایی‌ها براساس منافعشان از برجام حمایت جدی می‌کنندReviewed by on Sep 2Rating:

  وومرتضی صفاری نطنری رئیس کمیته روابط خارجی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با بیان اینکه آمریکایی‌ها در شرایط فعلی نمی‌توانند علی‌رغم تمام توان مسئله‌ای را به ایران و حتی کشورهای دیگر تحمیل کنند، گفت: ما اکنون شرایط ویژه‌ای را در اختیار داریم.

  صفاری‌نطنزی تاکید کرد: از یک سو با توجه به برجام تا حدودی مشکلات تحریم‌ها و فضاهای بسته از میان رفته و شرایط برای برقراری ارتباط در دنیا باز شده است.

  وی ادامه داد: از طرف دیگر آمریکایی‌ها شرایط خوبی با توجه به صحبت‌های غیرمنطقی و غیراصولی‌ که بیان می‌کنند در دنیا ندارند و تقریبا با اکثر قدرت‌های جهانی مانند چین، روسیه و حتی اروپایی‌ها دچار تنش و مشکل شده‌اند.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید براینکه اروپایی‌ها به خاطر منافعشان به صورت جدی از برجام حمایت می‌کنند، تصریح کرد: آنها علاقمندند به دلیل تعاریف منافع اقتصادی‌شان ارتباط خود را با ایران حفظ کنند و نمی‌خواهند به دلیل سیاست‌های نامعقول آمریکا این شرایط را از دست بدهند.

  ضرورت سیاست خارجی فعال در دستور کار دولت

  نماینده مردم نطنز با اشاره به اینکه دولت باید یک سیاست خارجی فعال را در دستور کار خود قرار دهد، اظهار داشت: وزارت امور خارجه در فاز اول باید مسائل و مشکلات خود را با کشورهای منطقه حل کرده و تا حدودی روابط خود را با کشورهای همسایه که دارای چالش است، تلطیف و تنش‌های داخلی در منطقه را به نوعی ساماندهی کند. 

  صفاری‌نطنزی در ادامه افزود: دولت در فاز بعد به دنبال منافع کشورمان در حوزه جذب سرمایه‌گذاری در مناطق دیگر باشد، باید تلاش بسیاری انجام دهیم تا نیاز و اولویت داخلی کشورمان در این زمینه تامین شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.