• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » چالش‌های اقتصاد کشور جدی است/ اشتغال، معیشت و رفاه مردم اولویت دولت دوازدهم باشد
  کد خبر : 2041023

  چالش‌های اقتصاد کشور جدی است/ اشتغال، معیشت و رفاه مردم اولویت دولت دوازدهم باشد

  چالش‌های اقتصاد کشور جدی است/ اشتغال، معیشت و رفاه مردم اولویت دولت دوازدهم باشدReviewed by on Sep 1Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ندای چناران، حجت‌الاسلام مظفر تاجی در خطبه‌های عید قربان چناران با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار طلاب استان تهران…

  چالش‌های اقتصاد کشور جدی است/ اشتغال، معیشت و رفاه مردم اولویت دولت دوازدهم باشدReviewed by on Sep 1Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ندای چناران، حجت‌الاسلام مظفر تاجی در خطبه‌های عید قربان چناران با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار طلاب استان تهران با ایشان اظهار داشت: عنصر مبارزه و تلاش مجاهدانه از اصلی‌ترین محورهای اندیشه و تفکر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در اجرای احکام اسلامی و دست‌یابی به اهداف اسلامی است. البته مبارزه فقط صورت نظامی و خشن ندارد و شامل مبارزه و تلاش و جهاد فرهنگی و جهاد اقتصادی و… نیز می‌شود.

  نباید در برابر فرضیه خیانت بار «پایان انقلابی‌گری» سکوت کرد

  امام‌جمعه چناران ادامه داد: در تفکر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مبارزه یکی از عناصر اصلی موفقیت و یکی از لوازم هر اقدام انقلابی است و مبارزه حد پایانی ندارد. تا زمانی عناصر مخالف اهداف اسلامی هست، مبارزه و تلاش مجدانه باید وجود داشته باشد. ازاین‌روست که رهبری، برداشت برخی افراد و نویسندگان مبنی بر تمام شدن مبارزه و انقلاب اسلامی را نادرست و «خیانت به انقلاب» خواندند و خاطرنشان کردند؛ «انقلاب، هنجارهای گذشته را به‌هم می‌ریزد و هنجارهای جدیدی را به‌وجود می‌آورد و تداوم انقلاب به معنای حفظ هنجارهای جدید است.»

   وی تأکید کرد: اگر کسی دل در گروی انقلاب دارد، نباید در برابر فرضیه خیانت بار «پایان انقلابی‌گری» سکوت کند.

  چالش‌های اقتصاد کشور، جدی است/ اشتغال، معیشت و رفاه مردم اولویت دولت دوازدهم باشد

   وی ضمن انتقاد از عملکرد تیم اقتصادی دولت یازدهم و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد ایران با چالش‌های جدی مواجه است. بحران بدهی دولت و بانک‌ها بسیار جدی است. بحران عدم کارآمدی ساختار اداری، کمبود و تخصیص نامناسب منابع آب، یارانه‌های سنگین و ناکارآمد، تداوم نظام چند نرخی قیمت ارز، نرخ بالای بیکاری در بین جوانان و تحصیل‌کردگان، کاهش بهره‌وری بنگاه‌های صنعتی، مداخله نهادهای عمومی در تصدی‌گری، بودجه‌ریزی غیرعملیاتی، فساد اداری، تضعیف بدنه کارشناسی دولت و لایحه‌ها و تصویب‌نامه‌های روزمره و متناقض، هر یک چالش‌هایی به‌شدت نگران‌کننده هستند.

  حجت‌الاسلام تاجی تصریح کرد: معیشت و رفاه مردم باید در کنار ایجاد اشتغال و افزایش قدرت خرید ایرانیان، اولویت اقتصادی دولت دوازدهم باشد. تلاش برای به دست آوردن بازار کشورهای بزرگ اقتصادی و تأکید بیش‌ازاندازه روی سرمایه‌گذاری خارجی در کشور اشتباه است. اگر دولت یازدهم روی اصلاح نظام بانکی، استفاده از توان فنی – مهندسی و سرمایه‌گذاری داخلی زمان بیشتری می‌گذاشت بسیاری از مشکلات کنونی اقتصاد کشور وجود نداشت.

  مراسم قربانی در حج اثبات تسلیم بودن شخص در برابر خواست خدا است

   امام‌جمعه چناران، با تبریک عید قربان اظهار داشت: خاستگاه عید قربان رویدادی است که برای حضرت ابراهیم اتفاق افتاد اما باید دانست که مراسم قربانی در حج که در مراحل پایانی اعمال حج انجام می‌شود، به‌منزله قبولی اعمال مذکور و اثبات تسلیم بودن شخص در برابر خواست پروردگار است.

  وی بیان داشت: فدا کردن مال و انفاق آن درراه خدا ازجمله اسرار و حکمت‌های قربانی است. کشتن حیوان در مراسم قربانی اشاره به کشتن نفس اماره است و مرد خداشناس با شمشیر برنده عقل و ایمان، حیوان نفس را که به‌طور دائم وی را به کارهای زشت وامی‌دارد، مقتول سازد و خانه دل را از لوث نفس لئیم پاک گردانده، آن را در راه حق و پیشگاه محبوب قربانی کند و حج اکبر نماید که اگر نفس اماره و خواهش‌های او کشته نشوند و آرام نگیرند هرگاه تمام نعمت‌ها و ثروت‌های دنیوی در اختیارش باشد و زمین و آسمان را ببلعد باز هم سیر نمی‌شود و ندای هل‌من‌مزید دارد.

  مرگ شهادت گونه دو جوان بسیج سازندگی و تلنگری بر اهالی رسانه و مدیران

   وی ضمن تجلیل از مرگ شهادت گونه دو جوان بسیج سازندگی گفت: مرگ شهادت گونه دو جوان دهه هفتادی دیگر، این بار در قامت «جهادگر» تلنگری است بر اهالی رسانه و هنرمندان و مدیران و مسئولان تا این قهرمانان گمنام را دریابند. امثال امین شیرازی و سیدامیر فارس حسینی که چند روز قبل و در یک مأموریت جهادی به لقاءالله رسیدند، جوانانی هستند که بدون چشمداشت مالی یا شهرت طلبی، با دغدغه گسترش عدالت و توجه به محرومان و پابرهنگان به مناطقی عمدتاً صعب‌العبور و فاقد امکانات می‌روند تا به مردم خدمت کنند.

  وی بابیان اینکه این افراد و فعالیت‌های آن‌ها سوژه‌هایی ناب برای تولید آثار هنری هستند، عنوان کرد: در دورانی که همه در تلاش هستند تا چهره‌ای غرب‌زده و مادی از نسل جوان ایرانی را جعل کنند، هرسال هزاران نفر از این جوانان در قالب اردوهای جهادی به نقاط دورافتاده ایران می‌روند تا گرد فقر و محرومیت را از زندگی مردم آن مناطق پاک کنند.

  آزادسازی دیرالزور نقطه عطفی در بحران سوریه خواهد بود

   حجت‌الاسلام تاجی با اشاره به پیروزی ارتش سوریه در مناطق مختلف خاطرنشان کرد: با تکمیل مراحل مهم نبرد آزادسازی الرقه و آمادگی برای مرحله نهایی و سرنوشت‌ساز می‌توان گفت سوریه در مسیر نابودسازی گروه‌های تندرو به مرحله تازه‌ای وارد می‌شود.

  فرمانده قرارگاه فرهنگی چناران افزود: پیشروی نیروهای ارتش سوریه در دیرالزور به سود نظام سوریه و آینده این کشور ارزیابی‌شده و پیروزی‌های میدانی برگ برنده مهمی در مذاکرات سیاسی قلمداد می‌شود. آزادسازی دیرالزور معادلات سوریه را دچار تحولات اساسی خواهد کرد. می‌توان پیش‌بینی کرد پس از آزادی حلب، دومین نقطه عطف در بحران سوریه رقم خواهد خورد.

  آمریکا به دنبال تشکیل ناتوی عربی در منطقه است

   وی با اشاره به مواضع برجامی آمریکا در روزهای اخیر، گفت: آمریکا برای مهار ایران علاوه بر اعمال تحریم‌های جدید به‌ویژه علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، می‌کوشد ایران را از متحدین منطقه‌ای خود ازجمله روسیه دور کرده و هزینه همراهی کشورهای منطقه برای اتحاد با ایران را بالا ببرد. از سوی دیگر این کشور می‌خواهد هزینه مقابله با ایران را به دوش کشورهای منطقه بیندازد، با این سیاست آمریکا به دنبال تشکیل ناتوی عربی و حفظ انسجام در شورای همکاری خلیج‌فارس برای مقابله با ایران است. آمریکا می‌کوشد به تطهیر اسرائیل پرداخته و با بهبود رابطه اعراب با اسرائیل، ایران را دشمن آنان معرفی کند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.