• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » چرایی سکوت سازمان‌های بین‌المللی در قبال جنایات آل سعود در یمن
  کد خبر : 2041007

  چرایی سکوت سازمان‌های بین‌المللی در قبال جنایات آل سعود در یمن

  چرایی سکوت سازمان‌های بین‌المللی در قبال جنایات آل سعود در یمنReviewed by on Sep 1Rating: «صباح زنگنه»، سفیر پیشین ایران در سازمان همکاری اسلامی و تحلیلگر مسائل غرب آسیا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص حذف عربستان از فهرست ناقضان حقوق بشر که با اعتراض سازمان عفو بین‌الملل روبه­ رو شده است، با…

  چرایی سکوت سازمان‌های بین‌المللی در قبال جنایات آل سعود در یمنReviewed by on Sep 1Rating:

  «صباح زنگنه»، سفیر پیشین ایران در سازمان همکاری اسلامی و تحلیلگر مسائل غرب آسیا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص حذف عربستان از فهرست ناقضان حقوق بشر که با اعتراض سازمان عفو بین‌الملل روبه­ رو شده است، با اشاره به اینکه جنایت­‌های ریاض سازمان‌یافته و دارای عناصر متعددی است، بیان داشت: زمانی که یک جنایت اتفاق می‌افتد، چند عنصر در آن دخیل هستند. عنصر معنوی جنایت و عنصر تشویق‌کننده‌ آن در کنار عناصر مادی که همان بمب و سلاح‌های زمینی، هوایی و دریایی است، قرار دارد.

  وی با توجه به عضویت کشورهای غربی در کمیسیون حقوق بشر گفت: آمریکا، انگلستان و یا یکی از کشورهای هم‌سو و هم‌جهت با این کشورها تهیه‌کننده و تأمین‌کننده‌ سلاح‌ها هستند. واضح است که این کشورها اعضای سازمان ملل متحد یا کمیسیون حقوق بشر هستند. آن‌ها تأمین‌کننده‌ بخشی از بودجه‌های این سازمان‌ها هستند.

  سفیر پیشین ایران در سازمان همکاری اسلامی با تأکید بر مسیر نخست حمایت از جنایت­‌ها اشاره داشت: کشورهای غربی در قبال اعتراض به جنایت­‌ها برای اینکه همواره بتوانند تسلیحات تولیدی خود را بفروشند، سعی می‌کنند به خریداران خود چتر حمایتی بین‌المللی بدهند. بنابراین این یک مسیر و کانال اعمال فشار است.

  وی با اشاره به کانال دوم در این زمینه تأکید کرد: عربستان به عنوان عضو این مجامع با وعده‌ اهدای کمک­‌های بسیار به این سازمان‌ها تحت عناوین کمک‌های انسان دوستانه، حفاظت از صلح، حمایت از نیروهای سازمان ملل و غیره آن‌ها را به لحاظ سازمانی آلوده می‌کند؛ لذا این سازمان‌ها مجبور به سکوت می‌شوند.

  تحلیلگر مسائل غرب آسیا با توجه به مسیر سوم حمایت از جنایت­‌ها گفت: متأسفانه مسیر سومی که دنبال می‌شود، به خود اشخاص سازمان ملل متحد یعنی معاونان دبیر کل یا کارمندان تهیه‌کننده این گزارش‌ها برمی‌گردد. اهدای هدایا و برقراری ارتباطات نادرست و نامشروع باعث می‌شود که آن‌ها را به تغییر ماهیت گزارش‌ها و تغییر توصیه‌ها و پیشنهاد‌های آن وادار کنند.

  وی با تأکید بر عناصر چندگانه جنایت­‌های عربستان اشاره داشت: جنایت­‌های ریاض جنایت سازمان‌ یافته ضد بشری است که عناصر متعددی در آن دخیل است. طبعاً عربستان و نیروهای نظامی این کشور به عنوان عنصر انجام دهنده این جنایت در رأس آن‌ قرار دارد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.